Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOTE ÁOK ponthatár 2024?

SOTE ÁOK ponthatár 2024?

Figyelt kérdés

Nem azt kérdezem hogy mennyi lesz, mert nyilván senki nem tudja előre:)


Viszont amondó vagyok, hogy tegyük meg tétjeinket. Kezdem én: tavaly 444 volt, én idén 435-re tippelek.



jún. 20. 22:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
59%

Igen, simán! Pontcsökkenésre nem számítanék..

Tavaly 460,1 volt a biosz emeltek átlaga a SE-ÁOK-on és idén “barátságos” volt a biosz /kémia emelt írásbeli feladatlap, 80-90+ra meg lehetett írni egyiket másikat, és így a szóbelin elvesztett 5-10 pontokat vissza lehetett pótolni.

jún. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Legyen mondjuk 447 a tippem.


Majd írjatok, ha kiderül, kíváncsi vagyok, de annyira nem követem.

jún. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
78%

Sziasztok! Szerintem csökkeni fog, több ok miatt:


1. A középszintűek bőven kevesebbet érnek, sokszor gyakorlatilag nem is számítanak. Idén kifejezetten magas pontszámokat kell elérni a középszintűekkel, hogy versenyben maradj. (100 pontos eredmény is csak 67 pontot ér.)


2. Nem kapsz élből 100 pontot, csak azért mert 2 tárgyból emeltezel. (Eddig is kötelező volt, de kaptál érte pontot) Persze ez szaktól is függ. Helyette a 2024-től érvényes intézményi pontszámokat nézik, illetve az 50 pontos saját szóbelit. Számoljunk kicsit. :

Ahhoz, hogy ezt a 100-at kimaxold, MINIMUM 2 nyelvvizsgádnak kell lennie (B2-B2/C1-B2), illetve a saját szóbelin 50/50 pontot kell elérned. (Persze kaphatsz még versenyekért, sportért stb. pontokat, de inkább gyakoribb, hogy a diákok nyelvvizsgát tesznek, minthogy OKTV első három helyezést érnek el.) Ha adatokat nézünk:

Ha nagy átlagot nézünk, a legtöbb diák intézményi pontok terén kb. 40 ponttal indul, a szóbeli felvételin is jóval gyakoribb a 40-45 pontos eredmény. Így nagyjából 80-90 ponttal indul a NAGY ÁTLAG, ami egyből egy nagy ugrás az eredeti, mindenkinek járó 100 ponttól.


3. Ahogy előzőleg is, gyakorlatilag kitűnő bizonyítványt kell vinned.


Ahogy többen is írták, alapvetően az érettségik eredményei jól sikerültek, nagyjából hasonlóan, mint az előző évben elvártak. Az ugrás a vihető pontszámok terén van.


Bezavarhat ám, hogy idén is rendkívül sokan írták első helyre a sotét.


Ne felejtsétek, hogy a facebookos csoportokban általában azok szeretik leírni a kommentekbe az eredményeit, akik büszkék rá. A nagytöbbség nem írja le. A felmérésekből pedig csak a töredéke szeretne menni pont a SOTE-ra, azon belül is pont az ÁOK-ra.


Rám is vonatkozik ez idén. Középszintűjeim: (Mat: 91, Magy: 87, Töri: 93) Három emeltem van (Angol, fizika, biosz - 87,69,76) Két nyelvvizsgám (C1 angol, B2 német) 50 pontos szóbelim, és kitűnő bizonyítványom. Így vagyok olyan 429-430 ponton. Tisztában vagyok vele, hogy az emeltjeim egy fokkal lehetnének jobbak, de láthatjátok, hogy mellette mindenben teljesítettem a maximumot, és ennyire elég. És akkor ez a kimaxolt verzió, ami inkább ritkaság.


Mindenkinek kitartást és nagyon szurkolok!

jún. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
59%

Kedves 13-as!


Amit az 1. pontban írtál totál nem releváns, mert az orvosira két emelt kell, így a középszintű érettségik ugyannyit érnek a tanulmányi pontok számításánál (vagy nem tudom hol gondoltad kevesebbnek számîtani),mint az emeltek.


Idén is ugyanannyian írták első helyre a SE-t, mint az előző években.

Forrás: felvi.hu (itt évekre visszamenőleg megtalálod).


Manapság szinte “alap” rendelkezni min. egy c1-es nyelvvizsgával, főleg aki SE-re jelentkezik (akár még további nyelvismerettel, oktv vagy sport eredménnyel is).


Idén könnyebb volt a biosz- kémia, mint tavaly, tehát itt több pontot fognak az emeltekkel elérni a kiválók. Hiába vesztettek (akár 5-10pontot) az orvosi (se-s) szóbelin,itt visszaszerzik..


És: tavaly 460 pont volt a SE-re jelentkezők átlagpontszáma!


A Te emelt eredményeid a SE-re idén igen szerényeknek tűnnek, de ne legyen igazam, drukkolok! :)

jún. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Kedves 14-es!


430(-+1) pontja van annak is idén, aki az emeltjeit 80-80 pontra írta (ezzel az SE-ÁOK-ra minden évben be került volna amióta van érettségi), de az intézményi pontjainak összege 85 (átl.) (Ehhez a 85-höz is kell egy C1 és egy min. 45 pontos SOTE szóbeli. )

jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
13. Azt nem értem ilyen ésszel hogy jelentkeztél egyetemre xd minden orvosi egyetem kiemeli, hogy az érettségi pontok kettő tárgyból számítódnak. Emelt biológia ÉS emelt kémia VAGY emelt fizika. Azok továbbra is 100%ot érnek, nem kétharmadozódnak, közepet orvosin be sem tudsz számíttatni, mert csak ezt a 2 tárgyat fogadják el, ezeket is emelt szinten kell teljesíteni. És mivel az általános orvos elvégzése azzal jár, hogy minimum B2-es angol nyelvvizsga kell a diploma végéig, sokan úgy mennek oda, hogy már rendelkeznek ezzel a vizsgával. És az is téves, hogy csak a dicsekvőknek van ennyi pont. Lépj be egy emelt biosz kémiás csoportba, bőven írják legalább ennyire, mint amennyit fel fognak venni. Lehet nem mindenkinek lett ilyen, de nem is mindenkit vesznek fel. Az sem ritka, hogy valaki 2 felsőfokúval érkezik oda. Illetve a szóbeli pontokat is nagyrészt 35 pontra minimum megkapták az 50-ből. Egyetlenegy bizottság volt, akit szidtak az interneten, a tobbi normális volt. Szóval igen, 90%-es emelt bőven van annyi embernek, amennyi állami férőhely. És nem 1-2 embernek lett ennyi. Orvosira sem kell mindenki. Az emelt biosz kémia is nagyon alap oda, ha valaki azt sem tudja teljesíteni, nem veszik fel.
jún. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves 15-ös!

Ne legyen igazam, de idén “kevés” a 80-80 pontos emelt a SE ÁOK-ra.

jún. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kevés? 🤣🤣🤣 Konkrétan most az egyik legjobb az elmúlt 10 évben, ha nem a legjobb. Nézz bele egy érettségis csoportba, egyáltalán nem ritka. Tömegesen raknak fel. A legjobb, amit láttam 94% emelt biosz, 100% emelt kémia. De ennél nem sokkal írtak rosszabbakat. Kiemelkedően szép eredmények vannak, nem 1-2, hanem 100-200 is simán. Plusz valaki fel sem rakta (pl osztályomból is tudok ilyenről, láttam, ő nem osztotta meg sehol). Nagyon régen voltak ilyen jó eredmények. Volt pár ember, aki vállalkozott arra, hogy készít statisztikát lefényképezett hivatalos eredményekről. Azok eredménye is átlagban 70-80% volt. Igen, orvosira bőven ennyi kell, főleg egy Sote-ra, ami nagynevű és az ország közepén van, mondhatni a legjobb elhelyezkedésű orvosi egyetem. De persze, reménykedjetek csak. Inkább nézegessetek felkészítőket javító érettségire és zuhanjatok le a valóságba, hogy nem fog csökkenni. Illetve ehetitek a hülyeségeket csak július 24-én lesz nagy pofára esés.
jún. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hát akkor én is tippelek:

430-435.

Aztán lesz, ami lesz.

Én nem ezt jelöltem, de szurkolok nektek, hogy bekerüljetek! A kérdezőnek is, a 13-asnak is, vagy bárkinek aki írt ide/ olvassa. Ügyesek vagytok! És ne törjetek össze ha idén véletlen nem sikerül, akkor majd jövőre! ;) Kitartás, kitartás! Ja és pihenjetek is a nyáron!! :D

jún. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!