Építőmérnök lehetőségei? Felvételi, mit csinál, mennyire nehéz, fizetés stb
Ha nem fogod ki tervezőként azt az 1-2 normális céget Budapesten, akkor majd még ők fognak rád hlyén nézni, hogy mersz fizetést kérni.
"Igazából neked kellene fizetni a tudásért". És ez tényleg nem vicc.
Mondjuk siess, hogy végezz míg tart ez a lakásépítési dömping (még pár évig lesz ez a CSok-os ingyen 10 misi) mert utána már maga munkát is nehezebb lesz találnod.
Anno az első év után már rájöttem én is, hogy a fizetésem várhatóan 100 ezerrel kevesebb lesz mint mondjuk egy gépész, vagy villamosmérnök szaktársamé. (felvi-s statisztika!). Engem se érdekelt, hogy majd milyen érdekes lesz. Aztán azért iskola után pár évvel rájön az ember, hogy azért a pénz se árt, ha nem akarsz anyádék nyakán lógni 40 éves korodig.
Inkább kivitelezés fel kacsingatnék a helyedben. Az picit többet fizet. Igaz, hogy cserébe átlagos a heti 6 napban végzett munka napi 10-12 órában. És akkor órabérbe átszámolva még mindig gyenge vagy. De legalább több jön a számládra :D
Ezekről a dolgokról meg ne is beszéljünk. Nagyon nagyon jellemzik ezt az iparágat itthon. Elég siralmas néha a munka környezet.
#10-es, az jó, ha tetszik és motivált vagy benne, de hidd el, azért az a lóvé amiket írtak egy idő után ki fog ábrándítani. Kb. én is átérzem a helyzetet, mert az épületgépész is ennyit vagy kicsit többet keres. Én sajnos nem tudok otthon a szakmámban dolgozni, (villamosmérnöki tervező ként vagyok jelen eddig) de örülök, hogy a munkahelyemre beérek 7 perc alatt gyalog, cafeteriát kaphatok és kis prémiumot is. Barátom aki jövő héten kezd pályakezdő ként a szakmájában 9 hónap munkanélküliség után nem fog annyit sem kapni amennyit én kezdőként és még ha átveszik próbaidőről akkor sem fog annyit kapni, mint én, de legalább szakmájában tanul és azt csinálhatja. ;)
Különben meg, épîtőmérnökin ott egy csomó szerteágazó szakirány(gépészen meg van az épület és a többi gépészeti ami tökre hasonlít egymásra a rengeteg tervezés miatt), itt MSc-n ami van az egyik az a tűzvédelmi ami alapjáraton csak az Ybl-n van, de Ők sem keresnek annyira fényesen...
"a túlórák elvégzése szinte kötelező, nem egy ismerős számolt reggeltől estig történő munka végzésről. (Melyet az építőipar nagyrészt nulla forint plusz fizetéssel honorál)."
Mert eleve: mit nevezünk túlórának? Útépítő mérnök van a családban, onnan tudom, hogy télen hónapokon át sokkal rövidebb a munkaidő, mint az átlag - nyáron viszont hosszabb, igen. Viszont legalább jól kiszámítható, hogy mikor mehetsz majd szabira, mert már az év elején megtervezik, hogy mikor ki, úgyhogy jól tervezhetőek a családi programok.
Én azt látom, hogy megéri. A szomszédom egy kisvárosban vállalkozást csinált építészmérnökként. Van egy telephelye, alkalmazottjai, ott dolgozik.
És van 3 db vadi új autója aminek darab ára 10-20millió.
Es emellett van vagy minimum 3 lakása,plusz nyaralói.
Kb. 35 éves.
Szerintem megéri, ha nagyon ügyes vagy és jól tudsz helyezkedni.
szerint: Mennyi a fizetése egy budapesti kisvállalkozás építőmérnökének, akinek 14 éves tapasztalata van?
450.000 (havi nettó fizetés forintban)
Építőmérnököktől kérdezem!
Én laikusként azt hinném, hogy most így, hogy bármerre megy az ember az országban, mindenhol folynak az EU/állam által finanszírozott útépítések, hogy oda kell a jó szakember és meg is fizetik őket.
Útépítési projektekben sincsenek anyagilag korrekt munkalehetőségek?
Nah ezért szeretem megtartani a kérdést, mert vagy privátban vagy ide jönnek jó hozzászólások.
-Túl mohó (mondjuk a kapzsi szót használnám inkább ha őszintén akarom kifejezni magam) ez az iparág, a többlet munka és az evvel beáramló plusz lóvé a mérnököknél nem igen csapódik le. Minimálisan.
Annyi történik, hogy mindenki csak az átlagnál gyorsabban szeretne még gazdagabb lenni és a szokottnál többet markolni.
Bérek kicsit azért nőttek a nagyobb verseny miatt, de a ledolgozott munkaórára leszámítva az órabér továbbra is nevetséges.
És mivel egyre kevesebb az ember, kivitelezésben a helyszínen a heti 60 óra szinte már a minimum. És így is csináld kb 2-3 ember munkáját meg mivel nincs már más helyetted.
Ha nem tetszik akkor mehetsz, ez az elvárás. Egyre nagyobb divat, hogy építésvezetőnek visszahívnak nyugdíjasokat vagy MAXIMUM középfokú végzettséggel rendelkező egyéneket.
Véletlenül se legyen mérnök az ember akit meg kell fizetni. Áh! :D
Azokon a nagy munkákon amiket említesz, ott a helyszínű építés és művezetők sztem közel heti 70 órát dolgoznak.
Most ha végig gondolom, hogy ismerőseim autóiparban meg még egy csomó normálisabb ágazatban ennyi pénzért péntek 4-kor leteszik a lantot akkor van mire irigykedni.
Nekik van olyan órabérük, hogy azért érdemes volt mérnöknek tanulni. Én meg ha leszámolom heti 40 órára akkor keresek 200 ezret.
Kva nagy karrier. Cserébe még szerintem az építész/építőmérnökök 70%-a normálisan be sincs jelentve hanem borítékoznak a hónap végén.
Ezeket reklámozza az, aki az építőipart isteníti most, hogy mennyi munka van. És, hogy nekik mennyire kell a munkaerő.
Pár szaki, meg gépkezelő akik most nélkülözhetetlenek azok keresnek. (Persze kíváncsi lennék, hogy mennyi megy a borítékba azoknak is :DD ) Mérnökként nem buli az építőipar.
-Van építészmérnök ismerősöm aki nemrég köműves vállalkozásba kezdett egyébként. Vidéki 200 nettó helyett most falaz 3x annyiért.
És ez lemaradt:
Öt éve amíg nem volt ennyi munka addig, addig az álláshirdetések 90%-ban felsőfokú végzettség volt az előny.
Míg volt mérnök nekik 140-ért.
Most az előny részénél középfokú végzettség szerepel :DDD
"Én azt látom, hogy megéri. A szomszédom egy kisvárosban vállalkozást csinált építészmérnökként."
csakhogy a kerdes epitomernokokrol szolt...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!