Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A fizika tanárom szinte nem...

A fizika tanárom szinte nem is tanít rendesen, mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés
Nyilván nem azt szeretném ha kirúgnák, mert tudom, hogy hatalmas a tanárhiány, ezért meg kell tartaniuk a legrosszabbakat is. Nos annyi a lényeg, hogy a fizika tanárommal előfordul, hogy nem jön be órát tartani,néha kimegy telefonálni és vissza se jön, majd csak a következő órán kopogtat be, hogy nálunk hagyta a táskáját, úgy írat tzt, hogy az anyagról fogalmunk sincs. Jelenleg a sürűséget vesszük és nem magyarázott el semmit, random feladatokat oldottunk meg úgy, hogy a táblára felírta,a számolását, de semmit nem magyarázott, szakkörön szóvá tettem, hogy nem értünk semmit és így nem éri meg tzt írni, de azt mondta, hogy én értem az anyagot és a többiek miatt ne aggódjak. Engem nagyon sokszor bámul is, nem vagyok szép lány, van rajtam fölösleg, pattanásos vagyok és nem mellesleg a hajam általában kócos, nem hordok kirívó ruhát, szóval még azt sem lehet mondani, hogy azért bámul engem. Mit lehet egy ilyen tanárral csinálni? Általános iskolás vagyok és nem akarok úgy gimibe menni, hogy semmit nem értek az anyagból,magántanára nem telik, interneten nézek videókat, de akkor is frusztrál, hogy a saját szabadidőmet kell feláldozni arra, hogy megértsem az anyagok, azért, mert a tanár akinek ez lenne a dolga nem tanítja meg. Köszönöm ha valaki válaszol!

tegnap 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
És mindenki bukásra áll?
tegnap 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1es→ még nincsen jegyünk
tegnap 22:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem javítja ki a témazárót?
tegnap 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még nem írtunk, most fogunk csütörtökön. Viszont 3 gyereknek mondta, hogy beír egy ötöst órai munkára (felolvasták ami a tankönyvbe bele volt írva) és nem írta be azóta se, pedig ezt már 3 hete mondta
tegnap 22:19
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem neked is (meg a többieknek is) van internethozzáférése, ott találsz minden témához megfelelö infót, tutorial-t, tanár nélkül is meg tudsz mindent tanulni, ha tényleg akarod.
tegnap 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán fizika-szakos? Lehet,hogy azért menekül az órákról, már kínjában.

Sőt,lehet,hogy pont a fizikát magyaráztatja el saját magának telón (mondjuk azt órára való készüléskor kéne,nem közben)

Lehet amúgy,hogy lusta. Nekünk is volt lusta tanárunk. 24 témakörből középsuli 5ödévesként 4-et vettünk át. Folyton generált magának valami műhisztit, és utána két hétig nem láttuk. Valami apróságon eljátszotta, hogy behisztizett/besértődött (pl hogy két ember a leghátsó padban és közülük egyik súgott egy rövidet a másiknak, és ő ezt pont meglátta), óra közepén kiviharzott a teremből, és két hétig színét se láttuk. Utána megin volt egy hetet, utána megin hiányzott két hetet. És ez így ment egész tanévben. Sőt, az előző tanévekben is, 3 szakmacsoport volt, volt olyan osztálytársam, akit már 11.-től tanított(4-en, [nekem meg csak ötödévben volt a tanárom]), na ők nyűglődtek, hogy megint el fog maradni az órájuk; mondta száját húzva az egyik. És akkor én kérdeztem tőle, hogy de az jó,nem? Mert aznap utolsó óra, és akkor elmarad,hamarabb mehetnek haza. És akkor mondta,hogy oké, de kicsit így morogva, hogy "de van, akinek egy darab egyese van,és hogyan javítsa ki ,ha nem jár be a tanár, ráadásul ő érettségizni is szeretne ebből a tantárgyból" De szal mindenkinek meglett az érettségi mindenből, ne aggódjatok.


Szóval a ti tanárotok még szakkört is tart. tehát hűje hozzá, az alapórát nem tartja meg, de azér' vállal szakkört. "Nagyszerű." Nincs ott egy másik fizikatanár, akiről úgy hírlik,hogy jó? Kérjétek meg,hogy plusszórában tartson nektek korrepetálást.

(Lényegében nincs fizikaórátok.-ezt nem kell mondani a másik tanárnak feltétlenül)

tegnap 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*Ja és olyan tanárunk is volt, aki ugyan bejárt órákra, de inkább csak sztorizgatott. Ilyen "nesze semmi fogd meg jól"-típusúak voltak az órái. 11.-ben szerencsére leváltották, lett elkötelezett tanárunk, csak ő meg ténylegesen állandóan beteg volt, de ő nagyon szorgalmas volt; volt amit 3x is elmagyarázott, és amúgy jól, akarta is, hogy tudjuk, értsük.
tegnap 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!