Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A pedagógusok nyári fizetéséér...

A pedagógusok nyári fizetéséért ki dolgozik meg? Miért kell a tanárokat állandóan pozitívan diszkriminálni?

Figyelt kérdés
A társadalomnak elviselhetetlen teher a pedagógusok elviselése és eltartása.
2013. aug. 16. 06:50
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
77%

Te most ennyire irigy vagy? Nem keresnek annyira sokat, hogy az lehetnél, főleg más diplomásokhoz képest nem.


"Szal ne nekem ezt a látástól-vakulásig dolgozunk c. mesét."

Senki se mondta. De nincs irreálisan magas fizetésük az elvégzett munkához képest, sőt inkább alulfizetettek (még). Egyébként ez a mondatod helytelen.

2013. aug. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Magyarországi viszonylatban ritka kiváltságos helyzetben vannak a pedagógusok. Más munkavállalókkal szemben Őket senki nem ellenőrzi, büntetlenül keseríthetik meg gyerekek, családok életét. A pedagógusok nyári fizetése többszöröse, mint akik nyáron is nyomják az igát. Sokkal teljesebb életet élhetnek mint mások, hiszen az estéjük a hétvégéjük is szabad, külön órát adhatnak, gyerekükkel együtt lehetnek stb. Aki sír, attól el kell venni! A túlkapásra hajlamos pedagógusok olyanok mint a halál nincs ellenük orvosság.Az egyéni (kényszer) vállalkozóknak nem jár szabadság,sőt nekik azért is fizetniük kell, hogy dolgozhassanak és azért is meg kell dolgozniuk, hogy nullán legyenek.Minusz 80 ezerrel kezdik a hónapot ezt akkor is ki kell fizetnie,ha nics annyi bevétele, mert gyenge a forgalom vagy ha kivesz 1-2 nap "szabadságot".A nem közszférás alkalmazottak sincsenek sokkal jobb helyzetben.Ők ledolgozzák a szabadságukat, mert vagy elvégzik egymás munkáját a kollégák, vagy ott folytatja, ahol abba hagyta az ídőközben felgyülemlett munkát.Ha a pedagógus bérből nem lehet meg élni, akkor annak a feléből, harmadából még úgy sem.A kétkezi munkás, aki teljesítményre dolgozik, tehát fel is tud mutatni valamit, az ő helyzetükkel miért nem foglalkozik senki? Nekik még igérni sem igérnek semmit, igaz nem is nyekeregnek,pedig okuk lenne rá.Ha mindenki pedagógus lenne, akkor ki dolgozna?A tanárok 1-2 évvel tanulnak többet az átlag embertől, mégis egy életre kiváltságos helyzetben akarják magukat tudni.A követeléseikkel lenézik a "földi halandókat", némelyikük istennek képzeli magát, emberségből nullák és fel vannak háborodva, hogy nem tiszteli őket senki.Természetesen vannak olyan tanárok is, akik tisztában vannak azzal, hogy ennyi munkával ennyi pénzt sehol nem keresne, ezért megbecsüli azt.Ők emberileg is és szakmailag is a helyükön vannak, ezért a tiszteletet megkapják diákjaiktól.
2013. aug. 16. 20:10
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Édesem, neked is és a kétkezi munkásnak is megvolt rá a lehetősége, hogy tanárnak menjen, ha annyira irigyled őket! Erre csak ennyit tudok mondani.
2013. aug. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
"büntetlenül keseríthetik meg gyerekek, családok életét" :D Hát te nagyon hülye vagy..Felfogod egyáltalán mit írsz? Tényleg jól gondoltam lehet vagy 12 éves ezzel a felfogással. Mi a megkeserítés, hogy HF-et ad a gyereknek?? Többek közt ez a dolga, tudod számonkérésnek hívják. Érdekes az én életem nem keserítette meg egy pedagógus sem. Talán mert tudtam viselkedni. Max kaptam rossz jegyeket amit véleményem szerint nem érdemeltem meg, de ez meg nézőpont kérdése. Erre fel a nagy szavak? Mint a megkeserítés, meg elviselhetetlen a társadalomnak. Pff...te beteg vagy hallod. A vállalkozók meg hogy jönnek ide már nem azért.. Akkor sorolj fel ide minden szakmát. De arra miért nem reagálsz amit fent szerepel kommentekben? Hogy majd te gyereked is ezek a elviselhetetlen gyalázatos emberek tanítják meg mindenre???? És mikor a gyerek keseriti meg a tanár életét akkor mivan? Azt jól teszi nem? Nem vagy te épp azt tudom csak mondani.
2013. aug. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
16%

Jah amit még nevetségesnek tartok.

A nyári szünet simán meg van másfél hónap, max egy-két nap ügyelet van benne(milyen szar már, h megmondják neki, h nyáron muszáj neki szabadságra menni, a nyár nagy részét otthon tölteni, katasztrófa, nem mintha amúgy is akkor venné ki)

Másrészt a másfél hónap szabadság már önmagában több, mint amit egy átlagember kap, sok helyen 20 nap(de nem baj még mindig sajnálni kell a tanárokat)

Emellett ugye jár az őszi szünet, a téli(ami megint mekkora szar lehet már nekik, h 20-22-től otthon vannak két ünnep között is, sőt még másodikán se mennek, más meg végig dolgozza, ez már mindennek a teteje)

Aztán ott a tavaszi szünet, ami ugye a Húsvétot öleli fel, ez megint mekkora szar.

A hab a tortán, h azért más munkahelyen se úgy van, ahogy elképzeli az ember, mert mondjuk egy ilyen "az év utolsó két hetében már nem megyek" dologban szerintem sokan benne lennének, csak hát....

Betegre ugyan úgy elmennek, szal nem értem a parát

Csak azt nem értem már, h ha nem jó a karácsonyi szünet akkor mikorra venné ki?

Gondolom egy szürke hétköznapra....

Egy szónak is száz a vége:

Nem kell mártírkodni meg játszani a munka hősét!

Plusz ha a ti értelmi szinteteken állnék akkor most hozzátok vágnám, h:

Ezt vállaltátok mikor elkezdtétek, úgy h kusss;)

De nem teszem...

2013. aug. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

"Plusz ha a ti értelmi szinteteken állnék akkor most hozzátok vágnám, h:

Ezt vállaltátok mikor elkezdtétek, úgy h kusss;) "


Nem értem mire gondolsz. Nem vagyok tanár, nem tanárnak tanulok és még csak pedagógusnak sem. Ezzel ellent mondasz teljesen az eddigi érveidnek, ezáltal viccessé teszed magad.. Informatikusnak tanulok és valószínűleg közel dupla annyit fogok keresni mint egy átlag pedagógus (statisztikák alapján). Akkor miért kellene irigyelni annyira a pedagógusokat, miért tartanám őket túlfizetettnek? :)

2013. aug. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Itt te vagy a vicces, h olyan hülye vagy, h nem fogod fel, h a tanároknak szólt az a mondatom és nem neked az infósnak(mert hát ugye eddig ezt se tudtuk)

Na nem baj, örülök, h ez volt a legnagyobb dolog, amibe bele tudtál kötni.

2013. aug. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem erről szól. Hanem arról, hogy meg kell becsülni mindenféle dolgozót, legyen az kétkezi munkás, vagy diplomás. Te a vélhetően rossz tapasztalataid alapján általánosítasz, egyáltalán nem becsülöd meg a pedagógusokat, pedig szükség van rájuk, és jól kidolgozott oktatásra, mivel a fiatalságban van a jövő, ezért egy központi kérdés ennek a megszervezése és teljesítése, amit a pedagógusok végeznek. Ha pedig alul vannak fizetve, az nem sok jót eredményez és szerintem egy ilyen területről nem szabad sajnálni a pénzt (ami tényleg nem is annyira sok, azért hoztam fel a saját példámat).
2013. aug. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
22%

Megmondtam, h engem nem érdekel a pedagógusok bére, de mikor elkezdenek nyígni, h milyen szar, h nekik kötelezően el kell menni nyáron másfél hónap szabira meg karácsonykor is két hétre, na az mindennek a teteje.

Meg a többi(h ők reggeltől éjfélig dolgoznak, mert napi 5 órát értekezleten töltenek meg bla bla meg órára készülnek)

2013. aug. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
És mi van a tűzoltók fizetésével, mikor nincsen helyzet és (hál'istennek) napokig bent ülnek a munkahelyükön? Ilyenkor ne is fizessük őket? Vagy a kisvárosi szülészorvos fizetésével, mikor nincs éjszaka szülés, vagy az éjszakai portást, aki egész éjszaka tévézik? Ők mind terhek a társadalomnak? Tessék picit gondolkodni!
2013. okt. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!