Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Semmelweis kötelezővé tette...

A Semmelweis kötelezővé tette a hallgatók számára az oltást. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Aki nem vesz fel az oltást, annak megszüntetik a hallgatói jogviszonyát.

2021. szept. 9. 20:43
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
63%

Ez egyszerűen nem igaz, hogy ugyanannyira fertőznek az oltottak mint az oltatlanok. Egyszer valaki nyilatkozta azt, hogy az oltás nem jelent 100%-os védelmet (mint ahogy semmilyen gyógyszer, vakcina, óvszer stb.), és egyből ráharaptak az oltástagadók.


De megpróbálom elmagyarázni. Vegyünk egy egyszerű példát: van két ember egy szobában, egyik immunizált, a másik még soha nem találkozott azelőtt a koronavírussal. A levegő telistele van vírus részecskékkel. Ez az alapszituáció.

Mind a ketten belélegzik a fertőzött levegőt, mely miatt mint a kettejük nyálkahártyáján megtapadnak a részecskék. Az első vírusrészecskék behatolna a nyálkahártya sejtekbe és elkezdenek szaporodni. (Van ekkor mondjuk 1000-1000 darab vírus mindkettejük szervezetében). Az oltatlan ember immunrendszere a széteső sejtek látványától kezdi észlelni, hogy valami baj van. Aktiválódik a nem specifikus immunrendszer, ám jelentősen nem képes megfékezni a vírus szaporodását. Eltelik közel 1 hét, mire a specifikus immunrendszer aktiválódik, addigra a vírusrészecskék száma eléri a milliós nagyságrendet. Ez idő alatt a tünetek kialakulnak, a beteg köhög, folyik a taknya, üríti millió számra a vírus részecskéket a környezetükbe, terjesztve ezzel tovább a járványt.

Eközben az immunizált emberben már a legelején, mikor elkezdenek szaporodni a vírusok a nyálkahártya sejtjeiben, a specifikus immunrendszer észleli hogy: "Nini, én ezzel már találkoztam, ez betolakodó! Bravo csapat, előre, pusztítsatok el mindent, ami így néz ki!" (Oltással a tüskefehérje ellen immunizálunk, így ezt keresik a sejtjeink). Ezzel a specifikus immunrendszerünk már a legelején, mielőtt elszaporodhatnának nagy mértékben a vírusrészecskék, elkezdik írtani őket. Ez olyan hatékony, hogy a fertőzött betegnél akár tünetek sem alakulnak ki. Az alacsony vírusszám, valamint a tünetek nélkül (köhögés, tüsszentés, takony) jelentősen lecsökken a környezetbe ürített vírusok száma, ezáltal a fertőződés veszélye.

Röviden, tömören ennyi.


Ja és a véleményem az egészről. Nagyon helyes. Egyébként az egészségügi hallgatók 90%-a már tavasszal beoltatta magát. Aki ennyit nem volt képes megtanulni az egyetem során, annak semmi keresni valója a pályán.

2021. szept. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:
31: Szerintem te valamilyen álomvilágban élsz. Most már hivatalosan is kijelentették, hogy az oltottak is ugyanúgy fertőznek, mint az oltatlanok.
2021. szept. 9. 23:29
 33/63 A kérdező kommentje:
Egyébként a mechanizmus, amit már leírtál ugyanúgy érvényes a megfelelő antitestekkel rendelkező oltatlanoknál.
2021. szept. 9. 23:30
 34/63 A kérdező kommentje:
Akinek van elég antitestje, annak miért kötelező az oltás?
2021. szept. 9. 23:30
 35/63 anonim ***** válasza:
63%

#31! Ezt nagyon szépen leírtad, kár, hogy az utolsó bekezdéseddel tönkrevágtad az egészet.

Egy kérdés: Ugye az egyetemen arról is tanulnak, hogy amikor a specifikus immunrendszer észleli, hogy nini, ezzel én már találkoztam, mert már volt covidos, akkor mit csinál? Csak nem elkezdi irtani? Ja, nem, mert, ha pont ugyanolyan, azt biztos nem ismeri fel, csak ha kamu tüskefehérjét mutogatnak neki oltással🙄 Szóval miért is nem dolgozhat eü.-ben, tanulhat a SOTE-n oltatlan, ha már átesett a víruson?🤔

2021. szept. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
40%

Bocs Kérdező, ugyanakkor írtam 🙂

#35

2021. szept. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 A kérdező kommentje:
35: én is pontosan ugyanezt kérdezem. Az egész dolog több sebből vérzik, hiszen amennyiben valaki megfelelő mennyiségű antitesttel rendelkezik, akkor miért lenne szüksége az oltásra? Ez logikai bukfenc. Másrészt pedig ha az oltottak ugyanúgy fertőznek, mint az oltatlanok, akkor miért pont a megfelelő antitesttel rendelkező oltatlanokat diszkriminálják? Na ezekre válaszoljatok, nagy okosok!
2021. szept. 9. 23:44
 38/63 anonim ***** válasza:
77%

Kedves pár utolsó hozzászóló! Hol írta a 31-es, hogy oltatlan de már elkapta és átesett a covidon? :D

Pont azt írta, hogy még NEM találkozott a vírussal és nincs is oltva a szobában tartózkodó 2 személy közül az egyik.


Amúgy még van pár kötelező oltás, amit az egészségügyi pályán tanuló, majd dolgozó embereknek be kell adatniuk.


Az idő majd eldönti, hogy ér a vakcina bármit is, abban az esetben, ha az oltások beadása folyamatos ütemben halad és nem kap teret a vírus mutálódni még nem fertőzött vagy olttott személyekben.


És lehet, hogy egy két fikció bejön, amit mi, átlagemberek kitalálunk a tudománnyal kapcsolatban, de a legjobban mégis azon a szakterületen dolgozó és kutató emberek tudják. Nem gondolhatjuk, hogy több évnyi tanulás és munka behozható 1,5-2 év alatt, amit az internetről halásztunk össze.


És nyugi, egyáltalán nem vagyok fidesz fan, sőt...

"Éljen a népírtás oltásokkal" (IRÓNIA)

2021. szept. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
59%

Jajj ne, elírtam egy szót, most meg leszek kövezve.


Helyesen: "Az idő majd eldönti, hogy ér a vakcina bármit is, abban az esetben, ha az oltások beadása folyamatos ütemben halad és nem kap teret a vírus mutálódni még nem fertőzött vagy OLTATLAN személyekben."


Tudom, ez már óriási bűn és hazudok... :D

2021. szept. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
24%

#38! Ki mondta, hogy azt írta? Egy kérdés volt, tekintve, hogy leírta az immunrendszer működését. Tehát tudja azt is, mi történik fertőzés esetén. Az eü.-ben rengetegen vannak, akik már átestek a betegségen, ugyanakkor hoztak egy törvényt, ami ezt nem veszi figyelembe. Így nem állja meg a helyét az az érv, hogy a rendelkezés célja a beteg védelme.

#31 leírta a véleményét, melynek része, hogy egyetért ezzel a rendelkezéssel és hiszi, hogy célja a betegek védelme. Azért kérdeztük őt.

2021. szept. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!