Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A japán tényleg ennyire...

A japán tényleg ennyire brutálisan nehéz nyelv?

Figyelt kérdés

A kiejtés, az írásjelek etc...

hogy képes ezt valaki megtanulni :S Én is meg szerettem volna tanulni de rájöttem h nem fog menni:(


2011. júl. 15. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen elég sok kitartás kell hozzá.Én már egyszer próbáltam,de nem sok sikerrel.Azt tudom ,hogy van nála sokkal nehezebb nyelvek is.
2011. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz, hanem hosszú. Amíg a sok írásjelet bemagolod, az hosszú idő.


Egyébként a japánban a gyakorlatban az is nagy nehézség, hogy a használatához nem elég ismerni a nyelvtant meg a szavakat. Ez persze minden nyelvre igaz, de a japánra különösen. Alaposan ismerni kell a japán kulturális sajátosságokat, különben hiába érted, hogy milyen szavak vannak odaírva, nem jössz rá, hogy ez mi a fenét jelent, és hiába raksz össze egy nyelvtanilag korrekt mondatot, ha bután néznek rád, mert nem értik, mire célzol.


Ezért ha japánul tanulsz (amit egyébként nem javaslok), akkor érdemes Japánba menni vagy legalábbis japánokkal tartani a kapcsolatot.


Természetesen a japán nem "nehéz" abban az értelemben, ahogy mondjuk a felsőbb matematika nehéz.

2011. júl. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Én kínaiul beszélek, a két nyelv némileg hajaz egymásra, nekem mandarinból egy középfokút két év alatt sikerült összehozni, mostanában kezdtem el dolgozni olyan munkakörben ahol szükségeltetik a nyelvtudás.Sztm nem bonyolult, az kétségtelen, hogy kitartás kell hozzá.

Nekem is voltak olyan napok amikor laponként csapdostam volna a falhoz a könyvet, de már nem bántam meg.

Az írás az első fél évben nehéz aztán bele lehet rázódni.

Azért fura nekünk, mert ők inkább képekben és kifejezésekben gondolkodnak.Ez igaz, mind a kínaira, mind a japánra.Középfok után tényleg csak úgy érdemes folytatni, ha tudsz külhonnal kommunikálni.

2011. júl. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
nem. egy volt osztálytársam 3 év tanulás után érettségizett belőle 5-ösre, fél évre rá meg letette az emelt szintet. szintén 5-re sikerült. még ösztöndíjat is nyert fél évre Japánba. csak akarni kell, és tenni érte.
2011. júl. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 harcibarack4 válasza:

Nem nem az.

Szinte már vicces, hogy mennyire könnyű.

A kiejtés konkrétan ugyanaz, mint magyarul vagy majdnem ugyanaz:

Olvasd fel ezt: Nihongo no hatsuon wa kantan na yo.

a tsu-t ejtsd cu-nak, és nyomd meg a végén a yo-t.

ÉS ENNY! Máris nincs - vagy alig van - akcentusod.


A nyelvtan is baromi egyszerű, elbújhat a legtöbb európai nyelv (cseh, német, stb.) mögött.


Az egyetlen problémát a számolás okozhatja. Pl. az "egy macska"-ban, és az "egy felhő"-ben máshogy van az "egy".

De a japánok sportszerűen még erre is kitaláltak egy könnyítést, szóval marha könnyű lett ez is.

2013. dec. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!