Az r0 (2m;5m) helyvektorral megadott pontból 10m/s nagyságú sebeséggel elhajított test 1s alatt jut a (8m;8m) pontba. Mekkora szöget zár be a vízszintessel a röppálya legmagasabb pontját megadó helyvektor?


Úgy próbálkoztam, hogy az alfát tg3/6... Utána ebből hmax...



2019. júl. 5. 17:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

mittomén így kiszámolod a röppályát a megadott két poziíció + időből, aztán ebből megvan az is hogy hol a legmagasabb pont. hol akadtál el?


"Úgy próbálkoztam, hogy az alfát tg3/6... Utána ebből hmax..."


ezt meg nemértem lol

2019. júl. 5. 17:18
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom rosszul kezdtem neki...

Le tudnád nekem vezetni légy szíves, hogy te hogy csinálnád meg?

2019. júl. 5. 17:21
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

felirod a vizszintes egyenletet: v_x * 1 sec = 3 méter ebbol megvan v_x


felírod a függőleges egyenletet h=v_y*1-g/2 1^2 ebbol megvan v_y.


legmagasabb pont ahol nemtom így v_y=g*t' ebbol megvan t' abbol megvan hogy deltaX = t' v_x deltaY = v_y * t' -g/2 t'^2 vagy mi és akkor a szög az így arctan(deltaY/deltaX) vagy mittomén


így érted?

2019. júl. 5. 17:32
 4/16 A kérdező kommentje:

kicsit le írnád részletesebben?

vízszintes egyenlet a v0x= v0*cosalfa lenne de ugye alfat nem tom

2019. júl. 5. 17:49
 5/16 A kérdező kommentje:
vx= 6-3=3?
2019. júl. 5. 17:58
 6/16 anonim ***** válasza:

hány éves vagy amugy? ez gimis fizika?


ott az első mondatom v_x * 1 sec = 3 méter ebből v_x= 3 m/s

2019. júl. 5. 18:01
 7/16 A kérdező kommentje:
igen gimis. Le tudnád nekem vezetni elejétől a végéig?
2019. júl. 5. 18:23
 8/16 A kérdező kommentje:
jah leesett s=v*t
2019. júl. 5. 18:26
 9/16 A kérdező kommentje:

de az út x komponense nem 6 lesz? 8-2? vagy nem értem... :(

Levezetnéd végig?

2019. júl. 5. 18:31
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

igen 8-2


nem, nincs kedvem, filmet nézek


ha van konkrét kérdés ird le biztos lesz aki válaszol, ha nem akk én

2019. júl. 5. 18:43
1 2