Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A japán nyelv mennyire kereset...

A japán nyelv mennyire keresett az idegenforgalom terén?

Figyelt kérdés
2011. aug. 17. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Semennyire, max ha Pesten laksz de szerintem felesleges megtanulni ilyen okokból.. biztos állásod soha nem lesz csak azért mert tudsz japánul.
2011. aug. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Angol kell, de az mellé a japán sem árthat! (idegenforgalom terén tényleg felesleges) Az a mondás járja, hogy a japánok szeretnek utazgatni, mindenhol fényképeznek, sokat költenek. Az a kérdés, hogy Magyaroroszágon kívánsz maradni? Inkább autógyártás és egyébb ipar cégek területe... Én angol után gondolkodok a japán, vagy kínai közt. Mindkettőt tanultam kicsit. Kínai szerintem tutibb, viszont szerintem kellemetlenebb, nem tudnék soktízezer kanjit megtanulni. Japán írás félév alatt megvan(kb. 2000 kanji kétféle olvasata, nekem napi 20 kanji megy), középfok talán egy év alatt.
2011. aug. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Külföldön szeretnék a későbbiekben elhelyezkedni:)
2011. aug. 20. 00:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát egy év alatt semmiképp nem fogsz eljutni középfokra, ezt el ne hidd.. még angolból se, nemhogy japánból. Ismerek embereket akik az egyetem japán szakosok voltak, és a 3 év után alig tudták letenni a középfokút pedig intenzíven tanulták.. max 3-4 év alatt lenne meg a középfokú.


Amúgy szerintem sehol Európában nem vennéd hasznát a japánnak idegenforgalom terén, de ha csak a munka miatt akarod megtanulni a japánrt, merthogy ezzel biztos lesz sok munkalehetőséged akkor ne tedd, mert nem így van. Pont annyi munkalehetőséged lenne ha megtanulnád spanyolul/frannciául/németül. Szóval csak akkor tanuld, ha tetszik is, van hozzá kedved és a 'hasznosabb' nyelveket nem tanulnád szívesebben.

2011. aug. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én meg az előző hozzászóláshoz tenném hozzá, hogy nehogy higyjél neki, szerintem nem beszél se angolul, se japánul!

Ahogy angolt meg lehet tanulni 9hónap alatt(középfok), úgy a japánt max. egy év alatt meglehet, meg kell középfokúra simán(szabadidődben is olvasi a szokásokról, stb.). Ha olyan tehetségtelen tanárt találsz, aki azt mondja, hogy ez lehetetlen, mutasd meg neki a középső ujjadat és nem menj hozzá, mert valamit nem jól csinál, avagy úgy tanít, mint egy középiskolai tanár aki olyan szerencsétlen, hogy nem tudja az osztályt középfokú szintű nyelvtudásra vinni/ösztönözni 12 év alatt sem! Hozzáteszem, nem előszőr tanulsz nyelvet, hanem anyanyelvedet megtanultad, angolt mint idegenynelvet, úgyhogy rutin van hozzá annyi. Rajtad múlik, nem a lehetetlenséget állító véleményezőkön, tanárokon. Külföldön hová?

2011. aug. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Genf,Montreál,Párizs,Brüsszel,esetleg Franciaország mediterrán partvonala,és gondolkoztam még Argentínában és Japánban is.
2011. aug. 20. 17:02
 7/9 A kérdező kommentje:
A japánnal kapcsolatban én is kissé szkeptikus vagyok:( nem hiszem hogy meg tudnám tanulni egy év alatt azt a rengeteg Kanjit:(
2011. aug. 20. 17:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Tény, hogy nem lehet megtanulni középfokon egy év alatt :) csak van pár ember akinek nagy a szája..
2011. aug. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne bántsuk egymást! Az angol könnyebb nyelv, (van felsőfokúm), második nyelv szerintem könnyebben megy. (Némettel is boldogulok, 12 évig tanultam) Kanjinál 2000 van, a fele is elég a gyakorlatban, ugyebár kétféle olvasata van, én amikor tanultam (JLPT kezdő szintje megvan, itt 100kanji elég volt), kb. 200-at két hét alatt tanultam meg. Wc-nek az ajtajára érdemes... :), vannak összefüggései is. JLPT nyelvvizsgát jobban szeretik, hiába nincs szóbelije. Origó-s szerintem Mo.-n jó csak.. Japánon kívül semleges országokat említettél. Francia és spanyol sem lenne rossz.
2011. aug. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!