Vegyészmérnök, gyógyszerész vagy kémia szak?
17 éves lány vagyok, Budapesten élek és jövőre érettségizem. Itt Pesten tervezek egyetemre is menni.
Nagyon otthon érzem magam a kémiában, ez a kedvenc tárgyam, de a fizikát és a biológiát is élvezem tanulni. A matek nem kifejezetten a kedvencem, de az is jól megy.
Mindig tudtam, hogy ilyesmi irányban szeretnék továbbtanulni, de nem tudok dönteni a három felsorolt szak közül. Alapból a kutatási/elméleti terület érdekel, ezért – bár a biológia is nagyon érdekes számomra – az orvosi pálya nem jön szóba, mert abban nem tudom elképzelni magam. Így leszűkítettem erre a három lehetőségre.
Olyanok véleményét és tanácsát várom, akik gyógyszerész-, vegyész(mérnök)- vagy kémia szakra járnak/jártak, esetleg behatóbban ismerik ezeket a szakokat. Egyik területről sincsenek ismerőseim, ezért közvetlenül nem tudok érdeklődni senkinél. Az órarendeket és a felvi.hu-n lévő szakleírásokat már olvasgattam, és épp azért nem tudok dönteni, mert nagyon sok a hasonlóság, viszont a munkaerő-piaci viszonyokkal és lehetőségekkel nem vagyok még annyira tisztában. A szüleim leginkább a gyógyszerészetet „nyomatják” (nem erőltetik rám), de mindenhol azt olvasni, hogy brutálisan nehéz, így félek, hogy belebuknék, mert már így is sok időt fordítok a tanulásra.
Kérek mindenkit, aki jártas a témában, adjon tanácsot, melyiket „érdemesebb” elvégezni, melyikhez kellhet jobban a matek/fizika/biosz stb. Köszönöm!
A vegyészmérnöki ugye egy mérnöki képzés, tehát a kémia itt a "legkevésbé" hangsúlyos (persze azért bőségesen van), de mellette inkább a folyamatok irányítása, vegyipari gépek méretezése, ipari technológiák megismerése a lényeg. Itt van a legtöbb matek és fizika egyértelműen.
A gyógyszerészet egy kicsit más témakör, mert hiába a sok kémia, teljesen más területet képvisel, mint egy vegyészmérnöki vagy vegyész. Főleg gyógyszerhatóanyagok, azoknak az élettani hatásai, előállítása stb. foglalkozik. Lehet vele "magánban" (patika) dolgozni, de kutatni vagy multinál is.
A sima vegyészt én nem ajánlom. Sajnos elég korlátoltak a lehetőségek. Persze analitikus állást mindig fogsz kapni, csak a havi 180-200 ezer forint az éhenhaláshoz is kevés.
Az összes mérnöki ághoz (így a veygédzmérnökihez is) nagyon kell a matek.
Több matek is lesz a vegyészmérnökin,mint kémia.
A gyógyszerészethez már jobban kell a kémia,de egyúttal a biosz is elengedhetetlenül fontos.
Tényleg nehéz szak,mint mondjuk az orvosi,de kellő szorgalommal,tanulással,kitartással nem fogsz kibukni.:)
Én vegyészmérnökként végeztem és most gyógyszerészetet hallgatok. Most fejeztem be a másodévet.
Ha kérdésed van, írj nyugodtan privátban.
Gratulálok!
Szerintem ha a kutatás és inkább elméleti része érdekel a dolognak, akkor jobb lett volna, ha a kémia szakra mész. A gyógyszerészek inkább a klinikumban érdekeltek. Ez a képzés elején még nem látszik, mert akkor az alapokat tanulod, de később nagyon elmegy klinikum felé a dolog.
Ez persze nem azt jelenti, hogy nem lesz lehetőséged kutatással foglalkozni meg ilyenek. De alapvetően nem ez a fő csapásirány.
A végzés után mehetsz speciálisabb mesterre, ami erre készít fel jobban vagy akár PhD-ni is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!