Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen angollal mennek ki az...

Milyen angollal mennek ki az egyetemisták angliába tanulni?

Figyelt kérdés
Énis, ezt szeretném majd.A kérdésem az lenne, h milyen nyelvi szintel lehet, elvégezni egy egyetemet.Mert pl. angol tanárom mesélte, h rengetegen kimennek európából, épphogy B2 szint fölött és ugyan nagyrészük hazajön, de van egy jó százalék akire akkora hatással van az anyanyelvü környezet, h úgy megszedi magát, h el tudja végezni az egyetemet.Én jelenleg vagyok B2-n, de még van 2 évem.Szerintetek milyen esélyeim vannak?
2011. dec. 7. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:

B2 az teljesen rendben van.

Nagyon egyén függő, van akinek jó a nyelvérzéke és gyorsan befogadja az új információkat, van aki a B2-es szintért is megkűzd...

Akinek jó a nyelvérzéke az az anyanyelvi környezet miatt nagyon gyorsan fogsz fejlődni. Egyértelműen nagyok az esélyeid és érdemes belevágni.

2011. dec. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Konkretan kell egy IELTS vagy TOEFL vizsga, hogy felvegyenek egyetmre, ez az egyik alapkovetelmeny ezernyi ams mellett...felsofok fole kell ezt beloni, igaz, az egyetemek kovetelmenyszintje eltero.
2011. dec. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagyon jó kedvem lett:).

Szóval, nem lennék kirivó, hogy ha kimennék különösebb nyelvi rutin nélkül.(Hosszútávon még nem használtam a nyelvet, anyanyelvű környezetben).Ergo. sok külföldi lenne, aki kezdetben ott szerencsétlenkedne ugye?

2011. dec. 17. 07:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Hat...sok kulfoldi van szinte minden Brit egyetemen, de a "szerencsetlenkedes" azert nema jo szo ra...az IELTS/TOEFL azt garantalja, hogy egy szintet megutsz. Az nem baj, ha nincs hosszabb tapasztalatod az angollal anyanyelvi kozegben, de ezeknek a vizsgaknak meg kell felelni. Nyilvan Cambridge, Oxford keri a legmagasabb szintet, aztan lassan lejebb - de azert, mivel alapveto keszsegrol van szo, olyan irgalmatlan kulonbsegek ezen a teren kivetelesen nincsenek az egyetemi szintek eseteben.


Szoval tenyleg nem egy lehetetlen dolog, de azert ne "szerencsetlenkedes"-re lodd be magad, mert akkor a teszteken se jutsz tul...

2011. dec. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Természetesen nem szerencsétlenkedek angolban:). Sőt elég jónak tartom magam, de pl. van sokszor h filmet nézek és kb az h "aztaqrva most mit mondott?" :D.Érted.De dolgozok rajta, sok filmet nézek.Egy közepes egyetemre milyen IELTS kell?4-5?
2011. dec. 17. 14:41
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja elolvastam ezt az IELTS-et.Jól gondolom, h ilyen 6+-ra kéne pályázni?
2011. dec. 17. 14:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Kb ja, 6-6.5 korulre kell beloni a szintet.


Nezd, en viszonylag regota kinn elek, egyetem, doktori, de par honapja amikor moziban megneztuk itt a Guard c. filmet, sokszor csak pislogtam az elejen, mi van, mert ektelen ir akcentussal beszel a foszereplo. Igaz konkretan a filmben is van egy poen, ami arra epul, hogy a dublinbol szarmazo rendor felreerti a videki kollegat, leven akcentus...:D

2011. dec. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!