Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell itt sírni a távokta...

Miért kell itt sírni a távoktatás valószínűsíthető meghosszabbításáról?

Figyelt kérdés

Hiányzik nektek az hogy 1,5-2 órával hamarabb keljetek, számotokra felesleges tantárgyakra is magoljatok be lexikális anyagot és maszkban üljetek egész nap? Ezen felül ki akarjátok tenni krónikus beteg hozzátartozóitokat a koronavírusnak, főleg úgy hogy már északi és nyugati szomszédunkat is elérte az angol variáns?


Őszintén, most a szalagavató bepótlása a legfontosabb?!


Az érettségire meg otthon is fel lehet készülni középszinten, legfeljebb a természettantárgyak emelt szóbelije lehet problémás, amit beismerek.



2021. jan. 7. 20:39
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
39%

Nekem az a véleményem, hogy ezért a közoktatásért abszolút nem kár. Múltszázadbeli skillekre készít fel, értelmetlen lexikális magolásra épül az egész, a matekot kevés óraszámban tanítják és/vagy nem tanítják egyáltalán. Magyarból egy normális érvelésre nem tanítanak meg, csak idétlen műveken keresztül. Kilencedikeseknek Antigoné elemzést tanítanak, amikor azt felnőttként is elég felfogni a nyelvezete miatt. Csupa értelmetlen baromság, nulla készségfejlesztő tárgy. Az ispánokat, meg a királyok rendelkezéseit kivülről kell tudnod, amikor meg tudod nézni Google-n is, ellenben az adózásról semmit nem tudsz, és a közigazgatás rendszerének alapjait se tanítják. Szóval ezért az "oktatásért" abszolút nem kár. Az érettségikért sem értem miért sírtok. A reál tárgyakon kívül mindenre normálisan fel lehet otthon készülni tanár nélkül, sőt, ha saját tempóban haladsz, akkor még jobban is fel tudsz készülni.


Az 5-ösnek, meg aki a jelenléti mellett érvelt annak csak annyit, hogy azt vegyétek tudomásul, hogy tetszik vagy sem, a világ megváltozott 2019-hez és az előtthöz képest 2020-ban egy külső körülmény végett (vírus). Olyan mint régen volt, már sose lesz, mégha az oltás vissza is szorítja. Ezt kelkene már elfogadni mindenkinek. Meg sírnak itt az emberek, hogy ők úgy akarnak élni, mint régen, nem érdeklik a korlátozások, oltást se kérnek, bulizni akarnak stb, hát megnyugtatom őket, hogy oltás nélkül bulizni se dognak soha, ha majd a bejáratnál mutatni kell az oltási kiskönyveteket, meet vslószínű, hogy az lesz a második személyi igazolvány innentől kezdve. A fesztiváloknak és mindennek majd speciális szabályai lehetnek akár, szóval teljesen olyan állapotot, mint a járvány előtt volt, már ne várjatok. Ez olyan,int ahogy a II világháború is megváltoztatta a világot, úgy ez a járvány is ezt tette, de nem kell megijedni, nem a feje tetejére állt, csak néhány dolog átértékelődött, és bizonyos dolgokon változtatni kell.

2021. jan. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
74%

Végzős vagyok, érettségire készülök. Szerinted milyen érzés hogy töriből konkrétan nincs óránk, angolból külön tanárhoz kell járnom hogy elérjék valamit májusban. Azt meg már meg sem említem, hogy a tavalyi helyzet meg az idei miatt a 4 évből kettőt itthon töltöttem, a barátaimmal nem találkoztam egyszer sem.

Rohadt idegesítő a sok lusta diák aki gyakorlatilag nem tanul online sem, és amúgy nem valók középiskolába sem, de azért nagy a hangjuk hogy ne legyen jelenléti oktatás. Nektek nem mindegy?

2021. jan. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
27%
#12 vagyok, hiába pontozott le a sok esztelen birka, attól még teljesen igaz, amit írtam, de mint tudjuk az igazság fájdalmas, de attól még igaz, hogy valakinek nem tetszik.
2021. jan. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
82%
#11 teljesen más interneten beszélni a barátaiddal, mint élőben. De gondolom te nem tudna milyen az, amikor hónapokig nem láthatod a legjobb barátaidat, mert digitális oktatás van, és annyira távol laktok egymástól, hogy szinte megoldhatatlan a találkozás.
2021. jan. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
93%

#5 vagyok.


És olyanról hallottatok már, hogy közösségi média miatti szorongás? Az internet nem pótolja a személyes találkozást.


Sok középsulis kollégista, kapásból a szobatársammal mindketten azért (is) lakunk bent, hogy kevesebbet hallgassuk a verbális bántalmazást.



Még egyszer elmondom: tudomásul vettük, hogy van vírus, de érzelmileg, mentálisan sokunknak ez nehéz, és ha belénk kötnek azok, akiknek könnyebb ez a helyzet, és imádnak másokat oltogatni, attól nekünk nem lesz jobb. Ezt az egészet tulajdonképpen párhuzamba vonhatom a gyászfeldolgozás pszichológiai modelljével, ugyanis a gyász egy élethelyzet megszűnésének a feldolgozása is lehet.



A 13-as válaszolónak nagyon sok kitartást kívánok, illetve egy hatalmas virtuális ölelést szeretnék küldeni neki. 👐

2021. jan. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező nem mindenki olyan lusta antiszociális mint egyesek
2021. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
36%
#14 vagyok, továbbra is igazam van pontozzatok le nyugodtan a tényeken nyomoruságos kamu pontozgatások nem változtatnak, max a kis egótok nyugszik meg tőle xD
2021. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
89%
Ha butaságot írsz azt minek pontozzák? 13-asnak van igaza.
2021. jan. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
42%
#5 és #16 vagyok. Ez egy rendkívül megosztó kérdés, szóval nincs olyan, hogy valakinek 100%-ig igaza van, úgyhogy nem tudom, mi alapján jelenti ki a 12-es, hogy neki. Ez élethelyzetfüggő, és sajnos vannak olyanok, akiknek a távoktatás megnehezíti az életét. Ezen pedig nem segít a beszólogatás.
2021. jan. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
60%

Mondjuk mert én már végeztem ezzel a f.s közoktatással, jártam egyetemre, és tudom, hogy egy forintot nem ér ez a lexikális tudásra építő semmirekellő közoktatás. Durva szavak tudom, de ez az oktatás tényleg eléggé maradi. Ti még benne vagytok, érettségire készültök, épp ezért nem láttok még annyira tisztán, mint aki túl van már rajta.

Aki pedig hiányolja a társaságot, meg a rendes életet, azt el kell keserítenem, még egy darabig a vírus határozza meg a tempót, és ha majd vissza is áll a rendes élet az már másabb lesz, mint 2020 előtt volt. Ettől nem kell megijedni, a II világháború is megváltoztatta anno a világot, az talán még nagyibb változást hozott, mint ez a járvány.

2021. jan. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!