Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit szoktatok tanulni...

Mennyit szoktatok tanulni egyetemisták?

Figyelt kérdés
Félek a sok tanulnivalótól, kérlek adjatok tippeket, ti mikor tanultok? Minden nap, hétvégén, vagy csak napokkal az adott vizsga előtt? Nem akarok kitűnő tanuló lenni (nem is tudnék), a lényeg, hogy ne bukjak meg. Főiskolai képzésre fogok menni. Köszönöm annak, aki segít. :)

2018. aug. 31. 14:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
87%

Számszerűleg jóval kevesebb számonkérés lesz (nincs röpdolgozat, óra eleji felelések), viszont azok sokkal nagyobb anyagrészt ölelnek fel, mint korábban megszoktad. Rögtön az első napokban már zúdítják is rád a tananyagot, viszont az első pár hétben a leghúzósabb szakokon sincs dolgozat, hiszen nincs mit számonkérni. Így nem is vagy rákényszerítve a folyamatos tanulásra, meg ugye ilyen program, olyan buli, új haverok, szép lesz az élet, de tényleg. :D Emiatt aztán marha egyszerű megcsúszni a tanulással, és az első zh-k, esetleg vizsgák előtt realizálni, hogy hoppá, tanulni kellett volna. Hiába gondolják azt sokan, hogy "áh, én úgyse leszek ilyen", mert de, de az egyetemisták 98%a szerintem legalább egyszer (de inkább többször) beleesik ebbe a hibába. Ezen javíthatsz azzal, ha bejársz az órákra normálisan (eleinte pláne, nehéz felmérni, mit tudsz teljesíteni előadás nélkül), jegyzetelsz, és ezeket megpróbálod ha nem is aznap este, de legalább a következő óra előtt átfutni, hogy képben legyél, ne maradj le. Ez a tanulásnál is sokat segít, ha nem egy teljesen idegen párszáz oldalas anyagot kell feldolgozni pár nap alatt. Azt is meg lehet csinálni (tapasztalat), de nem érdemes kipróbálni. Egy idő után azért így is felhalmozódik, és legkésőbb a vizsgaidőszakban egész nap a könyvek felett kell majd ülnöd. De emellett nagyon fontos a minőségi alvás, és kikapcsolódás, sőt, még a táplálkozással is rásegíthetsz, hogy jobban bírd a gyűrődést, és ne borulj ki. Félni nem kell, mindennel meg lehet birkózni. :D

(Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, kicsit közléskényszeres vagyok így késő este.)

2018. aug. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én SZOTE-ra járok, én úgy szoktam, hogy a főtárgyalót hétközben könyvtárban heti 2-3 alkalommal tanulgatok, demók/zhk előtt is rá szoktam feküdni az adott tananyagra. Hétvégente nem nagyon szeretek tanulni, nem is szoktam hazahozni.
2018. szept. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szia, én minden óra után átolvasom a jegyzeteimet, és ha van, akkor a hozzá tartozó szakirodalmat is, de konkrétan a tanulást csak a zh-ák / vizsgák előtt nagyjából egy héttel szoktam elkezdeni. Eddig bevált:)
2018. szept. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!