Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más egyetemeken is így van...

Más egyetemeken is így van levelező képzésen?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem el a tanulmányaimat munkahely es csalad mellett az ELTE egyik, humán területekre összpontosító karán. A helyzetemből adodóan kizárólag levelezési forma jöhetett szóba, így ebben a "munkarendben" kezdtem el a sulit.


A legfőbb célom a diploma megszerzése megélhetési okokból kifolyólag, nem tudományos területen végeznék kutatói munkát, így egy meglehetősen egyszerűbben titulálható szakra esett a választásom, nem jog szakra, ráadásul a tárgyak eléggé közel állnak az érdeklődési körömhöz.


Tisztában vagyok azzal, hogy nem adják ingyen a diplomát, sok lemondással, kemény munkával terem. Mégis azt érzem, hogy irreálisak az elvárások és problémás az oktatók hozzáállása a levelezősök helyzetéhez.


Számolják a hiányzást, havi szinten 3-4 alkalommal kell megjelenni, ezt nem egyszerű elintézni, de szerencsére a főnököm valamelyest megértést tanúsított.


Az a gond, hogy az órai anyag mellett szakonként, a filozófia szakot is beleértve,3-4 db, közel 4-500 oldalas könyveket adtak fel, amiket szigorúan számon terveznek kérni vizsgaalkalmakon. A diákat is alig akarták odaadni. Az összeset kikölcsönözték a kari könyvtárból.


A munkahelyemen reggeltől estig bent vagyok, turizmus ágazatban dolgozom, este 8 óra után nem igazán van energiám felkutatni könyvtárakat kötelező olvasmányok után, újonnan 10.000 Ft felett árulja a Libri az egyik ilyet, amit a tanárnő szó szerint szeretne számonkérni.


Nagyon nagyon elfáradtam és kifizettem 300 000 Ft-ot a félévre, úgy érzem, a semmire. Nem értem, hogy miért a hallgatónak kellene a tanulnivalót beszerezni pluszba, ekkora tandíj mellett...


Más szakon/egyetemen is ilyen brutális a levelező forma? 🫤



ma 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen ilyen. A levelező, az csak munkarendet jelent, nem más tananyagot és elbírálást. A lányom most angolra tanít egy tanítónőt, aki tanári szakot akar elvégezni, de vért izzad. A tananyag pont olyan, mint nappalin, a számonkérés is ugyanaz. Nem is ment az alapvizsga neki, az egyik részé nem sikerült, így bukta az egészet. Most erre gyúrnak a lányommal, hát eléggé kérdéses a dolog.
ma 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Cuki manó 2 válasza:
Nálunk nem kötelező bejárni
ma 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen. Jobb helyeken (és ebből a szempontból az ELTE ilyennek számít) a követelmények között nincs érdemi differencia nappali és levelező formában. Ugyanazt kell megtanulnod, amit azoknak a nappalisoknak, akiknek semmi más dolguk nincs, mint főállásban tanulni.

A levelező képzés nem attól "könnyebb", hogy kevesebbet kell tanulni, hanem attól, hogy nem kell hétköznap reggeltől estig bent lenni az egyetemen. Ami nyilván azzal jár, hogy sokkal többet kell egyénileg felkészülnöd - ebből a szempontból nehezebb.

ma 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
SZTE-n vagyok természettudományos képzésen levelezős, nálunk az órák nagy része online, néhány gyakorlatra kell bejárni, amit eszközök nélkül nem is lehetne teljesíteni. A gyakorlatok közelezőek, de az online jelenlétet nem szokták nézni. Vizsgák vannak tesztesek online, van webkamerás szóbeli, de valamikor be kell menni és ott kell megírni, tanárfüggő az egész. A tananyag nagyon sok, a számonkérések nehezek, de jó kiegészítő anyagokat kapunk a tanuláshoz ingyen. Online konzultációs órákat is szívesen tartanak általában a tanárok. Nekem ez a rugalmasság nagyon tetszik, de tényleg rohadt sokat kell tanulni, nem ingyen adják a diplomát a semmire.
ma 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy fizetsz, még nem lesz könnyebben diplomád. A levelezősöknek is ugyanazt a tananyagot kell elsajátítani mint a nappalisoknak, hisz ugyanaz lesz a végzettségetek. A család, munka nem kifogás az egyetemen, attól te nem fogsz kedvezményeket kapni. Egyetemi tanár koromban, nekem is sok tanítványom, akik gyerekre, munkára hivatkozva akarták kirinyálni a kettest. Kivágtam őket, mint macskát sz....ni.
ma 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!