Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták mennyit szoktatok...

Egyetemisták mennyit szoktatok tanulni egy nap?

Figyelt kérdés
elsősorban most a vizsgaidőszak kezdetére gondolok. Szeretnék egy két módszert ellesni, én egy 19 éves jogász egyetemista vagyok.
2011. dec. 9. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Vizsgaidőszakban kb. 8-kor kelek. Tanulok 10-ig, aztán kaja. Utána délig tanulás, majd ebéd. Utána tanulok kb. 5-6-ig. Vizsga előtti pár napban meg mondjuk 8-ig.

6 után már csak lapozgatni, olvasgatni szoktam az anyagot, vagy kikapcsolódok kicsit.

2011. dec. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vizsga előtt 6-7 nappal elhatározom, hogy elkezdek tanulni. 5-6 nappal előtte már biztos elő van készítve az anyag, előkotrom valahonnan. 4-5 nappal előtte már tanulok napi több órát is, de azért a "minden mást csinálás" dominál. Ezután minél közelebb kerülök a vizsgához, annál többet tanulok napi szinten. Általában az fordul elő, hogy vizsga előtt nem fekszem le, vagy nagyon keveset alszom. Ez nagyban függ attól, hogy hányra teszik a vizsgát, ha reggelre, akkor kár lefeküdni, mert vizsgaidőszakban amúgy is kicsit másképp van az életvitelem (délután 4-kor fekvés, este 10-kor kelés).

Mondjuk nekem sokkal lazább a vizsgaidőszakom, mint a szorgalmi időszak, kifejezetten kikapcsolódás. A jogon ez kicsit másképp megy, azért ott nem biztos, hogy marad 1-1 heted minden vizsga előtt, biztos több vizsgád van, mint 4.

2011. dec. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Én is jogra járok és rengeteget. Napi 8-10 órát átlagban minden nap(hétvégén is), és ez csak szorgalmi időszak. Nincs életem, barátaimat hónapok óta nem láttam. Én nem tudom mi lesz vizsgaidőszakban, de itt kő- kövön nem marad :D
2011. dec. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Túl sokat...
2012. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mérnökire járok, rengeteg beadandót kell csinálnunk, így a szorgalmi időszakban az a tanulás, ha ezeket megcsinálom.

Vizsgaidőszakban próbálom úgy felvenni a vizsgákat, hogy legyen 2-3 nap szünet 2 vizsga között, ezeket a napokat általában végigtanulom: reggel felkelek 8-9 felé, tejeskávé, tanulok, közben eszek valamit (szinte folyamatosan eszegetek egész nap), olyan 2 felé tartok szünetet, próbálok rendes kaját enni, aztán este 7-ig tanulok kb, néha tartok pár perc szünetet, pl beszélek a többiekkel ha van vmi kérdésem, tartjuk a lelket egymásban:D 7 után pihizek egy kicsit, vacsi meg fürdés, utána még tanulok, mert este jobban fog az agyam. Ha reggel van a vizsga, akkor korán lefekszek, mert 2 óra az út a suliba, ha csak később kell mennem, akkor úgy éjfélig még biztos tanulok.

Másnap még az úton átolvasom az egészet, ha van annyi időm.

Ha nem olyan nehéz a vizsga, akkor van úgy, hogy csak 1 napot tanulok rá, de nem egy olyan volt, amire 2 hetet készültem, bár akkor inkább a háttérinformációk gyűjtése volt hosszadalmas.

2012. jan. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!