Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német szórendet meg tudom...

Német szórendet meg tudom szokni/tanulni valahogy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Angol után elkezdtem tanulni a németet, de valahogy nem tudom megszokni, nem áll rá az agyam, nem veszem észre, hogy mikor milyen szórend kellene (és fura is).

Mindenki így van az elején ezzel, meg lehet szokni, tanulni vagy inkább nézzek egy egyszerűbb nyelvet (pl. olasz?)



júl. 1. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak gyakorlás meg idö kérdése.

A németnek ezen a téren nagy elönye az angollal szemben, hogy a szórend mindig meghatározott, sokkal kevésbé módosítható, mint az angolban vagy magyarban.

Meg kell tanulni a szabályokat, utána pedig gyakorolni.


Más nyelvnél meg lehet, hogy ez nem lesz a gond, de ott meg más nehézségek vannak.

júl. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Az egyik probléma, ami okozhatja, hogy magyarból se megy, ezért magyarul kellene gyakorolnod a mondatelemzést, azután a német szabályokat, amíg nehezen veszed észre mi az alany-állítmány stb nehéz lesz a szórend is. A másik az, hogy gondolkodj mielőtt megalkodsz egy mondatot, az elején, amíg nem megy, nem szabad reflexből, mert a hibás fog rögzülni.
júl. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, az olasz sem sokkal könnyebb nyelv, a középhaladó szinttől sokkal durvább a nyelvtana.
tegnapelőtt 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%
Ne okozzon fejfajast, hogy milyen szorendben kellene egy mondatot mondanod. Meg fogjak erteni, amit mondasz, mert latjak, hogy kezdö vagy. Mondatokban tanuld a nemetet, ill. rögzödjön igy a fejedbe. Sokat hallgass nemet szöveget, aztan egyszer majd automatikusan helyesen fogod a szorendet alkalmazni. Egy mondaton belül a szorendet bizonyos esetekben különbözökeppen lehet mondani, es minden esetben mas jelentese lesz a mondatnak. Ezert csak gyakorlassal, odafigyelessel, rengeteg olvasassal lehet elerni azt, hogy a szorendet helyesen hasznald.
tegnapelőtt 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha minden nyelvet félbehagysz az első kicsit komplexebb leckénél, semmit sem fogsz megtanulni. ha német, akkor hisztizve elszaladsz a szórendektől, akkor az olasznál majd más problémát találsz ki.

amúgy gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni, kérj segítséget/ajánlást a tanárodtól feladatgyűjteményre, és akkor begyakorlod az egyiket, aztán a másikat, aztán a harmadikat, aztán kevert feladatokban is megtanulod kiválasztani, mikor melyik kell.

tegnapelőtt 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!