Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fellebezés igazságtalan...

Fellebezés igazságtalan szóbelire?

Figyelt kérdés

Az emelt szintű matek érettségin 22 pontot kaptam, pedig véleményem szerint 34-35-t érdemeltem volna.

Esetleg valaki be tudja-e másolni a jogszabályt, mi szerint jogom van fellebbezni e döntés ellen? Én nem találom. Előre is nagyon szépen köszönöm.

A szóbeli június 3-án, míg az eredményhirdetés ma volt.


2010. jún. 15. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Fellebbezhetsz, de semmi értelme, hiszen ha a tanárok elfogadták a pontszámot, azt nem fogják módosítani utólag. Csak jogszabálysértés esetén lehet fellebbezni, a "34 pont 22 helyett" nem az.

De itt vannak a lehetőségeid.

[link]

2010. jún. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
fellebezhetsz ha akarsz, de nézd: az, hogy te mit gondolsz és a tanárok mit adnak az két külön dolog. sajnálom
2010. jún. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha 1 pontot adnak, akkor sem tehetnék semmit szted? Akkoris, ha elmondtam mindent?
2010. jún. 15. 20:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Ott helyben fellebbezhettél volna,az adott iskola igazgatójánál a szóbelid napján, de csak pl ha nem biztosítják a megfelelő körülményeket, stb. Ilyen miatt nem lehet. Sajna ez van.
2010. jún. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De akkor még nem tudhattam, hogy igazságtalanul fognak pontozni! Most derült ki, 2 héttel rá. Megismétlem: ha pl hasukra ütnek, és 1 pontot adnak, akkor nem tehetnék semmit?
2010. jún. 15. 21:02
 6/11 anonim ***** válasza:
Elvileg ilyen ellen nem fellebezhetsz, csak olyan indokkal, hogy pl. nem adták meg a megfelelő felkészülése időt, azaz ilyen formai szabálytalanságoknál. Mivel erről nem készül hangfelvétel, nincs bizonyíték arra, hogy te ennél jobb voltál.
2010. jún. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért volt ott 3-5 tanár, a külsős elnökkel, hogy igazságos legyen. Nehogy már az összes tanár direkt ki a akart szúrni veled.
2010. jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pedig nagyon úgy tűnik, hogy elnéztek valamit, ez lehetetlen. Olyanok kaptak nálam többet, akik sokkal rosszabb teljesítményt nyújtottak.
2010. jún. 15. 23:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy ott helyben fellebbezhettél volna: olvastuk a linkben, hogy az eredmény közlésétől számított 3 napon belül. Mivel nem kerül semmibe, szerintem érdemes, elvileg ugyan csak jogszabálysértésre hivatkozva lehet, dehát a pontozást is jogszabály írja elő. Mivel a felkészüléskor készítettél jegyzetet, azt megnézhetik újra, hátha az abban foglaltak több pontot érdemelnek. Magára a szóbelire nyilván nem emlékeznek.
2010. jún. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én már hallottam amúgy olyat, hogy elcserélték két ember pontjait. Lehet, hogy csak városi legenda, de azt is megoldották, úghogy kérdezz rá szerintem.
2010. jún. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!