Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, főiskolások...

Egyetemisták, főiskolások elkezdtétek már tanulni az agyagot?

Figyelt kérdés
Milyen szakon vagytok? Elkezdtetek-e már tanulni? Mármint úgy értem, otthon vagy koliba, önszorgalomból.

2012. szept. 17. 17:20
 1/7 A kérdező kommentje:
én most első éves vagyok, környezettanos, még nem álltam neki tanulni, ez a 2 hét nagy lemaradás?
2012. szept. 17. 17:22
 2/7 anonim ***** válasza:

Környezettanos? Az ELTÉ-n esetleg? Egyik jó barátnőm is oda jár. :)


A környezettanos barátnőm tanulgatott év közben is, persze meg azért nem erőltette magát.



Én környezetmérnök gólya vagyok, na nem a BME-n.

Én átolvasgatom az anyagot, ahol számítás van, még egyszer átrágom. Meg én se erőltetem magam. A közgazdaságtant meg hasonló rémségeket még nem kezdtem el, pedig azoknál lenne a legfontosabb, hogy ne hagyjam vizsgaidőszakra. :/



Ja kérdésedre válaszolva két hét valószínűleg nem lemaradás, a legtöbb társunk ugye vizsgaidőszakra hagyja.

Csak én nem tudok egyszerre sokat tanulni, gimiben se ment, ill. leblokkolok. Másrészt eddig amit sikerült úgy megtanulnom, hogy valószínű jó hosszú időre rögzült és meg is értettem, azt többször néztem át, többször tértem vissza rá, a rohamtempós tanulásaim során mindig elfelejtettem az anyagot.

Most is hosszabbtávú tudást szeretnék kialakítani, amire szerintem úgy tehetek szert, ha időközben is átolvasgatom. Eddig nem megterhelő, másfél óra kb. naponta, hétvégén kb. foglalkoztam vele két órát. Ez nyilván több lesz, ha hozzáveszem az undi tárgyakat is nomeg beindul a félév.

2012. szept. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én Szegeden vagyok. Én sem szeretném a vizsgaidőszakra hagyni, nem tartom jó dolognak. Anyum mindig azt a hasonlatot mondja, hogy jobb ma elmosogatni 2 tányért, mint 2 nap múlva 20-at :D Az a legnagyobb félelmem a fősulival kapcsolatban, hogy eddig soha nem tanultam órákon kívül, abból éltem, ami rámragadt. Szerencsére mindig tudtam így teljesíteni egy erős 3-ast. Csak ugye itt ez nem elég és be vagyok parázva magától a gondolattól is, hogy neki kell hasalnom. :S

2012. szept. 17. 18:13
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ha nekifeküdnék menne, de mégis ott motoszkál a mumus, hogy nem fogom így sem teljesíteni :S Pedig mindenki azt mondja, hogy ez hülyeség, csak akarni kell és menni fog.
2012. szept. 17. 18:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Huhh én már a gimiben a sokat-tanulós típus voltam, az erős négyes átlagért nagyon sokat kellett tanulnom. Ami órán rámragadt, nem mindig lett volna elég a 2-esre se, a 3-asra főleg nem. Persze az évek során javult a memóriám, de az is többek között a tanulás miatt. :D
2012. szept. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Még nem. Már rutinos vagyok, ez a negyedik évem, ráadásul túl vagyok a nehezén. De most már időszer lesz nekikezdeni, mert október elején kezdődnek a ZH-k.

(orvosi)

2012. szept. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez a legnehezebb évem orvosin (SOTE), és az első naptól kezdve tanulok, de hétvégén lazítottam, és már most úgy érzem, hogy kicsit elmaradok a heti demók között -.-
2012. szept. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!