Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Semmelweis kötelezővé tette...

A Semmelweis kötelezővé tette a hallgatók számára az oltást. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Aki nem vesz fel az oltást, annak megszüntetik a hallgatói jogviszonyát.

2021. szept. 9. 20:43
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim válasza:
13%
Bár oltatlan vagyok és az is maradok életem végéig, de aki más embereken akar segíteni, az meg is érdemli hogy így járjon.
2021. szept. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
67%

A 31-es által leírt szöveg egy nagyon jó alap. Az, hogy akkor miért kell oltást kapjon az, aki átesett a fertőzésen, pedig már egy bonyolultabb téma. Lényeg a lényeg, kimutatták, hogy:

1) a fertőzésen átesettek antitestszintjei nagyon ritkán érik el azt a titert, ami a védettséghez kell

2) ha el is érik, nem sokáig marad meg a titerszint

3) a tüskefehérjén kívül még van egy pár vírus antigén, ami ellen antitest tud termelődni. Ha valaki átesik a fertőzésen, akkor vegyesen lesz mindenféle antitest, de tüskefehérje ellen nem elegendő. Holott az az ellen termelődő antitestekkel tudod a legjobban megfogni a vírust, hiszen azzal jut be a sejtekbe.

Mindezek az mRNS oltással kiküszöbölhetőek, ezért érdemes az átesetteket is oltatni. Ez az "oltott és nem oltott is ugyanúgy fertőz" így ebben a formában még sose lett kimondva, kimutatva, szóval igenis hibás ilyet állítani. Egy oltott fertőzHET, csak jóval kisebb eséllyel. Sok oltott között meg ez az esély annyira lecsökken, hogy lényegében megáll a vírus terjedése. Kicsit komplexebb, mint hogy fertőz vagy nem fertőz, de azért szerintem érthető. A virológia egy iszonyat bonyolult tudományterület, én nem vagyok virológus, egyetemen tanultam immunológiát, infektológiát, az is piszok terjedelmes volt, mégis csak a felszínét kapirgálom a teljes tudásanyagnak. Orvosnak, orvostanhallgatónak nem volt kérdés, hogy akkor oltatja-e magát vagy sem. Szóval lehet sajnálni a szegény SOTE-sokat, meg háborogni a kötelező oltáson, de kb. 99%-ukat totálisan nem hatja meg, hogy oltatnia kell magát, mert amúgy is tudja, hogy miért kell, és már egyébként is oltva van.

2021. szept. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
68%
PTE-n is kell az oltás . Nagy részünk már tavasszal be lett oltva. Senki sem húzza a száját. Több oltás is kötelező az eüben amúgy is. Szóval nem kell ezért háborogni.
2021. szept. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 A kérdező kommentje:
Most olvastam az egyik SOTE-s hallgató válaszát, ahol azt írta, hogy bár be vannak oltva, mert muszáj (azaz nem veszélyeztethetik a hitelességüket) a többségnek nem igazán tetszik ez az egész dolog, csak senki sem merészeli bevallani.
2021. szept. 10. 15:23
 45/63 anonim ***** válasza:
70%

44: Igazán reprezentatív ez az "Egy valaki azt mondta, hogy az ő környezetében vannak ilyenek".

Érdekes, DE-n nincsenek ilyenek, az én évfolyamomról 1 ütődött kivételével mindenki felvette az oltást már tavasszal.

2021. szept. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
52%
#45! A te tapasztalatod pont annyira reprezentatív, mint azé, akiről #44 írt. Még az is lehet, hogy egyikőtök hazudik🤷
2021. szept. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
52%
Azért támogatom, mert oltásellenességnek nincs helye az egészségügyben. Másrészt kissé sajnálatos, hogy mégis ennek saját döntésnek kéne lenni.
2021. szept. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
74%
#44: figyelj, én ebben a közegben szocializálódtam 6 évig, aztán pedig kórházban kezdtem el dolgozni, mint orvos. A többség (elsöprő többség) beoltatta magát már januárban, majd az azt követő hónapokban. Én január 27-én kaptam meg a második oltásomat, nem volt kötelező. Nem egy hallgató COVID-osokat ment szűrni heteken keresztül, az orvosok meg nap mint nap koronás betegeket kezeltek, hülyék lettek volna nem beoltatni magukat. Igen, van egy két delikvens, aki nem így gondolja (ezért írtam a 99%-ot), de rájuk nem is néznek/nézünk valami jó szemmel. Nem mondhatjuk meg senkinek mit csináljon, de épeszű medikus nem tudja felfogni miért ne akarná magát oltatni valaki, aki fokozott veszélynek van kitéve a betegellátás kapcsán. Arról már nem is beszélve, hogy ha ő maga nem is betegszik meg súlyosan, attól még egyik betegről a másikra átviheti. Belgyógyászat szigorlaton egy myelodysplasias beteget kaptam, hogy vizsgáljam meg, szerencsétlennek már alig volt immunrendszere. Nem tudtam volna tiszta lelkiismerettel hozzáérni, ha nem lettem volna oltva. Ezen jó ha elgondolkozik minden kedves medikus hallgató és eü kolléga, aki még mindig nem látja he a helyzet súlyosságát a képzése ellenére...
2021. szept. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim válasza:
67%

Azt gondolom, hogy csak azoknak a hallgatóknak a beoltását kellene előírni, akik még nem estek át a fertőzésen (vagy nincs természetes védettségük), ÉS a következő fél év során kórházi gyakorlaton fognak részt venni. Az oltások a mostani tudományos konszenzus szerint nem adnak ennél hosszabb ideig védelmet, így felesleges évekkel előre beoltani valakit. Akiknek van természetes immunitása, azok nem jelentenek veszélyt senkire. Ugyanígy felesleges a már eleve védettséggel rendelkező fiatal medikusokat beoltani.

Épeszű orvos fel tudja ezt fogni, és ha csak a járvány előtti kötelező oltásokból tud kiindulni, továbbá hiányos tájékozottsága és elavult tudása alapján másokat magas lóról kioktatni, akkor megvan róla a (nem túl rózsás) véleményem.

2021. szept. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
10%
Itt épp az a baj az oltásokkal, hogy genetikailag átprogramozza a szervezeted úgy, hogy egyik fele termeli a fehérjét, a másik fele pedig elpusztitja azt, Na itt kezdődik minden probléma!!!
2021. szept. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!