Más egyetemeken is így van levelező képzésen?
Idén kezdtem el a tanulmányaimat munkahely es csalad mellett az ELTE egyik, humán területekre összpontosító karán. A helyzetemből adodóan kizárólag levelezési forma jöhetett szóba, így ebben a "munkarendben" kezdtem el a sulit.
A legfőbb célom a diploma megszerzése megélhetési okokból kifolyólag, nem tudományos területen végeznék kutatói munkát, így egy meglehetősen egyszerűbben titulálható szakra esett a választásom, nem jog szakra, ráadásul a tárgyak eléggé közel állnak az érdeklődési körömhöz.
Tisztában vagyok azzal, hogy nem adják ingyen a diplomát, sok lemondással, kemény munkával terem. Mégis azt érzem, hogy irreálisak az elvárások és problémás az oktatók hozzáállása a levelezősök helyzetéhez.
Számolják a hiányzást, havi szinten 3-4 alkalommal kell megjelenni, ezt nem egyszerű elintézni, de szerencsére a főnököm valamelyest megértést tanúsított.
Az a gond, hogy az órai anyag mellett szakonként, a filozófia szakot is beleértve,3-4 db, közel 4-500 oldalas könyveket adtak fel, amiket szigorúan számon terveznek kérni vizsgaalkalmakon. A diákat is alig akarták odaadni. Az összeset kikölcsönözték a kari könyvtárból.
A munkahelyemen reggeltől estig bent vagyok, turizmus ágazatban dolgozom, este 8 óra után nem igazán van energiám felkutatni könyvtárakat kötelező olvasmányok után, újonnan 10.000 Ft felett árulja a Libri az egyik ilyet, amit a tanárnő szó szerint szeretne számonkérni.
Nagyon nagyon elfáradtam és kifizettem 300 000 Ft-ot a félévre, úgy érzem, a semmire. Nem értem, hogy miért a hallgatónak kellene a tanulnivalót beszerezni pluszba, ekkora tandíj mellett...
Más szakon/egyetemen is ilyen brutális a levelező forma? 🫤
Igen. Jobb helyeken (és ebből a szempontból az ELTE ilyennek számít) a követelmények között nincs érdemi differencia nappali és levelező formában. Ugyanazt kell megtanulnod, amit azoknak a nappalisoknak, akiknek semmi más dolguk nincs, mint főállásban tanulni.
A levelező képzés nem attól "könnyebb", hogy kevesebbet kell tanulni, hanem attól, hogy nem kell hétköznap reggeltől estig bent lenni az egyetemen. Ami nyilván azzal jár, hogy sokkal többet kell egyénileg felkészülnöd - ebből a szempontból nehezebb.
Jobbulást, kedves 5-ös válaszoló!
A többieknek köszönöm az érdemi hozzászólást
Pannonra jártam viszont gazdasági szakra, úgyhogy 1-2 "erősen ajánlott beszerezni" könyv volt csak, de ugyanúgy komolyan vették a bejárást/hiányzást, mint nappalin. Annyiban tért el, hogy pl. nappalin marketingen az aláírás feltétele csoportmunka volt gyakon, de nekünk a kevesebb és tömbösített óraszám miatt beadandókat kellett csinálni. ZH, vizsga viszont volt hogy a nappalisokkal közösen volt és csak kiosztották a papírokat, senki se nézte hogy az adott hallgató milyen képzési rendben van.
Viszont szerintem ez így fair, hisz a diploma is ugyanannyit ér, ugyanazt a tudást el kell sajátítani. Nappalin végeztem előtte egy másik szakot, annyira nem ért így váratlanul hogy milyen sokat kell önállóan felkészülni, hisz nyilván ugyanazt az anyagot kell megtanulni kevesebb kontakt órával.
Amúgy amit #5 írt ugyanúgy megvolt, de még nappalin is. A legtöbb tanárt nem érdekli a magánéleted, hogy munka és család mellett tanulsz. Volt aki konkrétan megmondta, hogy nem kötelező egyetemre járni, ha nem fér bele az időbe.
Ha nagyon nem megy akkor lehet inkább másik szakot választanék, ami nem ennyire humán,hogy többszáz oldalt kell bevágni. Főleg ha anyagi okból tanulsz, akkor a filozófia nem éppen egy nyerő döntés.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!