Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miből nyelvvizsgázzak?

Miből nyelvvizsgázzak?

Figyelt kérdés

Nem mintha elsősorban egy ilyen oldal véleményére adnék, de gondoltam megkérdezem már a nagyérdeműt, annyival is okosabb leszek:

Van egy német középfokúm, de a nyelvet annyira nem is szeretem, meg egy év alatt felejtettem is sokat, nem nagyon beszéltem németül az egyetem első éve alatt.

Ezzel szemben nagyon sokat olvasok angolul, szótárral, sok filmet, sorozatot nézek angol nyelven, magyar vagy angol felirattal, és nagyon benne vagyok az angolban. Viszont soha nem tanultam, nem volt rá lehetőségem.

Na de nekem kéne egy felsőfokú nyelvvizsga a diplomához, és amit nem tudok, hogy vajon mire érdemesebb "gyúrni"? Németből elevenítsem fel, és vigyem tovább, vagy vágjak bele az angolba, ha már úgy megszerettem?


2010. júl. 25. 18:15
 1/10 A kérdező kommentje:
van rá még 2-3 évem, de nem ártana minél előbb elkezdeni...
2010. júl. 25. 18:17
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem mindenképpen a németre gyúrj rá, ha azt tanultad. Vagy elmehetsz angoltanárhoz is, de tanár nélkül nem fogsz tudni felkészülni.
2010. júl. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
eszperantó, lovári
2010. júl. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2-3 év alatt meg lehet tanulni az angolt is, de ha nem áll rendelkezésre tanár, akkor mindenképpen a német.
2010. júl. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Eszperantó vagy folytasd a németet.
2010. júl. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szép sorban mindkettő. 2-3 évbe belefér. Ne mondd, hogy soha nem tanultál angolul, akkor az mi, amit csinálsz?
2010. júl. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
jó, akkor úgy mondom, hogy nem tanítottak angolul, iskolai keretek közt nem tanultam. a német mellett csak az olaszra volt lehetőség, de azt nemigen szeretném továbbvinni, max ha nagyon szükségem lesz egy középfokúra még. amit angolból tudok, azt a pc-s játékokból és a sorozataimból tudok. a szókincsem elég bő, a nyelvtant kéne megtanulnom
2010. júl. 25. 23:12
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem az angolt tanuld meg felsofokura, sokkal hasznosabb. de kozben a nemetet is tartsd szinten, ne felejts el. csak mert lesz egy diplomad, meg nem adnak rogton munkat, de ha mar beszelsz angolul is, nemetul is, meg esetleg meg az olaszbol is emlekszel vmire, mar sokkal jobb eselyed lesz munkakeresesnel.
2010. júl. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2-3 év rengeteg, szinte bármelyik nyelvet meg lehet tanulni felsőfokon megfelelő gyakorlással, kitartással.

Szerintem menj el egy nyelviskolába és iratkozz be egy angol tanfolyamra, ahol átveszik a nyelvtant. Nem vészes, biztos menni fog!

Ha szeretsz sorozatokat nézni és érted is őket nagyjából, az nagyon nagy előny a hallgatásnál, a szókincs a beszédnél, amit persze bővíteni fogsz a tanfolyamon is és a vizsga-előkészítőn. Szerintem angolból alapszint körül lehetsz, olvass cikkeket a neten, egy jó könyvet (esetleg olyat, amit magyarul már olvastál vagy ismered a sztorit)

kóstolj bele az angolba, akkor látni fogod melyik megy/tetszik jobban

2010. nov. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, az értelmes hozzászólásokat! :)
2010. nov. 9. 09:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!