Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki nem ért egyet a tanárok...

Aki nem ért egyet a tanárok tüntetésével, miért nem?

Figyelt kérdés
Olvasom, hogy sokan nem értenek vele egyet, ami nekem meglepő. Olyankok válaszát várom, akik elítélik ezt, miért teszik? Nem látják, hogy az oktatás a legfontosabb dolg a fejlődéshez?

2022. okt. 5. 10:29
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
61%
Csak a vidéki, abszolút tanulatlan, a “köz”média által behülyített lumpen elemek nem értenek egyet vele, bár az “értés” szó bármilyen használata túlzás ezekkel az “emberekkel” kapcsolatban.
2022. okt. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
34%

1


Tipikus fővárosi, szatyorban élő vagy, aki azt hiszi lovaskocsival járnak, és mindenki aki Budapesten kívül él, az tanulatlan.

2022. okt. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
10%
Na már meg is érkezett az első vidéki versenyzőnk (2-es), aki gondolom oroszbarát, putyinista is, és arra vágyik, hogy dobjanak ki minket az EU-ból…
2022. okt. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
19%
Én elítélem. Milyen más munkahelyen engedheti meg magának ezt az ember? Megtehtem, de másnap a főnök közli, hogy köszönjük nem kell bejönni. Ha ennyire elégedetlenek akkor álljanak fel az asztaltól és menjenek el más szakmába. Irodába, HR, gyár, a nyelvszakosok tolmács-fordító stb. Nem kötelező ezt csinálni. Meg az ilyen hídfoglalásokkal más embereket akadályoznak, akik szeretnének kimaradni ebből az egészből.
2022. okt. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudsz kimaradni az "egészből", mert ez az egész országot, minden egyes embert érintő kérdés. Amíg ezt nem fogod fel, addig nincs is miről beszélgetni.
2022. okt. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
14%
Köszi, de én nem kívánok tüntetni, de baromi idegesítő hogy már közlekedni se lehet lassan tőlük a városban.
2022. okt. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
89%
Hát még akkor mennyire nem lehet majd közlekedni, amikor _mindenki_ kimegy, akinek baja van a rendszerrel! Várj még pár hetet és megnézheted!
2022. okt. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
88%
Na, nagyjából ezért vannak kint: [link]
2022. okt. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
77%

#2, onnan lehet kiszűrni, hogy ki értelmes és ki nem (függetlenül a lakóhelyétől), hogy tud-e egy mondatot megfelelően értelmezni vagy sem. Ha azt mondom, hogy vidéken sokkal nagyobb arányú az iskolázatlanság (ami ténykérdés), neked pedig ebből az jön le, hogy szerintem ott (idézlek) „lovaskocsival járnak, és mindenki aki Budapesten kívül él, az tanulatlan”, akkor látható, hogy kettőnk közül ki van az értelmiségi ranglétra alacsonyabb fokán. Bár annyiban igazat adok neked, hogy sok fővárosi nagyképű pusztán azért, mert Budapesten lakik, szóval nem alaptalan a véleményed).


Kérdező: ebben az országban SEMMILYEN tüntetés mellett nem fog soha senki kiállni, ha nem a saját bőrén érzi. Már nagyon régóta a „ha nekem megdöglött a tehenem, akkor dögöljön meg a szonszédé is” mentalitás van érvényben; ha nekem szar, másnak legyen még szarabb. És akkor erre rátesz a propaganda még egy lapáttal; a burzsuj tanároknak soha semmi nem jó, csak feleslegesen hisztiznek (elvégre szinte csak szünetekből áll a munkájuk, ugye...), más meg 3 műszakban vért izzadva kénytelen gürcölni a gyárban, és már azért is megszólják, hogyha 5 perces cigiszünetet mer tartani.

Tény, hogy a tanárok munkakörülményei (ideális esetben) némiképp kényelmesebbek a gyári munkásékénál, de a tanárok azért tanultak, hogy ne a 8 általánost végzettekkel kelljen nyomorogniuk a futószalag mellett, és ezt sokan képtelenek megérteni. Meg hát azt is, hogy nagyobb a felelőssége egy tanárnak, mint egy összeszerelő embernek, mert ha az összeszerelő végez rossz munkát, akkor a termék nem fog megfelelően működni, na bumm, de ha a tanár elront valamit, akkor ott súlyos következmények lehetnek.


Arról nem beszélve, hogy minden ember életébe kerülnek rossz tanárok, és a tanárok nyomorát látva a traumatizált tömegeket egy jóleső meleg érzés járja át, hogy „na végre, ők is beszopták”.

2022. okt. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
30%

"Csak a vidéki, abszolút tanulatlan, a “köz”média által behülyített lumpen elemek nem értenek egyet vele, bár az “értés” szó bármilyen használata túlzás ezekkel az “emberekkel” kapcsolatban."


Nem vagyok tanulatlan, mégsem értek egyet vele. Egyetemre járok, szóval tanulatlan nem is lehetnék de remélem, hogy semmi sikert nem fognak elérni. ;) Ameddig nem ismered az összes embert aki nem ért vele egyet, addig ne jelentsd ezt így ki ebben a formában, mert ostobaság. Remélem, hogy nem kapnak fizuemelést. :D

2022. okt. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!