Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol nyelvvizsgázzak így?

Hol nyelvvizsgázzak így?

Figyelt kérdés

Magnóból nem vagyok jó, nagyon gyorsan mondják mindenhol a szöveget, tehát hallott szöveg értése nem nagyon megy:( (németről van szó) középfokút szeretnék tenni.

A nyelvtan az végülis jöhet, szóval van ilyen, hogy hallgatás nincs?Olyanról tudok, hogy nyelvtan rész nincs.


2010. júl. 19. 13:21
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
köszi :))
2010. júl. 19. 14:11
 12/17 anonim ***** válasza:
ECL-re ne menj, ha nem megy a hallásértés! Én még a ,,régi rendszerben" vizsgáztam, egész pontosan 2007 októberében, amikor 60%-ot kellett leírni, akkor éppen annyi lett; a felsőfokot tavaly júniusban próbáltam meg (akkor már csak 40% kellett), és sajnos, nagyon csúnyán bebuktam...:S Csak az írásbeli sikerült.
2010. júl. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
köszi, hallottam róla h nehéz
2010. júl. 19. 14:24
 14/17 anonim ***** válasza:

ECL-re ne! Én is a régi rendszerben voltam, mikor 60% kellett, meg is lett elsőre mindegyik része, de még ígyis azt mondom, hogy ott nehezebb a magnó. (angolból voltam)

Németből telcen voltam, nem nehéz, lehet tippelni is:D

2010. júl. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
köszi, azt hiszem telc lesz:)
2010. júl. 19. 15:13
 16/17 anonim ***** válasza:

TELC-nél a magnózás csak igaz-hamis. Igaz, szerintem marha nehéz, és csak egyszer lehet meghallgatni, de ha nem értesz semmit, akkor is van esélyed, hogy eltalálod:D

Én is azon voltam németből és elsőre meglett:)

Viszont egynyelvű!! Nem lehet szótárt használni:)

2010. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
köszi :) sztem máshol sem nagyon lehet, de mondjuk érthető:D
2010. júl. 19. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!