Mennyit szoktatok tanulni egyetemisták?
Szia!
Nagyon fontos, hogy a középiskolához képest jóval kevesebb évközi számonkérésre számíthatsz. Nálunk pl. egy-két tárgyból volt csak évközben lehetőség zh-kat írni, egyébként mindenből vizsga volt. Így kevésbé vagy rákényszerítve arra, hogy folyamatosan készülj, viszont sokkal nagyobb mennyiségű anyagról van szó, mint a középsulis tárgyaknál. Elég para, amikor a vizsga előtt egy héttel döbbensz rá, hogy mennyit is kéne tanulni, és fogalmad sincs egyáltalán semmiről. Ugye előnyös, ha az ember bejár órákra, de biztosan lesz olyan előadás, amit elég gyorsan hanyagolni fogsz. Ezeknél az óráknál különösen fontos, hogy évközben is nézz bele, hol tart a dolog, miket kell tanulni stb. Amiből minden héten bejársz, abból érdemes folyamatosan tartani a lépést, pl. szakirodalmakat elolvasni az adott témához az előadást követő napokban, mert így jobban össze tudod kötni.
#2: A félévközi számonkérések és vizsgák aránya egyetemenként eltérő. BME-VIK-en pl. pont fordított az arány.
Kérdező: Egyénenként eltérő, ki mennyit tanul. Az általad felsorolt mindhárom lehetséges sikeres felkészülés mellett. Van, hogy hetekig mással foglalkoznak, aztán be lehet pótolni, van, aki a végére hagyja, valaki meg minden nap átolvassa a dolgokat. Rengeteg dologtól függhet, ki hogy osztja be a rendelkezésére álló időt. Nem mellesleg szaktól is függhet, néhol sok száz oldala szakkönyveket kell elolvasni, máshol könyvtárakba járni. Függhet attól, milyenek a képességeid, mennyire tudod megérteni rövid idő alatt a dolgok, összefüggéseket, mik a céljaid, akarsz-e a területtel bővebben foglalkozni, kapsz-e segítsége, van-e előismereted a témában.
Nem kell ettől félni. Más lesz, mint az általános iskola, de ez az egyetemi élet szépsége. Én pl. nagyon szeretem, amikor egy hosszú meló után végre elkészülök, és úgy érzem, valami újat alkottam, okosabb lettem tőle. Gyorsabb lesz a tempó, mint korábban, és nem raknak eléd mindent, de hamar meg lehet szokni.
Gondolom mindenkinek más válik be, én szorgalmi időszakban csak zh-k előtt szoktam készülni, korábban nem visz rá a lélek. Akkor annyit, amennyi kell az anyag elsajátításához (ideális esetben :D)
Vannak sokan, akiknek beválik a rendszeres tanulás, az lehet tényleg a legjobb, de hát nem vagyunk egyformán összerakva. Én olyankor mindenre koncentrálok, csak arra nem, amire kéne, viszont ha már nincs sok időm, akkor viszont nagyon jól összpontosítok és gyorsan fog az agyam.
Vizsgák előtt meg mehet orrba-szájba pár napon át egy komolyabb vizsga esetén.
penzugyi szakon vagyok, vizsga elotti este tanulok. sose buktam meg, atlagom olyan 4-es.
szaktol fugg, nyilvan ha orvosis lennek, nem igy csinalnam.
#5 vagyok
azt hozza szeretnem tenni, hogy nekem nagyon jo a rovidtavu memoriam es lusta is vagyok, nehogy tevutra tereljelek, legtobb ember joval tobbet tanul, mint en.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!