Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A pedagógusok nyári fizetéséér...

A pedagógusok nyári fizetéséért ki dolgozik meg? Miért kell a tanárokat állandóan pozitívan diszkriminálni?

Figyelt kérdés
A társadalomnak elviselhetetlen teher a pedagógusok elviselése és eltartása.
2013. aug. 16. 06:50
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
11%
Tény, h a tanárok nem a munka hősei, de ez a szakma velejárója, nem lehet vele mit kezdeni.
2013. aug. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%
Ugyan az, aki a nyugdíjasokat és az anyukákat. Ja, inkább dögöljenek éhen a nyári szünet alatt, idióta kérdés.
2013. aug. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%
Az ilyen emberek, mint te, csak az iskolában láttak pedagógust. Tudod a látszat az, hogy reggel nyolctól délig-egyig dolgozik es harom hónapig szünetben van. A valóságban fel nyolckor kezd, a leadott órák utan szakkort vezet, korrepetal, értekezleten vesz részt, tanorat kívüli tevékenységeket folytat, felkészül a következő tanorara, dolgozatot javít, programot szervez. Neki az iskola szünet pont egy hónappal a tanítási év vége utan kezdődik, es augusztus közepén ér véget. Ezt persze nem latja, nem tudja az, aki nincs benne.
2013. aug. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
88%
Na te is kis tejfelesszájú vagy. A tanár nyáron is dolgozik, nincs több szabadsága mint a többi embernek, annyi különbséggel, hogy ők nem akármikor vehetik ki, hanem szigorúan csak nyáron, miután lezártak mindent. Ez általában az augusztus hónap. És amúgy is nincsenek túlfizetve hisz az olyan okostojáskákat kellene tanítaniuk mint a kérdező.
2013. aug. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
87%
A pedagógusok nyáron szabadságon vannak. Ha te szabira mész, azért még kapsz fizetést, nem? Na ugye.
2013. aug. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Miért, neked nincs fizetett szabadságod? Ez kb. ugyanaz - és időben is! -, mint a pedagógusoké.

Az, hogy te azt látod, hogy a gyereked június 15-én befejezi az iskolát, nem azt jelenti, hogy a pedagógusok is akkor fejezik be. Általános iskolában egész júniusban bejárnak még és augusztus közepétől ott vannak. Középiskolában pedig ugyanez a szisztéma, ott pedig érettségiztetnek.

Az sem igaz, hogy reggel 8-tól délig tanítanak. Talán így van, de nem kell elfeledkezni a napközis/iskolaotthonos tanító nénikről, sokan szakkört, foglalkozást tartanak, korrepetálnak. Ja és arról nem beszélve, hogy a pedagógus hazaviszi a munkáját: dolgozatokat javít, óravázlatot ír, felkészül (jó esetben) a másnapi anyaggal. A kőműves otthagyja az építkezésen a maltert :-)

18/L, egy pedagógus lánya.

2013. aug. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
6%

Elmondanád miből készül fel?

Talán probléma számára a szorzótábla?

Vagy Mátyás király?

A diák az érettségin a 4 éves anyagból felel, még másik 4 tantárgy mellett.

Akkor miről beszélünk?

2013. aug. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
89%

Te szerencsétlen, látszik, hogy te is csak azt szajkózod, amit a tévében mondanak.

Feladatokat készít (ez az én személyes példám, az én édesanyám TANÍTÓnő, nem tudom, hogy egyáltalán tisztában vagy e a tanár és a tanító közötti különbséggel, tehát 6-10 éves gyerekkel foglalkozik), megoldja előre azokat a feladatokat, amiket felad majd nekik, elolvassa a kötelező olvasmányokat, stb.

Egyébként meg szerintem, ha annyira irigyled tőlük a 100.000 forintos fizetést, meg a szerinted 3 hónapos fizetést, akkor erre meg csak annyit tudok mondani, hogy neked is megvolt rá a lehetőséged, hogy tanárnak menj és akkor most is otthon mereszthetnéd a feneked.

Ja nem, mert gázos lett volna még tanulni, ugye? :D

2013. aug. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
*3 hónapos szabadságot akartam írni.
2013. aug. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
90%
Minden tiszteletem a pedagógusoké, mert azon kívül hogy bagóért végzik a dolgukat (128 bruttó eddig, 155 bruttó lesz állítólag, ez a kezdő pedagógusok bére, ezért tanultak 6 évig (jelenlegi pedagógusképzés ennyi)), még a prolik is így fikázzák őket.
2013. aug. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!