Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek milyen a módszerem?

Szerintetek milyen a módszerem?

Figyelt kérdés

Angolból megrekedtem egy szinten. Nyelvtanilag nagyon előre haladtam, de szókincs szintjén az alapfok és a középfok között sínylődöm, ezért kitaláltam egy tanulási módszert.


Minden szót, kifejezést, amit újonnan hallok felveszem mikrofonnal külön-külön fájlokba, témákba csoportosítva őket. Így annyi a dolgom, hogy betegyem a fájlokat egy ún. "playlist"-be, majd elkezdjem őket "random"-ban hallgatni. Szerintem miért jó?


Véletlenszerűen hallom a kifejezéseket, így nem a sorrendet tanulom meg, hanem a jelentéseket.

Hallom a saját hangomat, a kiejtésemet, megszokom, hogy beszélek, kijavítom magamat.

Akár buszozás közben, vagy egy unalmas 10 percben is át tudok ismételni akár több száz szót!


Mi a véleményetek erről? Elvileg ha kb. 15x hallasz egy szót, akkor az belerögzül az agyadba...


Válaszokat, tapasztalatokat várok!


Köszönöm előre is!


Üdv,

Dávid, 18/f


2010. okt. 19. 19:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon jo! Hasznos lehet meeg, ha a szavakat nem onmagukban tanulod meg, hanem valamilyen kifejezes vagy rovid mondat formajaban, illetve hogyha az ahhoz a szohoz kapcsolodo tovabbi szavakat is tanulsz. Peldaul:


Holiday = nyaralas, szabadsag

Ehhez a szohoz meeg kereshetsz tovabbiakat, pl:

youth hostel

tent

relaxing

touring

ski-ing

sight-seeing

caravan

hotel

spend

enjoy

look forward to

package

beach

summer

sunbathing


Vagy pl. school = iskola

books

homework

exam

classmates

class

student

teacher

subjects

learn

lesson

study


Aztan az is nagyon jo, amikor egy szohoz rogton szinonimakat, vagy epp az ellenkezojet jelento szavakat is keresel.


A lenyeg, hogy olyan szavakat tanulj meg, amiket gyakran hallasz, vagy szeretnel hasznalni, kulonben a passziv szokincsed fog gyarapodni.


A Penguin kiadonak van egy Test your vocabulary sorozata, amiben nyelvi szintekre bontva gyakorolhatod a szavakat. Nagyon jo! Es a Cambridge kiadonak pedig egy Test your vocabulary in use pre and intermediate konyve, az is nagyon klassz! (www.englishtips.org oldalon megtalalod letolthetoben ezeket)


Es ha szinte eszrevetlenul akarsz szavakat tanulni, akkor nagyon jo, ha sorozatokat, vagy filmeket nezel angol felirattal.


Szerintem a modszerednel csak arra figyelj, hogy mindig helyes kiejtessel (az akcentus nem gond) mondd fel a szavakat, ugy ahogy a szotarban fonetikusan le van irva, nehogy rosszul rogzuljenek.


Remelem tudtam segiteni :)

2010. okt. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!