Matekból 1,85-re megadnátok a kettest, ha alapból 1,9-től adják meg?
Kedves 76%-os, nincs szó semmi személyeskedésről.
"Sőt... te gondolod azt, hogy ha valakinek nincs 30+ év laborgyakorlata, akkor az egyáltalán nem szólhat hozzá a kérdésekhez."
Nem erről van szó. Akkor szóljon az illető, ha kellően megalapozott és biztos tudása van az adott kérdéskörben. Ha nincs akkor szerezzen és nézzen utána a dolgoknak, de a butaságot semmiképp ne terjessze, mert sokan el is hiszik és tovább terjesztik, vagyis láncreakció szerűen terjed a hülyeség.
"Úgy látszik, hogy a gázok igencsak megártottak neked."
Akkor vegyél vissza a gáztermelésből...
"Azontúl, te honnan vetted, hogy én a függvénytáblából "kimásoltam néhány képletet", és úgy sikerült az érettségim?"
Nézz körül, ez a valóság. Arra tanítják évekig a gyereket, hogy hogyan kell képleteket kiírni a fv. táblából. Ha nem találnak egy képletet, akkor a többség azonnal pánikba esik.
Ha jól emlékszem a multkor cikket is írtak róla, hogy hú de nehéz volt az érettségi, mert paraméteres egyenletet kellett megoldani, amiről a diákok 80%-a nem is hallott.
Nyílván, aki laikus és olvassa ezt a mondatot (vagy hozzá hasonlót) rögtön el is hiszi már az elnevezésből is "paraméteres egyenlet" úristen ez valami mágikus dolog lehet, amit ember meg nem tud oldani... (véletlenségből nem akarjuk inkább hiányos parciális differenciálegyenletnek mondani? pedig az is lehetne...).
Pusztán valami olyasmi volt a példa, hogy ha a/x=b, akkor vajon mennyi az x, feltéve hogy a,b valós.
Egy ilyet beállítani ennyire nehéz példának nevetséges.
Az a baj az érettségivel, hogy nem kell semmit érteni, gondolkodni meg főleg nem.
Visszatérve, ha te véletlenségből azon csekély szorgalmas diákok táborát gyarapítod, akik tudnak gondolkodni, és inkább magabiztos tudásukra támaszkodnak a felvetődő kérdésekben, minthogy a készen megkapott képletgyüjtemény szükséges nekik, akkor elnézést kérek.
"melyik az az iskola, ahol úgy tanítják, ahol te gondolod, hogy tanítják? Meg merem kockáztatni, hogy még a Fazekas Gimnáziumban specmat szakán sem úgy tanítják, ahogy te azt elképzelted..."
Ismételten tudom mondani hogy egzakt tudományról van szó. Mi az hogy én képzeltem el... fenéket!
Ha képzelődni akarsz, akkor ne irogass számtannal foglalkozó témakörbe. Irogass a bölcsészeknek, ott mindenki képzelődhet, amennyit csak akar...
Nem tudom mi van a fazekasba, nem is bírálom, országosan elismert magas szinvonalat képviselő intézmény, biztosan tudják az oktatók, hogy kell kerekíteni.
Azt viszont indokolhatnád, hogy mitől mered megkockáztatni, hogy ott nem ismerik a szabályokat? (merész feltevés).
Keress pl. a google-ben egyetemi szintű kémia labor anyagokat. Ott nagyon szigorú az előírás a kerekítésre. Minden igényes helyen úgy kell tanítani ahogy már elmondtam...
Kedves 87%-os, örülök, hogy legalább te már megértetted a kerekítést és belátod fontosságát. Köszönöm!
Sokan mondják, hogy nehéz egy tanárnak. Nem vagyok tanár, de kétségtelenül így van. Sokszor már az is sikernek számít, ha egy 30 fős osztályból legalább egy valaki megérti az adott problémát. Manapság sajnos ez is ritkaság.
Kedves 80%-os! Én eddig mindenhol a felfelé kerekítéses szabályt láttam/tanultam, de az elmondottak alapján valóban létező jelenség, hogy a kerekítési szabályok adatfelvételi hibát okozhatnak, a felfelé kerekítéses szisztematikus felülmérést például. Néhány megjegyzésem/kérdésem azért lenne:
-A kerekítési szabály meghatározása konvenció kérdése, és a páros szabály sem mentes statisztikai hibáktól első utánagondolásra, bár valóban lényegesen kevesebb, mint a felfelé kerekítéses szabály. Legjobbnak a sztochasztikus tűnik, ha van jó véletlenszámgenerátor.
-Egyértelmű példákat hoztál, hogy a természet- és műszaki tudományokban a páros szabály alkalmazandó, különösen a kémia esetében adja ki sokszor a megfelelő leírásokat a Google. Más tudományok esetében is ez használatos?
-Milyen előnye lenne a köznapi életben a páros szabálynak a felfelé kerekítés ellenében?
Folytattam az offtopicot, mert az eredeti kérdést már megválaszolták.. meg ez a téma jóval érdekesebb :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!