Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezőn milyen a vegyészmérn...

Levelezőn milyen a vegyészmérnöki illetve a kémia BSC?

Figyelt kérdés
Mármint a mérnök szakokra alapból azt mondják, hogy húzós, de akkor levelezőn még durvább? Valamint a kémia BSC-n gondolkodok, de azt is levelezőn csinálnám. Igazából a kémia jobban érdekel, de úgy láttam, hogy az csak a NYE-n indul hozzám legközelebb, a DE-n csak vegyészmérnöki van, és nem tudom, hogy a NYE-n milyen az oktatás színvonala.

2022. aug. 3. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
En ugy tudom, hogy kemia bsc nincsen levelezon. ELTE TTK-n tuti. Ennek oka, hogy gyakorlatias targy nagyon. Hetente X labor van, X erteke pedig egyetemtol fugf.
2022. aug. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
#1: Nincs igazad. Kémia BSc több egyetemen is fut levelezőn, például a kérdező által említett Nyíregyházi Egyetemen is. Ugyanakkor semmi garancia nincs arra, hogy minden évben elindul, mert mindig attól függ, van-e elég jelentkező. Egyébként a kémia BSc nagy hátránya, hogy a diploma a ráépülő mesterképzés nélkül keveset ér. Ha nem akarsz utána mesterképzésre menni, akkor inkább a vegyészmérnökit javaslom.
2022. aug. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Elso vagyok.

Koszonom a korrigalast. ELTE-n nem indul az tuti, feltételeztem, hogy mahsol sem ugyanazon okbol ami miatt az ELTE TTK-n sem.

Szep napot:)

2022. aug. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Esetleg ha valaki többet tud, az válaszoljon nyugodtan.

Azt nem is vettem számításba, hogy esetleg nem fog indulni.

2022. aug. 4. 06:50
 5/5 anonim ***** válasza:
En a vegyészmérnökit csinalom levelezon...huzos,eleg nagy daralas, de ha van benned kitartas es motivalt vagy akkor menni fog. En Debrecenben csinalom, osszehasonlitva a 3 egyetemet ahol ilyet lehet,talan nalunk PICIT kemiasabb,a masik 2 Egyetem szerintem jobban fokuszal a muszaki reszere, de nyilvan ott is lesz kemiad, meg ez lehet faszsag csak en gondolom igy...😃. Azert ne gondold tul, jol mondtak itt masok, ez nem kemia szak. Bscrol meg annyit, dologztam vegyiparban, amit en lattam, hogy tudsz dolgozni kemia bsc-vel, de NEM SOKKAL leszel a technikusok felett...De szerintem ez olyan, hogy mas meg lehet mast fog mondani, mert eltero tapasztalata van. Szemelyes velemenyem, hogy mindketto nehez levelezon az intenziv tempo miatt, de nyugi, Nekem sem Schrodinger a nevem, megis egesz Jo jegyeim vannak, szoval hajra!
márc. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!