Ez nem igazságtalan?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy régi hagyomány szerint épp testben épp lélek, a kettőt egyszerre kell gondozni, ezért szintúgy fontos a tanulás mellett a mozgás is. Ezt hivatott szolgálni a testnevelés, aki ennél többre vágyik, elmegy külön sportolni. Na most az ebből származó eredményekért pont járt felvételinél. Kérdem én, miért? Csakugyan időigényes, az osztálytársaim többsége kb. heti 2-3 alkalommal jár, emellett ha nem tudnak valamit, nem egy tanár közli, hogy "ja, te sportolsz, biztosan nem volt időd", majd ezek után nincs semmilyen hátulütője, ha nem tanult. Nyilván később esetleg megjárja, vagy nem, nem részletezem. Emellett nem egy ember TANUL HANGSZEREN. Az ilyesmiért miért nem jár pont? Ugyanis amellett, hogy ő is ugyanúgy eljár heti 2-3 alkalommal, órákon át kell gyakorolnia. Sokkal több időt vesz el, mint a sport. Mégis, az ilyenek közül gyakrabban válnak ki a jó tanulók, míg a sportolók többségét inkább csak lazábbra veszik, ezért nem kapnak rossz jegyeket. Emellett ha valaki sportorvoshoz megy vagy versenyre, a kihagyást elnézik neki, eleve máshogy kezelik az egész hiányzását, míg ha valaki pl. zongoravizsgára megy, szinte azonnal morognak rá. Nyilván sok helyen máshol van, én a 12 év során ezt tapasztaltam. Ez hol igazságos? Milyen logika alapján emelné egy iskola színvonalát, hogy a diákja sportol? És ezen logika szerint az miért nem emeli, aki zenél? Egyszerűen pofátlanságnak tartom ezt az egészet. Ki kell nevelni a következő nemzedék sportolóit, aztán sörözve pöffeszkedhet a nép Olimpiát nézve, közben pedig a többi kulturális tényezőt elhanyagolják. Mert egy nemzet csak így nevezhet hírnevet, ami roppant fontos ám. Profi csellistákkal mire megyünk? Vízilabdások kellenek! Undorító. Nem a tehetséget segítik, hanem hírnévharcot folytatnak.
2011. ápr. 24. 02:46
 1/9 A kérdező kommentje:

Elnézést. Dühömben folytak a szavak, és elgépeltem.

Nyilván sok helyen máshoGY van, én a 12 év során ezt tapasztaltam.

Mert egy nemzet csak így SZEREZHET hírnevet, ami roppant fontos ám.

2011. ápr. 24. 02:49
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Nekem szinte fel sem tűntek az elgépelések, értettem mit szeretnél kifejezni.

Nem igazán tudom a választ, de egyetértek veled.

Nálunk is ugyanez volt kiegészítve annyival, hogy aki hittanra járt annak szintúgy elnéztek mindent. Mert, hogy ő a bibliát tanulta biztos... Volt, hogy a 3 héttel azelőtt feladott nem is hosszú verset nem kellett felmondaniuk, vagy nem jegyre mert előző nap hittanuk volt késő délutánig.

Véleményem szerint az a tanár is egy félkegyelmű idióta, aki ilyet megcsinál! Nem gondolkozik az biztos...


3 barátom is van, akik sportoltak is és zeneiskolába is jártak. Illetve az egyik nem zeneiskolába járt, hanem nagyon szépen rajzolt. Mind abbahagyták a művészeti vonalat. Ez utóbbi barátomnak abból lett elege, hogy az énjének ez a része senkit sem érdekel, senki nincs rá tekintettel, senki sem ismeri el. Ha megnyert valami ezzel kapcsolatos versenyt vagy sokszor az iskolának is ő tervezett és kivitelezett dolgokat bizonyos eseményekre, az senkit sem érdekelt. Magyarán lesz.rták, már elnézést a szóért. De amikor sportról volt szó akkor mindenki istenítette és körberajongták. Ő ezt álszentségnek tartotta, hogy pl. a tanárok is így viselkedtek vele.


El sem tudom mondani mennyire sajnálom a dolgot, mert nekem jóbarátom volt az iskolában és elmondhatatlanul tehetséges! Nem is értem, hogy történhetett ez meg. Sajnálatos!

2011. ápr. 24. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

A felvételinél egy csomó mindenért jár pont, ami alapvetően nem igazságos. Réges-régen meg kellett volna szüntetni azt, hogy minden húgyért szarért pluszpont jár. Tudás alapján kellene kiválogatni az embereket, nem mindenféle hülye indokkal pluszpontokat szórni! Tanulmányi verseny még rendben van (az is csak akkor, ha az adott szakterületen volt), de ennyi, és nem több.

De ugye most sportért, ilyen-olyan versenyekért, hátrányos helyzetért, meg még isten tudja, miért, pluszpont jár. Kérdem én, ezeknek mi köze van a felsőoktatáshoz? Ha valaki hátrányos helyzetű, akkor támogassák, de ne pluszponttal, mert attól nem lesz okosabb.

2011. ápr. 24. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
A nemzet ettől nem lesz nevesebb. Ha összeszednénk magunkat, és nem irigykednénk, versengenénk, hanem egy értelmes összetartó nemzet lennénk, nem mutogatnánk egymásra, akkor lennénk nevesebbek. Szerintem is igazságtalan a rendszer, és nem is célravezető.
2011. ápr. 24. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%

Nagyon egyszerű a magyarázata, meg kell nézni, hogy melyiknek a nagyobb a közönsége: a csellistának vagy a vízilabdásnak. Egy komolyzenész egy bizonyos rétegnek nyújt csak szórakozást, de a sportot nagyon sokan szeretik. Egy csellista alig kap nyilvánosságot, míg egy sportoló nemzetközi versenyeit közvetítik a TV-ben, azaz százmilliókat érhet el.

És ez máris magyarázat a kivételezésre. Azzal engedékenyebbek, aki előre láthatólag szélesebb körben lesz elismert. Ennyi, nem kell bonyolítani.

Akkor fog ez megváltozni, ha a komolyzenét többen szeretik majd, mint a sportot.

2011. ápr. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

"Nagyon egyszerű a magyarázata, meg kell nézni, hogy melyiknek a nagyobb a közönsége: a csellistának vagy a vízilabdásnak."


- Meg kell nézni, melyiknek nagyobb a közönsége; a rockgitárosnak, vagy egy korfballosnak.


A kérdező csak egy példát hozott. Másrészt ki a fenét érdekel a közönség ígénye akkor, ha itt a tanulmányok melletti időtöltésről van szó?

2011. ápr. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
De igazságtalan, nem lenne szabad adni a sportolóknak se pluszpontot, ahogy a csellisták sem kapnak. Ha nincs köze a leendő tanulmányaihoz, akkor mire fel? Ennyi erővel a szalvétagyűjtők, iskola mellett dolgozók vagy házimunkát végzők is kaphatnának pontokat, ugyanis az is elveszi az idejüket a tanulás elől.
2011. ápr. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Abszolút egyetértek veled kérdező.

Ilyen alapon, hogy a felsőoktatásnál plusszpontokat adnak a sporteredményre, az olimpiai kvalifikációnál miért nem jelent plusszpontot, ha valakinek van egy nyelvvizsgája, vagy 5-ös bizonyítványa?...

2011. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a reakciókat. :)
2011. máj. 11. 15:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!