Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvből nyelvvizsgázzak?

Melyik nyelvből nyelvvizsgázzak?

Figyelt kérdés

Másfél évem van az államvizsgáig, addig meg kellene szereznem a nyelvvizsgát. Munka mellett most tudok időt szakítani a nyelvtanulásra is.


Szerintetek az angol vagy a német nyelvvel próbálkozzak? Angolt néhány hónapig tanultam még évekkel ezelőtt, németet még középiskolában 4 éven át, de annak is már 10 éve, szinte mindent elfelejtettem. Mégis melyikből tudnék hamarabb felkészülni a nyelvvizsgára a másfél éves időkereten belül? Angolból, amiből állítólag könnyebb felkészülni ennyi idő alatt, vagy németből, ami nehezebb, de van egy nagyon kicsi alap. Attól tartok, hogy a német annyival nehezebb és időigényesebb, hogy angolból a 0-ról előbb eljutnék a nyelvvizsgáig.


Mi a véleményetek?


2009. jún. 21. 00:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egy magyar anyanyelvű számára egyik nyelv sem könnyebb, mint a másik. Viszont az angol mellett szól az, hogy ezen a nyelven tanulnak a világon talán a legtöbben, és nemzetközileg, beleértve ebbe különösen az internetet és a popkultúrát, ezt használják a legtöbbet. Emiatt óriási anyag áll rendelkezésre, ami a nyelvtanulásnál felhasználható.
2009. jún. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az angol nagyon könnyű, de azért lehet izzadni azzal is. Pláne, hogy nyelvvizsga kell belőle, ott meg szabályosan kérnek mindent..

Németet nem tanultam soha, de a párom igen, és hát eléggé megkínlódott vele.

2009. jún. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkettőt tanultam/tanulom, nyelvvizsgám is van mindkettőből és inkább az angolt javaslom. Nekem a német sem olyan nehéz, kiejtésre azt mondják könnyebb, nem tudom, mindkettőt szeretem, és megy, de ugye nyelvvizsgán szigorúan veszik a dolgokat, így az angolt ajánlom. Németben bosszantó és nehéz lenne az a sok ragozás, míg angolban nincs ilyen.
2009. jún. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
ha csak sima nyelvvizsga kell az eszperantó. nekem plusz pontokhoz kellettek és tavaly nyáron magamtól megtanultam és szeptemberben sikerült is a nyelvvizsgám
2009. jún. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan angol!!! Németet is tanultam, de sokkal nehezebb, azt se tudtam, hol kezdjek neki a sok mód, ragozás és eset között...:S Az angollal tényleg többre mész és jobban is örülnek neki munkahelyen! :)
2009. jún. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Diplomához az nem jó, vagy ha igen nagyon szűk körben pl szoc.munkás unokatesómnak elfogadták. De másfél év alatt "normális" nyelvet is meg tud tanulni, főleg az angolt, csak ne magadban szerencsétlenkedj, azok a hallgatós CDk kamuk, menj tanfolyamra vagy legalább valami tanár felügyeljen.
2009. jún. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
00:49 az eszperantóra gondoltam, hogy nem jó diplomához
2009. jún. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tanultam mindkettőt.

Az angolt egyszerűen imádom. A némettel nagyon szenvedtem.

A volt tanárom még anno azt mondta, hogy 500 tanítási óra után le kell tudni rakni.


Az angolt javaslom.

2009. jún. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
szia!ha már tanultál angolul,azt javaslom,még ha úgy is érzed,mindent elfelejtettél,megvan az a fejedben csak jól elrejtve!
2009. jún. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Angolnak jóval egyszerűbb a felépítése, a német több energiabefektetést igényel, magolósabb nyelv, az angol inkább logikusan komplexebb. Én ezt javasolnám, de ne viccelj, másfél év alatt még 5 nyelvvizsgát letehetsz sztem. Tartok én is pl. intenzív kurusokat nyáron, na nem fogod elhinni, de a tök 0-ról egyetlen hóünap alatt a csoport 80-90 %-a leteszi a középfokút (B2-est). Úgyhogy ez inkább intenzitás kérdése, minthogy másfél éve lenne. Úr isten. (persze napi 6-8 óra + az otthoni 5-6 óra, így gondolom intenzívnek az egy hónapot)

(egy nyelvész)

2009. jún. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!