Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más egyetemeken is így van...

Más egyetemeken is így van levelező képzésen?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem el a tanulmányaimat munkahely es csalad mellett az ELTE egyik, humán területekre összpontosító karán. A helyzetemből adodóan kizárólag levelezési forma jöhetett szóba, így ebben a "munkarendben" kezdtem el a sulit.


A legfőbb célom a diploma megszerzése megélhetési okokból kifolyólag, nem tudományos területen végeznék kutatói munkát, így egy meglehetősen egyszerűbben titulálható szakra esett a választásom, nem jog szakra, ráadásul a tárgyak eléggé közel állnak az érdeklődési körömhöz.


Tisztában vagyok azzal, hogy nem adják ingyen a diplomát, sok lemondással, kemény munkával terem. Mégis azt érzem, hogy irreálisak az elvárások és problémás az oktatók hozzáállása a levelezősök helyzetéhez.


Számolják a hiányzást, havi szinten 3-4 alkalommal kell megjelenni, ezt nem egyszerű elintézni, de szerencsére a főnököm valamelyest megértést tanúsított.


Az a gond, hogy az órai anyag mellett szakonként, a filozófia szakot is beleértve,3-4 db, közel 4-500 oldalas könyveket adtak fel, amiket szigorúan számon terveznek kérni vizsgaalkalmakon. A diákat is alig akarták odaadni. Az összeset kikölcsönözték a kari könyvtárból.


A munkahelyemen reggeltől estig bent vagyok, turizmus ágazatban dolgozom, este 8 óra után nem igazán van energiám felkutatni könyvtárakat kötelező olvasmányok után, újonnan 10.000 Ft felett árulja a Libri az egyik ilyet, amit a tanárnő szó szerint szeretne számonkérni.


Nagyon nagyon elfáradtam és kifizettem 300 000 Ft-ot a félévre, úgy érzem, a semmire. Nem értem, hogy miért a hallgatónak kellene a tanulnivalót beszerezni pluszba, ekkora tandíj mellett...


Más szakon/egyetemen is ilyen brutális a levelező forma? 🫤



okt. 15. 10:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
63%

Én is humán szakra járok levelezőn. Nem bölcsészetre, de nálunk is rengeteg a tananyag. Egy tárgyból kb 300-400 oldalt kell tudni. Várható volt, hogy semmivel nem lesz könnyebb, mint nappalin. Egy tárgyból háromszor van konzultációnk, de van olyan amiből egyszer sem, csak online anyag, aztán értsd meg ahogy akarod. ZH-k is vannak. Nem annyi, mint nappalin, de vannak. Katalógus is van valamelyik tárgyból.

Én is dolgozom, és 10 órázok. Mindennap munka után 1,5-2 órát tanulok este, otthon. Emellett pedig nyelviskolába járok, mert nem sokára lesz szakmai nyelvünk, és az brutál kemény lesz. Konkrétan filozófiát meg ilyen tárgyakat fogunk tanulni angolul, úgy hogy még magyarul is alig érti némelyik ember ezt a tárgyat.

De jobbak vagyunk, mint a nappalisok, mert most nappalin 21 emberből 13 megbukott ZH-n, nálunk meg 22 emberből 5 bukott csak, pedig ugyanúgy 51%-tól volt kettes, és ugyanazt a feladatlapot írtuk, és mi írtuk hamarabb. A levelezős szaktársaim egyébként ugyanígy tanulnak mint én, este, munka után. Ezt másképp nem lehet. Ha kell a diploma, akkor teszel érte, ami azt jelenti, hogy belefekteted az idődet, energiádat, és mindennap tanulsz, amikor csak tudsz. A végzős jogászok nálunk pl már folyamatosan tanulnak, mindig mindenhol. Buszmegállóban, buszon/vonaton, vezetés közben hallgatják a hanganyagot, munkahelyen tanulnak ebédszünetben, stb.

okt. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos igen!


És szerintem a korrektség és hallgatóbaráti hozzáállás az, aminek híján van minden oktatási intézmény.


Nyilván nem véletlenül jár valaki levelezőre, tehát az anyagot teljes mértékben online kellene leadni visszanézhető órákkal, letölthető segédanyagokkal, hiszen a bejárkálás is értékes idődből vesz el.

Minek, miért kötelező mégis?!


Felnőtt, családos, dolgozó emberekről van szó, akik nyilván nem viccből meg buliból szenvednek!


Egyszer elég lenne felvenni a teljes tananyagot és onnantól mindenki a saját szabadidejét úgy és akkor áldozhatná fel, ahogy tudja aztán csak bemenne a végén vizsgázni egy több főből álló bizottság elé, év közben meg online tesz lenne időre és kész!


Nem kellene a tanárok személyes anekdotáit hallgatni, szívatásait elszenvedni, elmaradt óráiért feleslegesen felutazni, könyörögni a jegyért, a válaszért, óraütközésekkel megküzdeni, meg hogy legyen egyáltalán hely... stb.


Számomra érthetetlen, hogy miért szívatják a népet, hacsak magárt a szívatásért nem, hiszen nagyon úgy néz ki, hogy ez a valós cél!


Mert a használható tudás megszerzése biztosan nem az - annyi felesleges tölteléket és tekintélyelvű oktatót tekintve....

okt. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

Aki lepontozott, megmondaná, mi nem tetszett abban, hogy leírtam, nálunk hogy megy a jelenlét levelezőn?

10-es voltam

okt. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!