Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek most melyik...

Szerintetek most melyik nyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés

Németből már egy éve letettem a felsőt. Akkor elhatároztam, hogy na most jön az angol. De nem nagyon volt kedvem hozzá. Németet se szeretem, egyszerűen azért felsőfokúztam le, mert ha valamit elkezdtem, azt tanuljam meg rendesen.

Munkámhoz nem kell nyelvtudás, eredetileg angolt azért tanultam volna, hogy jobbak legyenek munkavállalásnál az esélyeim. (Mondjuk ez még most is kellhet, meg világnyelv, stb...) De valahogy nincs kedvem hozzá.

A legszívesebben franciát tanulnék, vagy olaszt, azt tudok egy kicsit. Inkább ez a kultúrkör van közelebb hozzám.

Kérdésem:szerintetek melyiket kezdjem el tanulni: a franciát vagy az olaszt? Ti melyiket tanulnátok?

Vagy nem tudom kikerülni az angolt?:(((


2010. szept. 25. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Én bizony a helyedben angolt tanulnék. Hogy miért? mert az angol az alap. Mivel németül fölsőfokon beszélsz, ezért valószínűleg elég egyszerűen meg tudnád tanulni a svéd, norvég, dán nyelvet, viszont nem mész velük valami sokra, hacsak nem tetszenek annyira, hogy tanulni akard őket. Az olasszal az a baj, hogy semmire nem jó, a francia viszont hasznosabb, bár kevésbé, mint a német, de ha tudsz franciául, akkor az angol valószínűleg igencsak egyszerűbb lesz a számodra. Tehát szerintem angolt tanulj.
2010. szept. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
angol. Egyszerűen annyival fontosabb, mint bármelyik másik nyelv, hogy bármi olyan kérdés, hogy milyen nyelvet tanuljon az ember, csak az angol után jön.
2010. szept. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Angolul kell tanulni. Szinte már nem is "idegen nyelv", hanem minden szakmának alapnyelve (a szakirodalom mindenből angolul van).


A franciának még van minimális mértékben értelme, kb. olyan fontos nyelv, mint a német. Mármint angoltudás MELLETT ér valamit. Anélkül szinte semmit.


Az olasz nem jó kb. semmire. Van nála 7-8 fontosabb nyelv.

2010. szept. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Angolt mindenképpen. Egyébként én tanulás közben tapasztalom, hogy rengeteg hasonlóság van az angol és a francia szókincsében, úgyhogy angol és német után könnyebb lesz a francia :)
2010. szept. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Tulajdonképpen azt írtátok, amit a józan eszem nekem is diktálna. Szóval, hogy angolt tanuljak.

Olaszt és franciát inkább hobbiból tanulnék (végre valami kedvem szerint való nyelv), nem a hasznosságuk miatt.

2010. szept. 26. 11:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha eljutsz angolból közepes szintre, akkor kezdheted bármelyiket a kettő közül.
2010. szept. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ma 11:14


Angol után nem nehéz a francia. A szókincsük kb. fele nagyon hasonló, a nyelvtanuk között pedig minimális különbségek vannak, szinte ugyanaz.

2010. szept. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A német után az angol nagyon lazának tűnik, nem is ezzel van baj. Most nincs lóvém tanfolyamra, egyedül tanulnék egy darabig. (német alaptól középig is egyedül jutottam el, utána tanultam egy évig tanárral a felsőre.) Szóval így hogy egyedül tanulok, elég nehéz rávenni magam a rendszeres tanulásra, a nyelvtanulásnak meg ugyebár ez lenne az alapja. A rossz az, hogy az angolra azon kívül, hogy "kell" más motivációm nincs. Vannak ezek az elós cuccaim, cd-vel, ezeket kellene tanulnom.

Olaszul már tudtam (passzívan most is) középhaladó szinten, szerintem a franciával az olasz miatt se lenne gond, csomó szó hasonló.

2010. szept. 26. 21:03
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is némettel kezdtem (szükségből :P), most gondolkodom, melyik legyen a következő. A svéd tetszik nagyon, de az angolra léptem nyomon szükségem van, így lehet az lesz.

Szerintem tanuld meg az angolt. Az olyan muszáj dolog, bár nekem egyáltalán nem tetszik. :( Viszont fontos.

Alapszinten tudok angolul, és mentett már meg ez az alap tudás is, amikor nem jutott valami eszembe németül, angollal pótoltam, így megértettek. ;)


Szerintem tanulj angolt.


Az pedig nem igaz, hogy az olasz nem jó semmire. Na jó, lehet itthon tényleg nem, de Ausztriában már kérték tőlem állásinterjún... :S

2010. szept. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!