Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki nem ért egyet a tanárok...

Aki nem ért egyet a tanárok tüntetésével, miért nem?

Figyelt kérdés
Olvasom, hogy sokan nem értenek vele egyet, ami nekem meglepő. Olyankok válaszát várom, akik elítélik ezt, miért teszik? Nem látják, hogy az oktatás a legfontosabb dolg a fejlődéshez?

2022. okt. 5. 10:29
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
64%

#10, igazán kifejthetnéd, hogy miért nem értesz vele egyet. Tényleg érdekelne a véleményed.


A fő probléma egyébként alapvetően nem a fizetéssel van, mert aki már évtizedek óta tanít, azok azért szép pénzt visznek haza (bár való igaz, hogy a külföldi tanárokéhoz képest az is csak töredék), a nagyobb problémát a pályakezdő pedagógusok bére okozza, akik jóformán minimálbért kapnak, és csak évek múltán emelkedik egy kicsivel, a bértábla alapján.

2022. okt. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
83%
11. Nagynéném 30 éve tanítónéni, nettó 210 ezret visz haza, ez szerinted "szép pénz"? Nyugaton ennek minimum a három-négyszeresét keresik a pedagógusok, sokkal jobb körülmények között.
2022. okt. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
13%
Azért, mert így is sokat kapnak, amit érdemelnének. Konkrétan 300 nettót. És akkor egy csomó órán csak facebookoznak míg kiadják a feladatot. Arról nem beszélve, hogy óriási traumákat okoznak a gyerekeknek, amikor feleltetik őket, emellett még sokszor meg is alázzák őket. Sokszor arról beszélnek, hogy órán kívül javítják a dogákat. Nálunk óra közben javították, addig telefonozzatok. Van, hogy nem is magyarázzák az anyagot, hanem csak lediktálják. Ilyen laza melóhoz szerintem a 300 is sok. És nem nem tini vagyok. 25 éves vagyok.
2022. okt. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
A tanítás nem csak arról szól, hogy leadják az anyagot. Ők határozzák meg, milyen felnőttek lesznek: a gyerek 6 éves korától ideje jelentős részét intézményben tölti, hatalmas hatással van rá, ami ott éri. Ezért nem csak tanítás, nevelés is.
2022. okt. 5. 12:23
 15/43 anonim ***** válasza:
8%
Nagy nevelés, hogy baszogatja a diákját meg facebookozik
2022. okt. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
89%
Amit a rossz tanárokkal kapcsolatban tapasztaltatok, az pont az eredménye a rossz fizetéseknek. El kell indulnia a szakma megtisztulásának, és ennek első lépése a fizetések rendezése.
2022. okt. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
6%
300 nettó hol rossz fizetés? Többet keres mint egy rezidens orvos.🤦
2022. okt. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

15 - igen és ez nem a jó tanár ismérve. De hidd el, nagyon sok igazi tanár is van.

(Másrészt, amit kívülről nem lehet látni, az az órára felkészülés meg az utómunka, adminisztráció, javítás, dolgoknak utána nézés. Így már egyből többre jön ki, mint a 3 óra, ami a "látványos".)

2022. okt. 5. 12:48
 19/43 anonim ***** válasza:
63%
19. Nekem a kapanyél biztosan nem, sokadig generációs értelmiségi vagyok. De meg is becsülöm a tanáraimat, akiknek az értelmiségemet nagyrészt köszönhetem. Te miért nem becsülöd meg őket?
2022. okt. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
95%

Hogy sokan nem támogatják őket, annak szerintem két fő oka van.

Az egyik, hogy szinte mindenki találkozott már rossz tanárral, és sokaknak ezek a traumatikus élmények villannak be először, ha a közoktatásra gondolnak. A probléma ezzel az, hogy éppen a tarthatatlan körülmények / alacsony bérek okozzák szakma felhígulását, ezen kell segíteni, ha változást akarunk. Igen, ez azzal jár, hogy első körben a rossz tanár is több pénzt kapna. A pálya anyagi és erkölcsi megbecsülése nélkül viszont a mostani értelmes, motivált fiatalok nem lesznek tanárok. Sajnos tudomásul kell venni, hogy ezt a problémát csak évtizedes távlatban lehet megoldani, és ha nem tesszük, végleg lehúzhatjuk a rolót.

A másik ok szerintem az, hogy most mindenkinek nehéz, és erre rosszul reagálunk. Az lebeg az átlagember szeme előtt, hogy a saját élete legyen könnyebb, de legalábbis ő ne legyen pechesebb a többieknél - vagy másképp szemlélve másnak se legyen jobb, mint neki. Ezzel is az a gond, hogy nem a megoldás felé vezet. Egy-egy csoport nem tudja hatékonyan képviselni a saját érdekeit a hatalommal szemben, csakis akkor, ha mások is melléjük állnak. Akkor lesz változás, ha meghaladjuk az archaikus reakcióinkat (vagyis az elemi önfenntartási ösztönt: az egyéni sérelmek megtorlásának vágyát, illetve a "nekem legyen jó, más nem érdekel" mentalitást), és változtatunk a szemléletmódunkon: ha az az igazságtalanság is fáj, ami nem velem történik, és azokért is kiállok, akikhez személyesen semmi közöm. Egy ilyen népet nem lehetne kizsákmányolni.

Én nem vagyok tanár, de megadatott az, hogy középiskolában találkoztam egy olyan tanáregyéniséggel, aki egy életre nyomot hagyott bennem pozitív értelemben. Így valamelyest el tudom képzelni, milyen lehetne a közoktatás, ha harcolnánk érte - illetve milyen lesz, ha nem.

2022. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!