Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki nem ért egyet a tanárok...

Aki nem ért egyet a tanárok tüntetésével, miért nem?

Figyelt kérdés
Olvasom, hogy sokan nem értenek vele egyet, ami nekem meglepő. Olyankok válaszát várom, akik elítélik ezt, miért teszik? Nem látják, hogy az oktatás a legfontosabb dolg a fejlődéshez?

2022. okt. 5. 10:29
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:
31 igen, ez sajnos így van. Ha nekem rossz vagy régen rossz volt, legyen másnak is az...
2022. okt. 6. 12:58
 42/43 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is a tüntetést ellenzők a régi, tanárok által elszenvedett sérelmeikre gondolnak, ill. azokra a tanárokra, akik semmit sem tanítottak nekik. Nekem is volt anno olyan tanárom, akinek az volt az óra, hogy olvassuk el önállóan a könyvet, töltsük ki a munkafüzetet, óra utolsó 5-10 percében ellenőrzés. Ehhez felesleges volt egyetemet végezni... Volt olyan tanárom, aki miatt az egész osztály minden nap gyomorgörccsel ment iskolába, mert mindenkit személyében, nyilvánosan megalázott. Ezeknek a tanároknak nem kívánok több bért. Volt ellenben olyan tanárom is, aki szakmailag felkészült volt, jó órákat tartott, lehetett tőle kérdezni stb. Na, ezektől a tanároktól háromszor ennyi bért sem sajnálnék. A probléma, hogy nem tudom, hogyan lehetne differenciálni a különböző színvonalon teljesítő tanárok bérét. A másik, hogy ebben az országban mindenki keveset keres, a közszférában különösen, és mindenki sajnálja a a tanárokat, de a közszférában dolgozó más emberekről nem esik szó, pedig ők is megalázóan keveset visznek haza.
2022. okt. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
87%

Azok az emberek, akik nagyon hápognak emiatt, nyilván rossz emlékek miatt teszik ezt.

Ezek a tüntetések, megmozdulások nem arról szólnak, hogy minden tanár áldott jó lélek és védjük meg szegényeket.

Magántanárként dolgozom és azt kell, hogy mondjam, hogy egyrészt sosem volt ennyi munkám, másrészt pedig a sztorik, amiket hallok, egyre cifrábbak a közoktatásból. Arról pedig nem is beszélve, hogy míg nekem teszem azt 4 matektanárom volt 12 év alatt (1-2., 3-4., 5-8., 9-12.), úgy egy átlagos mai diáknak kb évente, kétévente cserélődik.

Egyik-másik tanártól a mostani fizetését is sajnálom, ezt le kell írjam.

Viszont jelenleg ott tartunk, hogy most már teljesen mindegy, hogy hogyan dolgozol, ha nem csinálsz valami ordas nagy rosszat, 'csak' nem végzed a munkádat a közoktatásban, de biodíszletként ott vagy, addig semmi nem fog történni.

Ezek a dolgok viszont nem fognak változni, amíg egy 5+1 vagy most már 4+1 éves képzés után egy minimálbért adnak, hiszen kb senki nem fog maradni a pályán. Amíg nem lesz némi verseny, hogy az ilyen rossz emlékeket gerjesztő tanároknak is igyekezniük kell vagy legyen a helyükre másik, addig ezek a dolgok csak lefelé fognak gyűrűzni.

A másik dolog pedig az, hogy az ellenzők ilyenkor nem is tudják, hála a KESMA-propagandának, hogy itt egyébként a gyerekek miatt is tüntetnek. Meg lehet nézni most egy 5., 9. vagy bárhanyadik osztályos órarendjét és óraszámát, meg mondjuk 10-20 évvel ezelőtt. Honismeret, etika, mindennapos tesi, minden évben a tölteléktárgyak, azok kellenek töménytelen mennyiségben, de már egy felsős gyerek 40 órát lesz lassan az iskolában.

Sorolhatnám még, de ezek a legfőbb okok szerintem.

2022. okt. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!