Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell itt sírni a távokta...

Miért kell itt sírni a távoktatás valószínűsíthető meghosszabbításáról?

Figyelt kérdés

Hiányzik nektek az hogy 1,5-2 órával hamarabb keljetek, számotokra felesleges tantárgyakra is magoljatok be lexikális anyagot és maszkban üljetek egész nap? Ezen felül ki akarjátok tenni krónikus beteg hozzátartozóitokat a koronavírusnak, főleg úgy hogy már északi és nyugati szomszédunkat is elérte az angol variáns?


Őszintén, most a szalagavató bepótlása a legfontosabb?!


Az érettségire meg otthon is fel lehet készülni középszinten, legfeljebb a természettantárgyak emelt szóbelije lehet problémás, amit beismerek.



2021. jan. 7. 20:39
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Én sem sajnálom ezt a közoktatást.

Ha nem lenne a kerettanterv és az érettségi, a lexikális tudásanyagot konkrétan sehol sem lehetne hasznosítani. Ha meg mégis, az általában a választott tárgy gyakorlati részéhez is kapcsolódik.


Egyszerűen ez a digitális oktatás világíthatta volna rá az embereket arra, hogy 80-130 évvel ezelőtti tudásanyagot táplálnak a fejünkbe, ahelyett hogy az internetes könyvtárak és keresőmotorok használatára tanítanának meg minket.


Az eszközhiányt pedig a kormánynak kötelessége lenne kiküszöbölni.


Van persze egy olyan terület aminek kapcsán tényleg abszolút jogos azt mondani hogy a távoktatás hasztalan: a természettárgyak szóbeli része. Na ahhoz tényleg gyakorlás kell.

A szakképzésben pedig nyugodtan lehetett volna hibrid oktatás.

A személyes kontaktnál meg van most fontosabb.

2021. jan. 8. 16:24
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

#13 Vagyok.

#16 és #19 Köszönöm a szavakat, nektek is kitartást.

Sajnos tényleg maradt a helyzet februárig, vagy ki tudja meddig. Az a két-három hónap már semmit nem fog segíteni az érettségit illetően, de talán vannak akik még nálam is rosszabbul jártak (én amennyire tudom, képzem magam), nekik kitartást kívánok.

Az meg, hogy a közoktatás alapból nem ér semmit nem indok az online oktatás mellett, mert az még annyit sem tanít.

2021. jan. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok az a tipikus stréber, nem szeretek tanulni, de. Igen sokan sírunk, mert a 4 gimis évemből 1.5t elvesznek. Rengeteg külföldi kirándulás lefújva, amiket lehet hogy ilyen pályázati dolgok nélkül sosem fogok tudni magamnak megtenni, és nem fogom azokat a szép helyeket látni. Rengeteg iskolai program, és emlék törölve, amelyre boldogan emlékeznék majd vissza mint a "gimis" éveimre. Ehelyett utolsó képnek az fog maradni hogy maszkban vagyunk és a lázunkat mérik a portán...Pár hónap múlva az egész osztály szétszóródik, kezdődik a "nagybetűs" élet, és ennyi volt.. Ez a zárlat nagyon nem egészséges egy 17-18 éves fiatalnak, mint nekem. A szorongásom is felerősödött. Csak az van a fejembe hogy így fog eltelni a maradék idő, majd érettségi, is ennyi volt. Menjen ki merre lát.(arról már beszélve hogy ez az online oktatás sz*rt sem ér, menjünk már el így érettségizni) Gondolkozzal mielőtt beszélsz. Az elején énis örültem tavasszal amikor bezártak.Sokan csak akkor jönnek rá hogy mekkora kincs volt a kezükben, amikor már nincs. Mint én.
2021. jan. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Egészen egyszerű oka van.

Az iskola nem csak oktatási intézmény funkciót tölt be.


Az abba a korcsoportba tartozók ott találkoznak, vannak együtt és élnek közösségi életet.

2021. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

#11 nek. Ha tényleg így is lenne és maradnának a változások az emberek simán meg fognak szavazni egy olyan pártot aki visszaadja nekik a járvány előtti életet.


Sekinek ne legyenek kétségei, lesz ilyen párt a kérdés csak az hogy '22-ben vagy' 26-ban fog először indulni.

Szerintem ha fog indulni egy ilyen párt simán fogja hozni a választásokat és akkor vissza fog állni a régi normális élet. A vakcinaigazolást meg mindenki elégetheti majd.

2021. jan. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Kitartást a 24-es válaszolónak is! ❤
2021. jan. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
97%

A családunkban van egy 17 éves gimis itthon és egy 13 éves gimis aki a 6. osztályos gimibe bejár.

Szerintem ez így, a családunk védelmét tekintve: egy vicc...

És rengeteg ilyen felállás van a környezetünkben.

2021. jan. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

24* : Köszönöm szépen!!

❤️ Mindenkinek kitartást, és sok sikert az érettségihez!

2021. jan. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
15%

"De gondolom te nem tudna milyen az, amikor hónapokig nem láthatod a legjobb barátaidat, mert digitális oktatás van, és annyira távol laktok egymástól, hogy szinte megoldhatatlan a találkozás."

Mivel megszólítottál így válaszolok neked.

Én március óta nem találkoztam személyesen az ismerőseimmel. Kifejezetten azért írtam ehhez a kérdéshez - annak ellenére, hogy nekem igazából tök mindegy -, mert tapasztalatból mondom, hogy teljes mértékben felváltható a személyes találkozás a neten, ehhez minden lehetőség adott.

Azzal egyetértek, hogy a többség ezzel nem él, viszont ezt nem az oktatáson kell leverni.

____________________________________________________________


"Ha tényleg így is lenne és maradnának a változások az emberek simán meg fognak szavazni egy olyan pártot aki visszaadja nekik a járvány előtti életet."

Ez reljesen irreális. Most a kérdés kapcsán a diákokról beszélünk. Akik nem szavazhatnak. A felnőttek meg kimennek, mert dolgoznak, vásárolnak.

Másrészt, tegyük fel, hogy mégis lenne a felnőttek közt erre igény. Ha a program a kötelező oltásról szól, akkor arra megint nem sokan szavaznak, mert a felmérések szerint a többség nem is akarja magát beoltatni.

Ha a program oltási nélküli nyitásról szól, akkor szintén elképzelhetetlennek tartom, hogy egy kormányváltásnyi tömeg leszavazzon egy pártra, mivel sokan még mindig félnek a vírustól.


A jelenlegi helyzet, hogy nem akarnak sokan oltással élni, illetve az emberek másik fele meg a vírus miatt nem akar nyitást, akár évekig is eltarthat, ha nem lesz pl. kötelező oltás, de ha lesz, akkor abba fog egy kormány belebukni, ami miatt megint simán lehet, hogy nem lesz, így szerintem évekig eltarthat a helyzet, arról nem beszélve, hogy mi van ha az oltás csak 1 évig ad védelmet, mert akkor évente le kell játszani ezt.

2021. jan. 9. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
A nyárról azért ne feledkezzünk meg. Ez szerintem hatalmas hülyeség hogy a hőmérséklet nem befolyásol semmit. 2 dolgot tutira: Az emberek immunrendszere 5x erősebb, a felületeken, tárgyakon pillanat elpusztulba vírus a napsugarak hatására. Ez is számít. Amúgy meg tavasszal kezdődött a növekedés, nyáron mint a heringek úgy voltak az emberek, televolt a strand, és nem volt semmi. Ez egy nagy kamu. Ezeket a kormány által kiadott számokat full felesleges figyelni. Simán megkockáztatom hogy Magyarországon már 1millió ember átesett a fertőzéses,ha nem több.
2021. jan. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!