Segítene valaki nekem ebben a fizika feladatban?


Kérem olyan írjon, aki le tudja vezetni végig a feladatot.

Köszönöm.


Valamely anyagi pont 1m sugarú körpályán egyenletes körmozgást végez úgy, hogy a 2s időtartamhoz tartozó átlagsebessége 0. Mekkora a lehető legkisebb pillanatnyi gyorsulása?



2019. júl. 6. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Basszus, itt a nyár és ilyenkor a hülye fizikával foglalkozik valaki? Inkább töltsd el tartalmasan az idődet.
2019. júl. 6. 13:16
 2/2 anonymousreview60 ***** válasza:

Itt a körmozgást befolyásoló (centripetális) gyorsulásról van szó, aminek értéke: a_cp = omega^2*r.

Mivel 2 s alatt a sebesség átlaga 0, ezért a periódusidőnek (T) a 2 s az egészszámú többszöröse: 2s = n*T (n = 1, 2, 3, ...), ami miatt T = 2/n s.

a_cp = omega^2*r = (2pi/(2/n s))^2*r = pi^2*n^2 [m/s^2].

min(a_cp) = pi^2 [m/s^2]

2019. júl. 8. 21:40