Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Támogatnátok, hogy általános...

X0 kérdése:

Támogatnátok, hogy általános iskola után lehessen egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Például programozó, fizikus, matematikus, vagy ezek tanára esetén elég csak a középiskolás matematikát tudni, ami heti 4*3 = 12 óra: az egyetemen nem feltételezik hogy valaki emelt szinten tanulta a matematikát, tehát még emelt szinten se kell tudni, a programozóknál teljesen elölről kezdik az informatikát, és van számítógépes alapismeretek tárgy, legalábbis amikor én 2000-ben kezdtem, volt, tehát még számítástechnikát se kell tudni. Fizikus szakon elölről kezdik a fizikát, tehát azt se kell tudni. Azt az 1 tanéven keresztüli heti 12 órányi tananyagot könnyedén meg lehet tanulni 4 nyári szünet alatt: csak a napok felén kell tanulni így is. Tehát a 4-5. közötti nyári szünetben megtanulja az 5.-es matematikát, 5.-ben így azt már nem kell tanulnia, esetleg az óralétogatás alól is felmentik: lehet hogy megengedik neki hogy a tanév elején megírja az összes témazárót, és ha mind jeles, akkor be se kell járnia az évben. 5.-ben megtanulja a 6.-os matematikát, utána a nyári szünetben a 7.-eset, 6.-ban a 8.-osat, utána a nyári szünetben a 9.-eset, 7.-ben a 10.-eset, utána a nyári szünetben a 11.-eset, 8.-ban a 12.-eset. Igazából a legtöbb egyetemi szak olyan hogy nem nagyon van szükség a középiskolás tananyagra: testnevelőtanár, idegen nyelv tanár, stb.

Változata lehet 1 tanéves felkészítő: heti 12 matematika, 16 angol, 1 osztályfőnöki, 5 testnevelés: heti 34 óra, ebből 28 tanulós. Azért angol, mert programozó, fizikus, matematikus szakon muszáj tudni angolul, így a nyelv nem választható.

Másik változata lehet 2 tanéves felkészítő: én szakmaként tanultam a programozást, biológia csak 9.-ben volt, földrajz csak 10.-ben, kémia 9-10.-ben, fizika végig volt, lehet hogy akinek a szakmájához nem kell annál csak 2 tanévben van, most ezzel számolok, heti 2 óra rémlik mindnél. Ennél lenne 2 tanévig: heti 6 matematika, 8 angol, 2 bilógia/földrajz, 2 kémia, 2 fizika, 1 osztályfőnöki, 6 testnevelés: heti 26 óra, ebből 20 tanulós, ha a fizika heti 4*2 óra volt, akkor 2 helyett heti 4 fizika, tehát heti 28 óra, amiből 22 tanulós.



tegnap 20:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
84%

Én azt támogatnám, hogy akár már 14 évesen el lehessen dönteni, hogy mely tárgyakat tanulnád emelt és melyeket alapszinten. Az én életemhez az általános iskolai matematika tananyag bőven elég. Haetk egy óra is sok lett volna gimnáziumban...

Viszont szívesen tanultam volna helyette három idegen nyelvet. Tehát inkább nagyobb szabadságot adnék az órarend összeállításában már a kisebbeknek is.

tegnap 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!