Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell itt sírni a távokta...

Miért kell itt sírni a távoktatás valószínűsíthető meghosszabbításáról?

Figyelt kérdés

Hiányzik nektek az hogy 1,5-2 órával hamarabb keljetek, számotokra felesleges tantárgyakra is magoljatok be lexikális anyagot és maszkban üljetek egész nap? Ezen felül ki akarjátok tenni krónikus beteg hozzátartozóitokat a koronavírusnak, főleg úgy hogy már északi és nyugati szomszédunkat is elérte az angol variáns?


Őszintén, most a szalagavató bepótlása a legfontosabb?!


Az érettségire meg otthon is fel lehet készülni középszinten, legfeljebb a természettantárgyak emelt szóbelije lehet problémás, amit beismerek.



2021. jan. 7. 20:39
1 2 3 4
 1/37 PSPETI ***** válasza:
31%
A tanulás helyszíne az iskola, a távoktatás természetellenes.
2021. jan. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Az épületek is természetellenes, illetve a gyógyszerek sem éppen naturálban vannak nyomva.
2021. jan. 7. 21:10
 3/37 A kérdező kommentje:
*természetellenesek
2021. jan. 7. 21:10
 4/37 anonim ***** válasza:
66%
Ki sír? Én nem. A seggemet a földbe verem Már novemberben is a földbe vertem most triplán a földbe verem.
2021. jan. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj, ha a kommentem dühös hangvételű lesz, de én nem egészen így látom ezt a dolgot, ahogy te.

Egy éve ilyenkor Mo.-on még senki nem számított erre, hogy még 2021-ben is szívni fogunk ezzel a világjárvánnyal. És mivel nem volt még ilyen az életünkben, a mentális egészségünk is olyan szituációnak van kitéve, amit még nem tapasztaltunk. És képzeld el, én is, mint sokan mások, megengedem magamnak, hogy az engem érintő döntéseket ne csak járványügyi szempontból, hanem a saját életemre és mentális egészségemre vonatkozó szempontokból is nézzem.

Tizenegyedikes vagyok. Teljesen megértem a végzősöket, akiknek minden vágyuk a szalagavató bepótlása, ugyanis ez egy olyan esemény az életben, ami egyszer van, és jogukban áll szomorúnak lenni miatta.

Személy szerint én extrovertált vagyok, az tölt fel leginkább, ha emberek közt lehetek. És Covid-19 ide vagy oda, az igényeim ezzel kapcsolatban nem változtak, tehát még ha tudom is az eszemmel (hiszen tudom), hogy járványügyi szempontból az a felelős döntés, hogy otthon vagyok, attól még rosszul érzem magam lelkileg, mert egy alapvető igényem marad kielégítetlenül. Az iskola pedig kiszolgálja sokaknak ezt az igényét. Hallottál már a szeretetnyelvekről? Sokaknak a testi érintés a szeretetnyelve. És az ő igényeik se változtak meg attól, mert járvány van.

És arról van fogalmad, hogy hány fiatalt bántalmaz fizikailag és/vagy verbálisan a családja? Most, ebben a helyzetben ezek a fiatalok sokkal több órában kénytelenek eltűrni a személyiségrombolást és a lelki sebek okozását, mint jelenléti oktatásban. Pontosan tudom, hogy sokan inkább felkelnek hajnalban, és ülnek 8 órát maszkban, mint hogy otthon legyenek. Nem mindenkinek adatott meg sajnos a biztonságos családi környezet.

Az érettségire való felkészüléssel kapcsolatban meg annyit, hogy tanára válogatja. Múlt tanévben egy olyan matektanárom volt, aki nem fogta fel, hogy nem könyvből meg netről tanulós tantárgya van, és online oktatásban havonta vagy néhány hetente egyszer tartott Skype-órát, amúgy meg simán kiadta a trigonometrikus függvényeket önálló feldolgozásra. Aztán ha kérdeztünk, akkor mi voltunk a hülyék, természetesen. És ez se az egyetlen olyan eset, amikor egy tanár negatív értelemben használja ki a digitális munkarendet.


Egyébként az én környezetemben meglepően sokan örülnek a távoktatás meghosszabbításának is (már amennyiben hivatalos lesz), én pont nem, de talán megnyugtat téged, hogy örülnek is egyesek.


Szóval összességében azt kell hogy mondjam neked, hogy nem azért akarunk jelenléti oktatásba visszamenni, mert ki akarjuk tenni a hozzátartozóinkat a koronavírusnak, hanem azért, mert a mentális egészségünknek erre van szüksége. Tudjuk, hogy járványügyi szempontból megállja a helyét a digitális oktatás, de ez sajnos nem tud lélekvigasztalásként hatni, mert ez pszichológiailag nem így működik.

2021. jan. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
80%

Mert mondjuk a jelenléti oktatás sokkal hatékonyabb?! Nekünk nem kellett a tantermekben maszkot viselni, szóval ezzel nem jártunk jobban. Krónikus beteg hozzátartozóm nincsen. Szüleim ígyis-úgyis dolgoznak, szóval nekik sokkal nagyobb kockázatot jelent a munkahely, mint én, aki kolisként normál esetben csak hétvégente vagyok itthon. Csak 1 órával alszom tovább, mint normál esetben tenném, és legalább ennyivel is vagyok tovább fent. A keléssel amúgy sincs gondom.

Viszont sokkal motiválatlanabb vagyok a digitális oktatástól, így nem is tudok annyit, és olyan hatékonyan tanulni, mint jelenléti oktatásban.

2021. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
78%
#6 A motiválatlansági tényezőt kihagytam. Teljesen egyetértek veled. Kitartást! (előtted válaszoló voltam)
2021. jan. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 PSPETI ***** válasza:
12%
#4 Nem fáj még a segged a sok földbeveréstől, balázska?
2021. jan. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 PSPETI ***** válasza:
16%

1. Szépen beszéljél, te kis antiszoc görcs!

2. "gondolkozzanak el annak következményein mi lenne, ha jelenléti oktatás lenne" - ennek a mondatnak nincs értelme

2021. jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
41%

"Személy szerint én extrovertált vagyok, az tölt fel leginkább, ha emberek közt lehetek."

Mondjuk ez pont olyan dolog, amit az internet meg tud oldani, ha tudja valaki használni.


"És arról van fogalmad, hogy hány fiatalt bántalmaz fizikailag és/vagy verbálisan a családja?"

Erre amúgy miben volt megoldás az iskola? Nap közben a legtöbb szülő dolgozik, szóval a gyerek ennek napközben ugyanúgy nincs kitéve, mint iskola alatt volt.

Másrészt, ezen csak az segítene, ha beszélne róla, attól mert napközben otthon van, még nem lesz neki rosszabb, se jobb.


"mentális egészségünknek erre van szüksége"

Minden, amire egy ember mentális egészségének szüksége van, az ma már az internet képes kielégíteni.

Ha neked erre van lehetőséged (szóval van neted), és nem élsz vele, akkor ne más legyen a hülye, hogy nem élsz ezzel.

Beszélhetünk azoknál, akiknél nincs net, de az a gyakori kérdéseken nem is fog erről panaszkodni. Mellesleg ez főleg kisvárosban, faluban a jellemző, ahol a korlátozások elég lazán vannak véve, szóval még ptt sem nagyon lehet ezt elmondani.

2021. jan. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!