Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol érettségi középszinten...

Anzai29 kérdése:

Spanyol érettségi középszinten. Nyelvhelyességi részére hogyan készüljek fel?

Figyelt kérdés
Elkezdtem kitölteni visszamenőlegesen a feladatlapokat, de nagyon sok a hiba és nem értem, hogy miért pont az a szó kellett oda. Van valakinek tippje, technikája ami segíthet megérteni?

2020. máj. 15. 15:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen helyzetben azt szoktam csinálni, hogy rendszerezve kigyűjtöm azokat a szerkezeteket, amiket elrontottam, és utána célzottan utánanézek ezeknek a témáknak a tankönyvben vagy egy leíró nyelvtanban.

Ahol még ezután sem világos, miért az a jó megoldás, megkérdezek valakit.


Azért a középfokú érettségi nem annyira durva, az ilyen feladatlapok meg különben is eléggé egy kaptafára készülnek, általában ugyanazokra a jelenségekre mennek rá. Szóval nem olyan nehéz kitotózni, hol melyik megoldást várják el a készítők.


(Ha összegyűjtesz konkrét kérdéseket, én is megpróbálhatok rájuk válaszolni. Ha minden jól meg, idén spanyoltanár leszek, és most amúgy is át kell ismételnem az egész nyelvtani elméletet a záróvizsga miatt.) :)

2020. máj. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!