Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanár elveheti a telefont, de...

Tanár elveheti a telefont, de eldöntheti önkényesen,hogy ő óra után visszaadja-e,vagy sem?

Figyelt kérdés
Lehet ilyen arcátlan,hogy elkobozza amire én pénzt költök,és ha esetleg baleset van,és hív anyám...
2020. szept. 25. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem veheti el, hozzá se nyúlhat.
2020. szept. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Mi van a házirendben?

Nálunk az volt, hogy elveheti a telefont és ő dönti el, hogy visszaadja órán, vagy elviszi a titkárságra. (Elvileg ha elviszik, akkor félév végén kaphatod csak vissza vagy szülő veheti csak át, de én egyetlen esetről tudtam, mikor elvette a tanár, kb 3 hétig volt titkárságon/igazgatónál és szülő vehette csak vissza) többségnél ha óra közben aktív voltál + szépen kérted és megígérted, hogy többet nem lesz ilyen, akkor visszaadták.

2020. szept. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2. A kerdes az volt,hogy torvenyes-e. Bar jo amit irtal,de en nem akarok pitizni a sajat tulajdonomert.
2020. szept. 25. 13:01
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez van aházirendben, akkor el kell fogadni.

Ez olyan mint hogy valahol enegdnek minden ruhát, valahol semmit. Ott is lehet mondani, hogy törvényes-e vagy sem, ha ez van a szabályzatban, akkor ennek kell engedelmeskedni.

Viszont ha pl házirendetekben olyan van, hogy elvileg be se kapcsolhatnád a telefont vagy nem is nagyon lehetne nálad (max táskában) a telefon, akkor esélyed sincs.

Kérdezd meg a tanárt, hogy mit tehetsz, de ha ilyen szabályokat szegtél akkor tanár jófejségén múlik, hogy hogyan adja vissza.

2020. szept. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

de itt van egy súlyos fogalmi zavar.

mert az hogy mi van a házirendben az egy dolog. az meg hogy az én tulajdonomat képező eszközhöz más(= nem rendőr) hozzá se nyúlhat az egyszer fix. tanár se. mindegy mi van a házirendben az én tulajdonom, ujjal se érhet hozzá.


nálunk az egyik tanárt feljelentették ezért és láss csodát egyből visszaadta, még házhoz is vitte. jogszerű volt az elvétele? hát akkor nem vitte volna még házhoz is

2020. szept. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Akik a magántulajdont védik habzó szájjal, fogadják el azt is, ha a telefonozás és az azt követő háborgás miatt fegyelmire küldik, majd áthelyezik őket másik iskolába. Szóval lehet vagánykodni, csak vállalni kell a következményeit.

Óra alatt tanuló kezében semmi keresnivalója a mobiltelefonnak. Nem akkor fog meghalni a fél családja, hogy a hívást várja. Ez csak mellébeszélés. Az "Internet" (ami az ilyen diákok agyában egyenlő a Facebook-kal) megy rajta. 20 éve dolgozom tanárként, szóval nem kell megmagyarázni.

2020. szept. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

" és az azt követő háborgás miatt fegyelmire küldik, majd áthelyezik őket másik iskolába"


de ez megint üres melléduma, mert ez két külön történet. a tanárnak NINCS JOGA egy ujjal sem hozzáérni más tulajdonát képező akármilyen eszközhöz.

És pont. Minden más az más lapra tartozik.

Fegyelmi tárgyalás? Hát lehet.

De akkor a tanárnak is legyen fegyelmi tárgyalása más tulajdonát képező eszköz eltulajdonítási kísérlete miatt.

akkor így kerek a sztori, így fair.

Ezt miért nem írjuk le?

2020. szept. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek meg nincs joga elővenni órán a telefont. És pont.
2020. szept. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7. igazad van,teljes mértékben, a törvény MINDENHOL törvény,még az iskolában sem kényszeríthet rá senki,még ő se,hogy odaadjak neki bármi tulajdonomat akaratom ellenére.
2020. szept. 26. 10:41
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

[link]

[link]


"Lényeges továbbá megemlíteni, a fentiek nem jelentik azt, hogy a tanulók ne lennének felelősségre vonhatók, ha tanórán nem a tananyaggal, hanem bármi mással, így a mobiltelefonjukkal - discmanjükkel, mp3 lejátszójukkal, stb. - foglalkoznak. A nevelési-oktatási intézményekben ugyanis a pedagógus joga és kötelezettsége, hogy a tanítás zavartalanságát biztosítsa.

Ennek keretében, amennyiben a rend másképpen nem biztosítható, elveheti a tanulóktól azt a zavaró eszközt, amely megakadályozza, hogy a tanuló vagy társai a tanulásra koncentrálhassanak.

Ez az intézkedés a tulajdonjog jogszerű korlátozásának minősül."

[link]


Az utolsó két mondat jól leírja. A telefon elvehető! Törvényesen!


Ami kérdéses, az a visszaadás. Amint a cél -iskolai teendőkkel való foglalkozás- biztosítva lett, vissza kell adni, különben rosszhíszemű birtokossá válik a pedagógus.

A probléma ezzel, hogy nehezen eldönthető, a tanár csak a saját tanórájára való odafigyeléshez szükséges korlátozást tűzheti-e ki, vagy általánosan a tanórákra való odafigyeléséhez.


A bevett gyakorlat azonban az, hogy még ha peres útra is terelődne az ügy, ha a tanuló vagy 14. életévét be nem töltött tanuló esetében a szülő/gondviselő, a tanítási nap végén legkésőbb visszakapja a jogszerű tulajdonjogi korlátozással elvett eszközt, a pedagógus nem válik rosszhiszemű birtokossá.

2020. szept. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!