Kérem olyan írjon, aki le tudja vezetni végig a feladatot.


Fagolyót 1,25m magasból vízbe ejtve 20cm mélyen merül a víz alá, mekkora volt a sebessége a 4,5 cm mélységben?(A közegellenálást vegye állandónak)



2019. júl. 6. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:

g=9,81m/s, s(amíg a vízfelszínt eléri)=1,25m, t1=amennyi idő alatt a vízfelszínt eléri

s = g / 2 * t1 ^2

2,5m/9,81m/s2 = t1 ^2

t = 0,505s

Sebessége mikor a vízfelszínt eléri v,

v = g * t1 = 9,81m/s2*0,505s=4,954m/s

0,2 m után áll meg a vízben így s2=0,2m, a=negatív gyorsulása, t2, amíg megáll vízfelszín alatt.

a = v / t2

s2 = a / 2 * t2^2

0,4=a*t2^2

Behelyettesítjük a - t

0,4 = (v / t )*t^2

0,4= v*t = 4,954m/s * t

t=0,0807s

Ebből aztán a gyorsulás

a=4,954/0,0807s =61,39m/s2

s3, a 4,5cm mélység, így itt s3=(a/2)*t3^2-ből, t3, az idő amíg 4,5cm-t eléri

0,045m=(61,39m/s2 / 2 )* t3^2

t3=0,03829s alatt éri el a 4,5cm mélységet, itt a sebessége

v2=v-(a*t)=4,954m/s-(61,39m/s2*0,03795s)=2,624 m/s


2,624 m/s volt a sebessége 4,5cm mélységben.

2019. júl. 6. 17:45
 2/2 anonim ***** válasza:
A behelyettesítjük a-t utáni 3 sorban természetesen t helyett t2 van, meg az utolsó sorban a*t-nél t3, siettem és elírtam. :)
2019. júl. 6. 17:49