Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell itt sírni a távokta...

Miért kell itt sírni a távoktatás valószínűsíthető meghosszabbításáról?

Figyelt kérdés

Hiányzik nektek az hogy 1,5-2 órával hamarabb keljetek, számotokra felesleges tantárgyakra is magoljatok be lexikális anyagot és maszkban üljetek egész nap? Ezen felül ki akarjátok tenni krónikus beteg hozzátartozóitokat a koronavírusnak, főleg úgy hogy már északi és nyugati szomszédunkat is elérte az angol variáns?


Őszintén, most a szalagavató bepótlása a legfontosabb?!


Az érettségire meg otthon is fel lehet készülni középszinten, legfeljebb a természettantárgyak emelt szóbelije lehet problémás, amit beismerek.



2021. jan. 7. 20:39
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
67%

A utolsót kicsit pontosítom:


"Az emberek immunrendszere 5x erősebb"

Ez nem feltétlenül igaz, ugyanúgy lehet erős télen is, mint nyáron is. Ha télen nem öltözöl fel rendesen, akkor gyengébb lesz az immunrendszered a hideghatására, viszont ha nyáron pl. folyton a dehidratáltság szélén vagy, mert csak akkor iszol, ha muszáj, akkor szintén gyengébb az immunrendszered.


"tárgyakon pillanat elpusztulba vírus a napsugarak hatására"

Pontosabban a melegtől pusztul el és nem a napsugaraktól. Télen is süt a nap.

Mellesleg nem is pillanatok alatt. A láz is azért alakul ki, mert a melegebb hőmérsékeleten elpusztul sok vírus, baktérium, viszont nem egyik percről a másikra. Ez a terjedést max lassítja.


"nyáron mint a heringek úgy voltak az emberek, televolt a strand, és nem volt semmi."

A magyar adatokból nem indulnék ki, mert kifejezetten keveset teszteltünk, vagyis mesterségesen csökkentettük az esetszámot. Nem volt fura, hogy szeptember 1-től, mintha paracsba adták volna a vírusnak, hogy fertőzzön úgy nőttek a számok?


"Simán megkockáztatom hogy Magyarországon már 1millió ember átesett a fertőzéses,ha nem több."

Valószínűleg több, de ebből sem lehet következtetést levonni. A jelenlegi tudományás kutatások szerint, akin gyengén megy a vírus, azoknak nem vagy csak nagyon rövid ideig lesz védettségük, vagyis az oltásra még mindig szükség lesz nagy számban.

2021. jan. 11. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
54%

A magyar adatokból nem indulnék ki, mert kifejezetten keveset teszteltünk, vagyis mesterségesen csökkentettük az esetszámot. Nem volt fura, hogy szeptember 1-től, mintha paracsba adták volna a vírusnak, hogy fertőzzön úgy nőttek a számok?.


Igen, pont ezt mondtam énis hogy nevetséges.

Valószínűleg több, de ebből sem lehet következtetést levonni. A jelenlegi tudományás kutatások szerint, akin gyengén megy a vírus, azoknak nem vagy csak nagyon rövid ideig lesz védettségük, vagyis az oltásra még mindig szükség lesz nagy számban.


Magyarul Magyarországon eddig 10.000 embert vitt el a vírus. Ez azt jelenti hogy a betegség valódi halálozási aránya még az 1%-ot sem közelíti meg.

2021. jan. 11. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
50%

"Magyarul Magyarországon eddig 10.000 embert vitt el a vírus. Ez azt jelenti hogy a betegség valódi halálozási aránya még az 1%-ot sem közelíti meg."

Most magyar adatokból indultál ki, amit megbeszéltünk, hogy nem kéne. A halálesetek száma sem biztos, mivel a napi bejelentett covid halálozás nem fedi teljesen a többlet halálozások számát, ha a heti haláleseteket összehasonlítjuk a korábbi évek számaival, szóval simán lehet több is.

Másrészt, itt nem csak halálesetekről van szó, sokkal magasabb a kórházi ellátásra szorulók aránya is. Ami miatt még ha 0%-os lenne a halálozás, akkor is olyan plusz terhet jelenteni az egészségügynek - illetve gazdaságnak -, hogy akkor sem szabadna mindent kinyitni.


Mellesleg sokkal jobban szeretem, ha más betegséghez hasonlítjuk, mert akkor többet megtudunk. Sokan a szezonális influenzához hasonlítják. Csak, hogy bemutassam ezen a keresztül a halálesetek számát. A CDC szerint átlagosan 30-35 ezer ember hal meg Amerikában szezonális influenzában. Eddig a CDC szerint 370 ezer ember halt meg covid-ban. Vagyis több, mint 10-szer annyian, és még nem telt el egy teljes év, amióta Amerikában megjelent a vírus.

2021. jan. 11. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
80%

Nekem igenis hiányzik. Egyetemista vagyok osztatlan képzésben, utolsó előtti év. Hiába vannak alig tárgyaim, 3-4x nehezebben teljesítem őket + közel sincs meg az a színvonalú oktatás, mint jelenléti oktatásnál - gondolok itt arra, hogy pl szeminárium/gyakorlat során a kommunikáció gyakorlatilag egyirányú.


Plusz egyszerűen fájdalmas látni, hogy a hallgatótársaim jó része mentális gondokkal kezdett küzdeni és nem, nem a bulikázás hiánya miatt, hanem mert konkrétan senkinek se jó az, ha be van zárva folyamatosan. Lesz egy generációnyi ember, akik egy részénél akár tartós pszichés gondok alakulhatnak ki.


Nálunk egyetemen nagyon jól működött a maszkhordás órán is.

2021. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
8%

"a hallgatótársaim jó része mentális gondokkal kezdett küzdeni és nem, nem a bulikázás hiánya miatt, hanem mert konkrétan senkinek se jó az, ha be van zárva folyamatosan"

Hajnali 5 és este 8 között végtelen időt tölthet a szabadban. Ha nem a bulival van a gond, akkor kimehet nyugodtan.


"Nálunk egyetemen nagyon jól működött a maszkhordás órán is."

Csak az nem garantált védelem. Csökkenteni a vírus terjedését, de az nagy esetszámoknál már kevés.

2021. jan. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemista vagyok, s habár sosem voltam egy túl népszerű ember, jó lenne ismét összefutni a haverokkal, még a legdurvább laborokba is bemennék újra, csak legyen már ismét élet...


20F

2021. jan. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
0%

Ezt én se értem. Ezeknek semmi nem jó? Nyafognak ha kell menni meg akkoris ha nem.

Én is örülök hogy nem kell a sok embert kerülgetni meg nem kell nagyon korán kelni, utazgatni.

2021. febr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!