Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták/főiskolások,...

Egyetemisták/főiskolások, mikor kezdtek tanulni egy vizsgára?

Figyelt kérdés
Pontosabban most a könnyebb vizsgákra vagyok kíváncsi, amit vizsga előtt 1-2 nappal meg lehet tanulni. Ezt azért kérdezem, hogy én vizsga előtt 1-2 nappal még csak ránézni sem tudok a jegyzetekre úgy izgulok. Ti hogy bírtok olyankor tanulni?
2011. jan. 12. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy muszáj.

Általában egy-két nappal vizsga előtt még van olyan dolog, amit érdemes átnéznem, mert nem tudom rendesen. És mivel maximalista vagyok, nem megyek el úgy vizsgára, hogy vmit kihagytam.

2011. jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én mérnöki szakra járok, itt nem lehet magolni... a gondolkodós tantárgyakra tanulok félév közben is, így lényegében csak át kell néznem, és kicsit gyakorolnom! Engem pont a stressz hajt vizsga előtti utolsó egy-két napon. Ez kényszerít bele abba, hogy leüljek a hátsómra, és tanuljak, tanuljak, hiszen minél biztosabb vagyok a tudásomban annál magabiztosabban megyek vizsgázni utána!
2011. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én jogra járok, és kb 6 nap, amit max tanulok egy nehéz tárgyra, de nem reggeltől estig, hanem megszakításokkal. Pont az utolsó két napban tudok a legjobban tanulni. Olyankor segít a pánik, hogy jézusom, már csak 2 napom van és még 300 oldal hátra van... :P Pánik nélkül nehezebben veszem rá magam és úgy jobban is fog az agyam.


Egyébként az izgulás el fog múlni, hozzá fogsz szokni. 1-2- nap pedig csak akkor elég, ha év közben már valamit tanultál belőle, nálunk nem lehet ennyi tanulással jó jegyet szerezni, max 2-est, ha szerencséd van 3-ast.

Azért izgulsz, mert úgy érzed (helyesen egyébként), hogy nem tudsz tisztességesen a végére érni.

Nagyon egyszerű a megoldás: oszt be előre a vizsgáidat. Minden vizsga napján pihensz, majd másnap elkezded tanulni, folyamatosan az anyagot a következőre. Csinálj végig így egy vizsgaidőszakot, utána úgyis rájössz a trükkjére.

2011. jan. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2011. jan. 12. 22:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!