Valaki segít ebben a fizika feladatban?


Kérem olyan írjon, aki végig le tudja vezetni.


Egy autó induláskor 5s alatt gyorsul fel 90km/h nagyságú sebességre, majd 1000m hosszú fkúton állt meg. A gyorsító és a lassító szakaszon a gyorsulása állandó nagyságú volt. Melyik szakaszon volt nagyobb a gyorsulása?



2019. júl. 7. 12:24
 1/8 Fizikakedvelő ***** válasza:
54%
Mire készülsz ezzel a sok feladattal amit már kiírtál?
2019. júl. 7. 12:36
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

mittomén vágod ugye s=a/2 t^2 ahol ugye az a=(90km/h)/(5sec) = 5 m/s^2 szal ha ezt beirod akkor s= 5/2 * 5^2 = kb 60 m.


60m < 1000m és mivel effektíve szimmetrikus csak más meredekséggel a v t grafikon ezért a 60asnál volt nagyobb gyorsulás



vágod? most épp ebédszünet van két film között szal tudok válaszolni ha nemérted

2019. júl. 7. 12:41
 3/8 anonim ***** válasza:

A második szakaszra direktben is kiszámíthattunk volna a gyorsulást (hamár az elsőre megtettük)...


Nyilván az a =v/t és az s=a*t^2/2 formulák alkotta egyenletrendszerből az idő kiküszöbölésével a=v^2/2s adódik, helyettesítve pedig a=0.3125m/s^2 a numerikus érték.

2019. júl. 9. 20:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Vagy simán energiamegmaradá


mgh = 1/2mv^2 ből kifejezve g=v^2/2h 😂

2019. júl. 9. 20:33
 5/8 anonim ***** válasza:

A #4 elvi hibás, hiszen függőleges irányú magasságváltozás nem feltétlen van. De ha már annyira az energiákat hajszoljuk, akkor a második szakaszra felírható hogy:


m*v^2/2 = mu*m*g*s. Ebből legfeljebb a súrlódási tényező állapítható meg.

2019. júl. 9. 21:20
 6/8 anonim ***** válasza:

?!


nekem g a gyorsulás, nem feltétlen a gravitációs...


pont ugyanaz jött ki nekem is mint neked szal nemértem mi a baj :)

2019. júl. 9. 21:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor jó, csak a jelölések félrevezetőek voltak.


(m*a)*s = m*v^2/2. Így egyértelműbb lett volna, de mindegy.

2019. júl. 10. 16:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Nemértem miért ír mindenki F=ma -t


Nekem A=BC

2019. júl. 10. 16:18