Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elvehetik a pedagógusok a...

Elvehetik a pedagógusok a mobiltelefont?

Figyelt kérdés
Mindegy, hogy mi az ok, amiért elveszik, a kérdés az - megtehetik? Nincs erre valami jogszabály?
2009. febr. 18. 15:32
1 2
 11/17 anonim válasza:
73%
Órán semmi szükség a mobilodra. Szerintem hibáztál. Szépíthetjük ezt így vagy úgy, akkor is a vége az, hogy nem kell órán a telefon. Ha a gyerekem ezt tenné a suliban, akkor én nem bánnám, ha a tanár elvenné tőle a telefont. Bemegyek érte az iskolába, majd megbeszélem a történteket a gyerekemmel. Veled is beszélgetnek a szüleid?
2009. febr. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
58%
Elveheti persze, de nem tarthatja magánál és óra végén vissza kell adnia. Ha nem adja vissza az már nem törvényes. a "majd egy hónap múlva visszaadom" hozzáállás pl. már törvénytelen és ha nem adja vissza az lopásnak minősül. Persze mint tudjuk az iskola nem demokratikus intézmény és sokszor leszarják a törvényt.
2009. febr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
58%

Amennyiben a házirendben benne van,hogy kikapcsolva vagy lenémítva kell tárol, illetve nem lehet sem a padodon, sem a padodban vagyis a táskádban kell tárolni órán akkor ha előveszed és zavarod vele az órát elveheti.

A házirend elvileg rendelkezik arról is,hogy meddig lehet a tanárnál. DE miután elvette az óra végével köteles vagy visszaadni neked, vagy közölni veled,hogy mikor kapod vissza: pl a nap végén jelentkezz nála és visszakapod. Mert ugyanis az a te magántulajdonod és nem viheti haza.

Remélem ez jó válasz volt a kérdésedre.

2009. febr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
igen elvehetik és csak a szüleidnek adják vissza rosszab esetben év végén
2009. aug. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Azt nem teheti meg, óra végén vissza kell adnia, mert ha nem teszi az lopás, ugyanis nincs joga arra, hogy elvegye. Persze a legtöbb tanár sz_rik erre, és régebben is így volt csak akkor még nem mobil volt hanem pl. újságok meg kisautók meg kártya. Volt ,h elvette és közölte, h majd egy hét múlva visszakapod, de ilyet nem tehet meg.
2009. aug. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
minek adtad oda? én megmondanám h menjen a bánatba
2012. jan. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Kiss Luca 5b válasza:

Mondandóm első része annak a válaszadónak szól, aki 2009-02-21 12:21 időpontban jegyezte be terjedelmes értekezését,és akinek az utolsó szavai ezek: "...biztosan én vagyok a hülye." Sajnálatos, hogy egy szabatos, érthető és tisztességes kérdésre ilyen lenéző és morálisan kioktató eszmefuttatás kerekedik, amiből még az olyan sugallatok sem maradnak ki, hogy a kérdező biztosan a HIV-tesztjének az eredményét nézte a tanóra alatt a telefonján. Határozottan állítom, hogy az ilyen megalázó felnőtt és/vagy nevelői magatartás okozza a gyerekek lázadását és nyughatatlan magatartását, csak gyűlik szívükben "a sok rejtett harag, mint alma magházában a négerbarna mag" (ez egy idézet volt) - mert nem nagyon akad, akire felnézzenek és akire rábízzák magukat. Mindenki elszenvedi a felette állók megalázásait, aztán mindenféle elterelő módon védekezik, hogy különbnek láthassa magát másoknál, de valójában abba rúg bele, akibe csak tud, aki csak az útjába akad, hogy ezzel torolja meg a másoktól elszenvedett sérelmeit. Pedig akibe belefojtják a haragját és az önérzetét, az nem szemtől-szembe fog megnyilvánulni (egészséges módon), hanem kerülő úton fog kitörni, azok ellen fordítva a haragját, akik gyengébbek nála és a sérelmeikhez semmi közük sincs. Szerintem ez az oka az iskolán belüli magatartási problémák jó részének is, amit a gyerek kívülről hoz be, az iskola falai között még felerősödik.


A kérdezőnek:

Igazad van abban, hogy a joggal élni kell, a jogot alkalmazni kell, és a jog túlsúlyozása sokszor (igen: sokszor) arra épül, hogy a helyzetemből adódóan "megtehetem", vitatva, hogy a másik fél is megtehet valamit az ügyben. Te elismerted, hogy hibáztál, nem tiszteletlen a kérdésed, hanem egy kézenfekvő, a helyzetedből adódó egyenes kérdés. Ugyanilyen egyenes, tisztességes válasz jár rá. A kérdésedre a válaszom:

[link]

A "Tudásbázis - Szerinted van joga a tanárnak elvenni egy gyerek tulajdonát?" című fórumkérdésre adott 147. számú választ keresd, a www.hoxa.hu portálon ami az oktatási jogok biztosának válasza a kérdésedre. Vonatkozó oktatási jogi biztosi határozatok: K-OJOGB-185/2009.,K-OJOGB-337/2009., K-OJB-437/2009., K-OJOGB-521/2009.

És legyél ügyes az életben, sok puszi!

2014. febr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!