Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit javasolnátok, hol nyelvviz...

Mit javasolnátok, hol nyelvvizsgázzak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Alapfokúzni szeretnék a közeljövőben, hogy mielőbb megkaphassam a diplomám. Van már egy középfokúm, azt a Rigó utcában szereztem még évekkel ezelőtt. Emlékeim szerint korrektek, de jó felkészültségem ellenére sem értem el túl magas pontszámot.

Ismerőseim mondták, hogy szerintük vannak könnyebb vizsgák is - pl. az egynyelvűek.

Én az ilyesmiben abszolút nem vagyok jártas - úgy értem, nem tudom, milyen fajta nyelvvizsgák közül lehet választani, egy könnyebben teljesíthetőt is elfogadnak-e teljesértékűnek, stb-stb.

Szóval, azt szeretném megkérdezni, hogy tudtok-e olyan helyet javasolni, ahol szintén korrektek, de a követelmény nem olyan magas, mint a Rigó utcában, és a kiadott nyelvvizsga minden más intézmény által is elismert lesz? Amire nem modják, hogy "gáz, hogy ott szerezted".

Kicsit furán fogalmaztam meg, de remélem, érthető. :-)


2011. ápr. 21. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elírtad, nem alapfokúzni akarsz te, mert a diplomához középfok kell. Egyébként én a TELC-et ajánlom, elég jó kommunikáció orientált vizsga. Természetesen államilag elfogadott. Végülis ez a lényeg, illetve hogy nem bonyolult.

Amm meg, lényegtelen, hogy milyen papírod van, illetve hogy az egyesek szerint mennyire gáz, inkább az a lényeg, hogy ténylegesen mit tudsz :) Azt nem nyelvvizsgával mérik.

2011. ápr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

www.nyak.hu

Ezen az oldalon megtalálod az összes nyelvvizsgát, ami elfogadott a felsőoktatásban (=akkreditált)

Az egynyelvűekben nincs fordítás, nemzetközi bizonyítványt is adnak, tehát külföldön is ismertek, de drágábbak valamivel...

Nézz meg valamennyit, és válaszd ki neked melyik a legszimpibb :)

Amúgy párosíthatod bármelyiket bármelyikkel (tehát az írásbelit itt, a szóbelit ott teszed le), ahogy neked tetszik :)

2011. ápr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én is a telcet ajánlom, ha gyakorlod a próbafeladatokat akkor megcsinálható, sztem nem olyan nehéz, én is arra készülök most
2011. ápr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi mindenkinek, sokat segítettetek! :-)

Elsőnek: nem írtam el (sajnos), bár a középfokú már megvan rég, kell egy alapfokú is. (Ugyanis nem a bolognai rendszerben szereztem a diplomát, így nem elég a középfokú.)

2011. ápr. 21. 20:08
 5/5 anonim ***** válasza:

17:26


sajnos ezt a hajadra kenheted, hogy külföldön is ismertek. Hál'istennek ott úgy mérik a nyelvtudást hogy vagy beszélsz az adott nyelven, a célnak megfelelően vagy nem. És nem holmi papírokkal. Ne vedd rossz néven, csak sok olyan emberrel vagyok körülvéve akik ilyen olyan középszintű papírokkal rohangálnak, de alig tudnak megszólalni az adott nyelven.


Egyébként én is a telcet ajánlom.

2011. ápr. 28. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!