Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz a japán nyelv?

Bummalma kérdése:

Nehéz a japán nyelv?

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok és a Hunfalvyba megjelöltem a Japán tagozatot. Valaki tanul japánt? Szerintetek nagyon nehéz?
2011. jan. 6. 18:01
1 2 3
 1/27 Cory Rose ***** válasza:
82%

Ha jó a nyelvérzéked, nem annyira, szerintem pl. a német sokkal nehezebb, én mindkettőt kb. 1 évig tanultam, a japán jól ment, az írással sem volt gondom, a kanák könnyűek, a bonyolultnak tűnő kanjikat sem olyan nehéz megtanulni, csak gyakorlás kérdése az egész.

A ragozása nehezebb, én abba már annyira nem bonyolódtam bele, de a többi része egész könnyű.

2011. jan. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem annyira könnyű. Az első évben valóban nem volt nehéz, aztán egyre nehezedett, de nem megtanulhatatlan
2011. jan. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

Maga a nyelv nem. Mármint a nyelvtan, a ragozások nagy része egyszerű kifejezetten. A nyelvtanból szerintem egyedül a sok azonos alakú szó, és az ezerféle árnyalatnyi különbségű kifejezés jelent problémát. Na meg a tiszteleti, alázatos nyelvek, de azt nem sokat használja az ember :)

Szerintem inkább a gondolkodásuk furcsa, ami megnyilvánul az irodalmukban, a szakszövegeikben, a beszédükben, a nyelvtanukban, a mondatszórendben, egyszerűen mindenben. Nem tudom pontosan körülírni, de szerintem csak akkor lehet tökéletesen megtanulni japánul, de legalábbis elég jól, ha a gondolkodásukat is megtanulod.

Egyébként a kanjiktól ne félj, nagyon praktikusak, és nem olyan félelmetesek. ha sokat olvasol, rengeteg ragad rád, írni meg nem olyan fontos tudni, csak a legfontosabb pár százat, mert ha fogalmazol valamit, azt úgyis jishoval teszed...

2011. jan. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
19%

Nem nehéz, hanem hosszú.


A kanjimagolás időigényes, ezért japánból kb. 3-4-szer annyi idő alatt lehet eljutni egy bizonyos szintre, mint ugyanarra a szintre pl. angolból vagy franciából.


Ez azt jelenti, hogy rengeteg időt emészt fel a japán megtanulása, miközben korántsem hasznos a japántudás. A japán nyelv óriási divat, rengetegen tanulják, pedig egyre kisebb a jelentősége. Nagyon sokan, akik mostanában több száz munkaórát beleöltek a kis képecskék rajzolgatásába, alaposan meg fogják bánni ezt a döntésüket.

2011. jan. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó. Te mi alapján döntöd el, hogy egy nyelv hasznos-e valakinek? Lehet, hogy a japán nem a legkeresettebb munkák közé tartozik, de kevesen beszélik (és az itt élő japánok meg borzasztóan tudnak magyarul), és jól fizetnek érte, ha sikerül vele melót találni.

Nem láthatod mások döntései mögött az indokot. Én pl. azért is tanulok japánt, mert a kultúra érdekel (nem, nem az animék, azt utálom), nyelvmániás vagyok (ez a 6 nyelv egyike, amit beszélek/épp tanulok), és a szülővárosomban, ahol el szeretnék helyezkedni egyébként is van több japán cég.

Én élvezem a nyelvtanulást, és soha nem bántam még meg egy nyelvet sem azért, mert nem váltottam pénzre a tudásomat belőle. A tudás akkor is tudás marad, értékesebb (belül:), mint a pénz. Lehet, hogy neked semmit nem ér, ha nem tudod eladni a tudásod, de továbbra is tudsz kommunikálni az adott nyelven, megérted a zenéjüket, beszédüket, írásukat, olvashatod eredeti nyelven az irodalmukat...de van akinek ez igenis sokat jelent.

2011. jan. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem nehéz.

Könnyebb mint az angol.

ÉMegerősítem az alőttem szólót...írni nem kell tudni...csak olvasni...és az sokkal könnyebb.

2011. jan. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
19%

14:28


"Te mi alapján döntöd el, hogy egy nyelv hasznos-e valakinek?"


Hasznos nyelv: aminek a tanulása sokat ér (pénzben kifejezve). Hasznos pl. a német nyelv ismerete, mert aki felsőfokon tud németül, az előtt egy halom álláslehetőség nyílik meg, ami anélkül nem. Felsőfokú német nyelvtudás értéke számszerűsíthető, havonta több tízezer forintot ér átlagosan, ha nem százezret. Nyilván, mint minden más tudástőke, csak bizonyos feltételek mellett értékesül, de potenciálisan sokat ér. Ezzel szemben egy szingaléz nyelvtudás egy fityinget sem ér, mert szingaléz nyelvtudással nem jut hozzá az ember egyetlen olyan álláslehetőséghez sem, ami nem hozzáférhető szingaléz nyelvtudás nélkül.


Ha valaki tud japánul, azelőtt megnyílik néhány lehetőség (nagyon kevés), de figyelembe kell venni, hogy egy középfokú japántudást kb. 2000 óra alatt lehet elsajátítani. Ennyi idő alatt 2 európai nyelvet meg lehet tanulni felsőfokon. Tehát óriási az alternatív költség. Érdemes tehát belefogni ebbe? Általában nem.


"Lehet, hogy a japán nem a legkeresettebb munkák közé tartozik, de kevesen beszélik"


Kb. minden második kérdés a gyk-n a japánmagolásról szól a nyelvek rovatban. Mindenki a japánnal szerencsétlenkedik. Óriási divat a japán, rengetegen tanulják. Van értelme beszállni ebbe a divatba? Nincs. Aki most nekiáll a japán magolásának, az talán 5 év múlva már tudni is fog jól japánul, hogy azzal szembesüljön, hogy rajta kívül még ezrek tolonganak arra a pár tucat lehetőségre, ami a japánul tudók előtt nyílik meg évente. Aki még a nagy anime/manga/stb. hisztéria előtt tanult meg japánul, legkésőbb 2000 körül, az tud pénzt csinálni ebből. Aki most tanul, az csak elveszteget sok értékes időt.


"Én pl. azért is tanulok japánt, mert a kultúra érdekel (nem, nem az animék, azt utálom), nyelvmániás vagyok"


Az emberek hány %-a nyelvmániás? A többség egy nyamvadt középfokú nyelvvizsgát is nehezen tesz le. Azok, akik második idegen nyelvnek kezdték el a japánt, miközben angolul még felsőfokon sem tudnak, önsorsrontó dolgot művelnek.

2011. jan. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó, te ezeket az adatokat honnan szeded?

Csak szeretném rá felhívni a figyelmed, hogy a japán szakon tanuló hallgatókat szabályosan zaklatják, hogy menjenek fordítani/tolmácsolni!

Hiába tanulják sokan a japánt, ennek többsége csak anime/manga rajongó kislány/kissrác aki saját magától nekiáll, és félretanul egy halom dolgot. Tanár nélkül szinte lehetetlen japánt tanulni, és az ilyenek 90%-a azt teszi. A maradék 10% meg nem dolgozni akar ezzel, hanem az a vágyálma, hogy kimenjen Japánba, és rácsorgassa a nyálát a kedvenc j-rock énekesére és mellé japánul elvisíthassa neki, hogy mennyire szerelmes belé.

Ez mind1. Látom, nem értetted, amiről beszéltem. Az az igazság, hogy sajnálni tudlak, ha neked egy nyelv csak pénzben jelent értéket. Nem kell ahhoz nyelvmániásnak lenni, hogy az ember a saját kedvéért tanuljon nyelvet.

Mellesleg az lehet, hogy mire 1x megtanulok jól japánul, megtanulhatnék 3 európai nyelvet, de minek is?

újlatin nyelveken rengetegen beszélnek, nincs vele munkalehetőség (ha nagyon érdekel, én is beszélek spanyolul és franciául, és több évig tanultam latint is)

angol, német dettó (bár én csak angolul tudok)

szláv nyelvek? igen ezek viszonylag keresettek, de a legtöbb embert, köztük engem is, undorít a hangzásuk.

skandináv nyelvek? igen ebből is van ami viszonylag keresett, svédül tanulok pl., már kaptam nyárra munkaajánlatot vele.

mi számít még európainak? görög, albán, macedón? na ezekre sincs kereslet.

Kénytelen leszel belátni, hogy ha valaki praktikus európai nyelvet akar tanulni, az egyedül valamelyik szláv nyelv lehet. De továbbra is elfeledkezel arról, hogy a legtöbb ember nem pénzben méri a nyelv értékét, tehát feleslegesen kapálózol kézzel-lábbal a japán ellen (mikor nem ez volt a kérdés), ha a célszemélyt marhára nem érdekli, hogy mennyit ér a nyelvtudása, csupán magáért szeretné megtanulni a nyelvet.

Az pedig mindenkinek a magánügye, hogy mennyi időt "veszteget" el erre. Ha én japán és koreai helyett most mondjuk oroszt és csehet tanulnék, lehet, hogy előbb kapnék munkát, de vegyük hozzá azt is, hogy az ember nehezen tanul olyan dolgokat, amik nem érdeklik. Ilyen tekintetben megsokszorozódik az ezekre a nyelvekre szánt idő, és máris ugyanott vagyunk, mint a japánnal.

Gimnáziumban jó sok példát lehet erre találni: hogy példának kedvéért valaki olaszt szeretne 2. nyelvnek tanulni, de a szülők a "hasznossága" miatt németre küldik. A gyerek meg 4 év alatt bemutatkozni alig tanul meg németül, mert utálja, olaszból meg előfordul, hogy még extra időt is fordított volna a tanulásra, és minimum középfokúzott volna, mint azok, akik olyan nyelvet választottak, amit szerettek volna.

Nem a pénz a lényege a nyelvtanulásnak, hanem az, hogy aki tanulja, mit AKAR.

2011. jan. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
16%

12:47


"Csak szeretném rá felhívni a figyelmed, hogy a japán szakon tanuló hallgatókat szabályosan zaklatják, hogy menjenek fordítani/tolmácsolni!"


Igen, azt a pár tucat embert, aki nagyságrendekkel jobban tud japánul, mint egy hobbitanuló.


"Az az igazság, hogy sajnálni tudlak, ha neked egy nyelv csak pénzben jelent értéket."


A buta személyeskedést abba is hagyhatod akár.


"Mellesleg az lehet, hogy mire 1x megtanulok jól japánul, megtanulhatnék 3 európai nyelvet, de minek is?"


Mondjuk arra, amire az emberek 99%-a használja a nyelvtudást. Azaz munkához, nem animéhoz meg mangához.


Egyébként azért rosszak a nyelvtudás értékéről alkotott fogalmaid, mert azt nézed, hogy melyik nyelvtudásból lehet önmagában megélni. A legtöbb ember azonban a nyelvet valami más mellett tanulja. Pl. informatikus, aki tud németül. Orvos, aki tud franciául stb. Emellett a legtöbb ember max. 1-2 idegen nyelven tud, nem is túl jól. Ha egy ilyen ember kérdezi, mit tanuljon, akkor félrevezető válasz, hogy japánt. Ugyanis angolt, németet, franciát, esetleg oroszt. A többinek nem nagyon van értelme.


"Nem a pénz a lényege a nyelvtanulásnak"


Kivéve az esetek 99%-át, ugye. Az emberek nagy része ugyanis nem önmagáért tanul nyelvet, hanem vagy azért, mert kell a papír a diplomához, vagy azért, mert kell a nyelvtudás a munkához.

2011. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem sokkal több nyelvet tanuló ember körében forgok (az egyetemen, többek között), és egyik sem gondolkodik úgy mint te.

Szerintem 2 féle ember van, egy aki szeret nyelvet tanulni, a másik meg az, aki alig bírja elszenvedni magát a középfokúig, hogy megkapja a diplomáját. Az utóbbinak mindegy, milyen nyelvet tanul, csak könnyű legyen, az előbbinek meg mindegy milyen nyelvet tanul, csak élvezze.

Mindenesetre ennek a vitának semmi értelme mert a válaszaidból egyértelműen kitűnik, hogy valamiért nagyon ellenszenvezel a japánnal, és nem bírod ki, hogy van aki ezt a nyelvet szeretné tanulni, és mégcsak nem is az anime/manga/jrock stb. miatt (mint említettem, ezektől hányok).

Nem tudom, mi lehet a problémád, lehet, hogy fájlalod, hogy neked nem sikerült megtanulni a nyelvet, de azt kétlem, hogy az állandó, agresszív megnyilvánulásaiddal, amikben bizonygatod, hogy a japán igenis értéktelen, a szegény nyelvtanulók idejét szeretnéd megmenteni, akik önként áldozzák azt erre mellesleg. Csak mert ez már a sokadik kérdés, ahol látom, hogy foggal-körömmel szidod a japánt és a japántanulókat csak azért, mert neked nem tetszik, érvnek pedig csakis azt tudod elfogadni, ha valaki pénzzé tudja váltani a tudását, vagy az adott nyelv hamar tanulható.

Az tenne neked a legjobbat, ha túllépnél ezen a személyes kis sérelmeden, és nem traktálnád vele azokat, akik akkor is japánul szeretnének tanulni, ha neked ez nem szimpatikus. Nem egészséges ez a folytonos zúgolódás :D

Ha te pénzért akarsz nyelvet tanulni, tedd; én maradok a személyes tetszésem alapján való választásnál. Téged sem akadályoz meg ebben senki, engem sem fog a hadoválásod :)

2011. jan. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!