Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME vagy Debrecen Egyetem...

BME vagy Debrecen Egyetem villamosmérnök szak?

Figyelt kérdés
A tananyag ugyanaz mindkét iskolában, akkor miért van az, hogy a BME-t sokkal jobbnak mondják az összes többi egyetemtől? Pedig mindenki azt mondja róla, hogy a tanárok nem adják le rendesen az anyagot, valamint sorra buktatják az embereket, akkor miért jobb mint a többi egyetem?

2017. márc. 30. 17:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
44%
presztízs..
2017. márc. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
34%
Lehet, hogy azért mondják jobbnak, mert mivel nehezebb elvégezni , így csak azok tudják, akik tényleg nagyon szorgalmasak. Így aztán csak az nap diplomát, aki tényleg ért hozzá, és hozzászokott a szenvedéshez. Nem biztos, hogy jobbak az ott végzettek, csak ez egyfajta biztosíték lehet, hogy ha kibírta ezt az egyetemet, akkor biztos szorgalmasabb, mint más egyetemista.
2017. márc. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
57%

Leszavazták az elsőt, pedig igaza van. Sokan azért mennek oda - és ez más budapesti egyetemről is elmondható - mert sokan járnak oda, és nagy a presztizse (jókat hallottak róla), sok az ott végzett felsővezető, stb. Régóta működik, valamint központi helyen van. Debrecenbe például Nyugat-Magyarországról kevesen akarnak menni, de Budapest könnyen és gyorsan megközelíthető az egész országból. Ez egy öngerjesztő folyamat. Ha Debrecenbe többen jelentkeznének, magasabb lenne a ponthatár, több lehetőségük lenne szelektálni. Nyilván mindkét egyetemre járnak nagyon tehetséges emberek, meg kevésbé tehetségesek is. A kérdés az, hogy ez a kevésbé tehetséges mennyi, illetve mennyire lehet szűrni, hogy maradjon is valaki. Nyilván több emberből jobban. Az oktatókat tekintve én csak a BME-ről tudok nyilatkozni, és eléggé semmitmondóan azt kell mondanom, van jó, meg van rossz is. Viszont, mivel az országot tekintve sokkal többen jelentkeznek a BME-re több az olyan hallgató, akinek ez kevésbé számít, mert önmaga is meg tudja tanulni otthon.

Szóval összefoglalva: jobb elhelyezkedés, nagyobb hírnév, és a többi már ezekből következik.

2017. márc. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Az mennyire igaz, hogy az egyetem utáni álláskeresésnél nagyban beleszámít az, hogy melyik egyetemen szerezte meg az ember a diplomát?
2017. márc. 30. 22:00
 5/30 anonim ***** válasza:
57%
Ha igazàn kiemelkedően jó vagy a szakterületeden és hajlandó vagy sok-sok pluszt is hozzátenni, szerintem mindegy, hol végzel. De egy neves egyetem diplomája sosem hátrány.
2017. márc. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
55%
A DE műszaki kara egy vicc.
2017. márc. 31. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Utolsó, kérlek mondj már egy két érvet, hogy miért? Mindenhol ezt olvasom, de sehol se írják hogy miért.
2017. márc. 31. 07:27
 8/30 anonim ***** válasza:
37%

Meggyőződésem, hogy nincs számottevő különbség a magyar egyetemek között: szinte mindegyik a nemzetközi mérce 450-550 helye valamelyikét foglalják el - teljesen mindegy hogy hogy hívják!

Az egyetem "hírneve" talán itthon jelent valamit, de külföldön meg sem tudják különböztetni őket... Ott a "jó-név" az első 50 nevével bezárul.

Sajnos nincs nemzetközi szinten kiugró magyar egyetem - ezt kell tudomásul venni...

Viszont mindegyik hazai egyetem biztosítja, hogy egy jobb képességű diák bárhol a világon szakmailag (is) megállja a helyét!

Azért mennek Debrecenbe is jó páran külföldről, és persze a többi vidékire is...

[link]

2017. márc. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
32%
Amit a 6-os versenyző ír, az egy frusztrált elmebeteg vagdalkozása - tények nélkül. Jobbulást neki.
2017. márc. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
37%

Véleményem szerint el fog veszi a BME VIK-nek a presztízse rövid időn belül. Egyrészt nem fognak jönni a hallgatók, mert olyan az oktatás minősége és színvonala, amit már legalább 15 éve meghaladott a kor. Emiatt sokan pazarolják itt az államis féléveiket fölöslegesen, a sok nem sikerült vizsgák miatt. Később tudnak az itt végzettek munkába állni, mert 5-6 év mire a BSc-t elvégzik a túlnyomó többség esetében. Nyilván ez lehet sokaknak jó, de nem feltétlen normális dolog.


Azon egyetemek, akik duálisban is indítják a képzést a presztízsben is le fogják előzni nemsokára a BME-VIK-et. Tehát csak egy nagyon kevesen nem járnak rosszabbul, ha a BME-re jelentkeznek, de a többség igen. Bárhol máshol ha végzed ezt a szakot semmivel nem fogsz kevesebbet érteni hozzá, mint egy BME-s, sőt már az esetek többségében rég szakmai tapasztalatod lesz, míg a hasonló korú BME-s csak pályakezdő lesz a sok csúszás miatt.

2017. márc. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!