Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Semmelweis kötelezővé tette...

A Semmelweis kötelezővé tette a hallgatók számára az oltást. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Aki nem vesz fel az oltást, annak megszüntetik a hallgatói jogviszonyát.

2021. szept. 9. 20:43
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 A kérdező kommentje:

Egyetértek az utolsó válaszolóval! A T-sejtes immunitást nem is lehet szerológiai vizsgálatokkal ellenőrizni. Így ha már 1x elkaptam a vírust, lehet hogy épp nem lesz elegendő antitestem, de ott vannak a memóriasejtek, amik azonnal elpusztítják a vírust. Ha én szándékosan magamba fecskendezném az oltást, akkor úgy képzelem, hogy az immunrendszerem túlterhelődne, hiszen már alapból védett lennék.


Abban az esetben, ha még nem kaptam el a vírust, de mégis megfertőződöm, akkor szinte szövődmények nélkül meggyógyulok, és lesz természetes immunitásom is. Miért érné meg jobban magamba lőni egy kísérleti anyagot, ami számomra több veszélyt hordoz magában, mint maga a vírus?

2021. szept. 13. 15:54
 62/63 anonim ***** válasza:
77%

#60, #61: Nem tudom miért próbáljátok úgy beállítani ezt az oltást, mintha óvni kellene tőle a fiatalokat. Az oltást követően kialakult myocarditis és pericarditis gyakorisága egyáltalán nem haladja meg a koronavírus fertőzéssel járó súlyos tünetek és szövődmények gyakoriságát a fiatalok körében. Egyébként nem egy vírusfertőzés következtében kialakult myocarditises eset is van, amik a postvakcinációs szívizomgyulladással ellentétben nem gyógyultak minden esetben maradandó károsodás nélkül.

Még ha logikusan is hangzik, a fertőzésen átesetteknek nem lesz jobb immunitása, mint az oltottaknak. Olyan tanulmány is kijött, ami az oltás után jelentkező T sejtes választ vizsgálta, jobb eredmények jöttek ki, mint fertőzést követően. Az más kérdés, hogy ez nem olyan rutinszerűen vizsgálható, mint az antitesttiter, így elsősorban utóbbira alapoznak.

Azt meg nem tudom miért állítaná bárki is, hogy ő szövődmények nélkül felgyógyul, amikor pl. huszonéves sportolók karriere szakadt meg, mert maradandó károsodást szenvedett a tüdejük a fertőzést követően.

Úgyhogy nem érzem túlzásnak a fiatal medikusok oltását. Nem érzem helytálló érvnek, hogy nyáron kevésbé fertőz a vírus és mindent fertőtlenítenek, amikor sorra jönnek az egyre virulensebb variánsok. Az oltás őket is védi, nem csak a betegeket.

2021. szept. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 kretens válasza:
54%
Na a lényeg az hogy hamarosan szerintem félévente kötelező lesz az oltás az egész bolygón arra hivatkozva hogy ez a virus folyamatosan mutálódik.Kitaszitottak lesznek azok akik nem oltatják be magukat tehát nem adhat nem vehet nem mehet sehová igaz nem fogja bántani őket senki csak simán éhendöglenek.Mert csak az oltás létezik.Bizony csak az.A több vitamin főleg d-vitamin fogyasztása és több gyümölcs fogyasztása valamint ehhez párosulva ne cigizz ne piálj az már semmi.Persze meg az anátok..pic..áját.Mind minden járvány eddig a történelem során úgy ez is sajnos megszedi a maga áldozatát de nem mindenkit.Ugye az rémlik mindenkinek hogy a fekete pestis a középkorban végigszántotta egész europát és akkor is voltak emberek akiknek ellenált a szervezete..gyakorlatilag mi azoknak a leszármazottjai vagyunk akik túlélték vagyis legyőzte a szervezetük.És hogy ez miért lényeges?Valóban az emberi élet a legfontosabb?Akkor miért nem azt csinálják hogy egyénenként lennénk megvizsgálva hogy valóban kell e oltás vagy sem?De nem ez van és a mellékhatásokért nincs felelős.Olyan érdekes módon nem létezik sőt habzó pofával szemrebbenés nélkül hazudnak ha a mellékhatásoktól valakinek maradandó károsodása lesz vagy meghal hogy azt az oltás okozta.A lényeg hogy ne feledkezzünk meg senkiről akik ezt ránk kényszeritették zsarolással hogy kötelet fonni nem nehéz és lámpavas is van bőven ha beüt a katasztrófa.
2021. szept. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!