A vegyészmérnöki, vagy a kémia alapszakot válasszam?
Mi a különbség a kettő között? Milyen tantárgyak tartoznak hozzájuk, melyiket nehezebb elvégezni? Ha vegyészmérnöki mesterire szeretnék később jelentkezni, és előtte a kémia alapszakot végzem el, akkor nagy hátránnyal indulok?
Azért lenne fontos, mert kémiából és matekból 5-ös voltam/vagyok, de a fizika nem nagyon megy, és úgy hallottam, hogy a vegyészmérnökinél arra is szükség van.
Vegyészmérnökinél a PE-re gondoltam, kémia alapszaknál a PTE-re.
Elsősorban olyanok véleményét várom, akik valamelyik szakon tanultak/tanulnak, vagy hallottak róla valamit.
Szia! Én a PE-n vagyok kémia alapszakon. Annó én is ezen vaciláltam. Igazából tényleg érdemes megnézni a két szak tantárgyait.
Ha szóban kéne elmondanom a különbséget: az egyik mérnök, a másik nem. :D Jó, ez nyilvánvaló, de hogy ez mit takar:
Kémia alapszakon inkább a természettudományok felé megyünk el, mint: ásvány és kőzettan, biogeokémia, koordinációs kémia, inkább jobban a kémiás részt nyomjuk. Pl. mint a kötésirányok, komplexek térszerkezete, reakciókinetika, légköri anyagáramlások, Környezetvédelem és tanulunk sugárzástani alapismereteket is. (Persze sajnos a PTE: kémiáról nem tudok nyilatkozni. De a tantervükben majdnem minden óra azonos. )
Míg a másik inkább műszaki/mérnöki irányba megy el: lásd anyagszerkezet, gépelemek és ábrázolás, folyamatirányítás, transzportfolyamatok. Ők azok akik megtervezik az egyes munkafolyamatokat gépeket, új ötleteket és eljárásokat terveznek pl cégeknek. Persze ezeknek a megértéséhez kell a fizika. Én pl nagyon féltem tőle, mert gimiben semmit nem értettem, itt viszont kristálytiszta lett minden. Nem kell fálni csak szorgalmasan tanulni, a megértés meglesz ;). A tanárok is rendesek, segítőkészek.
De amúgy kb 60%ban ugyanaz az órarendünk. Évközben is dönthetsz úgy, hogy váltasz a két szak között, annyi, hogy azokat a tárgyakat kell teljesíteni amik nem fednek át a két szakon. Első évben nem sok különbség van.
Munka szempontjából: Nyilván a kémiások nem tudnak a vegyészmérnököknél említett munkafolyamatokat elvégezni, ők inkább valamilyen Laboros munkát végeznek szerintem. Míg a vegyészmérnökök sokszor embereket kapnak maguk alá és egy/több folyamatot felügyelnek. De legtöbb helyen nem számít, h most vegyész vagy vagy vegyészmérnök, csak rendelkezz vegyészi ismeretekkel. (Nekem ezt mondták annó nyíltnapon.)
Összességében: Nézd meg mivel szeretnél később foglalkozni, milyen munkakörben képzeled el magad? Aztán, ha megvan hajrá ;)
Remélem tudtam segíteni.
JA és egyetemválasztás szempontjából mindenképp nézd meg h milyen irányban mennél tovább.
Ha pl környzeti, vízkémia, kristályszerkezetek vizsgálata akkor a Balaton közelsége miatt érdemesebb Veszprémbe menni.
De ha inkább biokémia felé haladnál érdemes megfontolni, h a PTE-n orvosi kar is van és kutatni azt talán ott könnyebb, bár ebben nem vagyok biztos.... Bocsi PTE-sek ha hülyaséget mondok :'D
Próbáld meg az egyetem oldalán megnézni h milyen felszereltségüek műszerek és eszközök szempontjából.
És nézz rá a kiírt TDK munkákra és a kutatásokra! Így talán összetudod vetni, hogy melyik irányba menj tovább. :)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!