Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE PSZK vagy Corvinus PSZ?

BGE PSZK vagy Corvinus PSZ?

Figyelt kérdés

Hol jobb a diákélet, hol jobbak a professzorok, melyiknek jobb az elérhetősége, stb?

Saját tapasztalatokat is szívesen fogadok.



ma 07:49
 1/3 anonim ***** válasza:

bge pszk rendben, de pocsai erzsebet elveszi a kedved az elettol, egy akkora szemet tanar hogy az isten is elfordul tole es nem bocsatja meg a tetteit. Nem vagyok vallasos. De komolyan mondom, egy hulye p*csa. Mindenki, szoszerint utalja, ha barkit megkerdezel. corvinus mindenkepp. Pocsai mindenhol ott lesz, zarovizsgan, tobb targynal, stb.. olyanokat kerdezd vizsgan/zh-n amit le sem adott.


Ha ezt bevallalod, isten figyeljen rad. Ha hiszel benne nem tudom. Komolyan mondom.


[link]


Es aki 5 csillagot ad magara esetleg szexi, az o. Teljesen bolond a csaj. Mentalis beteg. Tilos kiengedni a zart osztalyrol.

ma 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Összehasonlítani nem tudom, mert BGE-re nem jártam, de Corvinuson jó a diákélet. Ha tanulmányi szempontból érdekel vannak versenyek, diákklubbok, ilyen-olyan témában előadások, de vannak egyetemi szervezésben is bulik. Amit viszont Corvinus kapcsán fel szokták hozni mint probléma az igaz, sok a sznob hallgató, vagy mert annyira mindenben kitűnőek vagy mert elég pénzes a család, miattuk néha úgy éreztem hogy újra a gimiben vagyok, de nyilván vannak kivételek, meg lehet találni a saját közeget.

Tanárok nagy része felkészült, jól tart órát, időnként ki lehet fogni 1-1 kevésbé szimpatikus személyiséget vagy aki csak muszájból tanít és látszik, de ez meg szerintem mindenhol előfordul.

Elérhetőség alatt mire gondolsz? Tanulmányi ügyek intézésében nem volt gond, kérvényeket időben elbírálták, talán 1-2 alkalom volt amikor írtam tanulmányi ügyintézőnek vagy tanárnak, de úgy emlékszem nem volt probléma velük, megkaptam időben a választ. Fizikai elérhetőség meg attól függ, BGE PSZK kint van az Örs vezérnél nekem nem a környék, Corvinus meg itt van a szomszédban, metró, villamos lerak az épület mellett.


Nekem végülis pozitív élmény volt a Corvinus, dehát semmi se tökéletes. Tanulásra viszont mindenképpen figyelni kell, ha nem pénzes a család, mert ha bukod az ösztöndíjat az önköltség kb. dupla annyi mint más egyetemeken. És sajnos el lehet bukni, voltak akik emiatt váltottak inkább.

ma 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Azért mint volt Corvinusos, néha besírok azon hogy a Corvinus számít itthon "nehéz" gazdasági egyetemnek, német egyetemeken hazai végzősök köpni nyelni nem tudnának.


Szerintem a Gimis érzés mindkettő helyen megvan (haverom BGE-re jár jelenleg), Corvinuson a jó professzorok óráira megéri reggel 8-as vagy esti 8-as órára beülni

ma 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!