2019. jún. 10. 07:28
1/4 anonim válasza:
Nem is tudom, talán osztasz i-vel...
2/4 anonim válasza:
K+q*k=q*i
Rendezd egy oldalra a q-s tagokat.
K=q*i-q*k kiemelsz q-t
K=q*(i-k) leosztasz (i-k)-val feltéve hogy i-k nem nulla azaz i nem egyenlő k-val
K/(i-k)=q
3/4 anonim válasza:
Lehet osztani már elején az i-vel:
K/i+q*k/i=q
Kiemelés: K/i=q*(1-k/i) Ebből pedig
q=K/i*(1-k/i) adódik, ami ugyanaz mint a #2 eredménye. Ez az alak akkor előnyös, ha a k/i valamilyen jellegzetes arányszám, és e függvényében szeretnénk a képletet tovább elemezni.
Pl. ha k<<i, akkor a k/i arány jó közelítéssel zérus (k/i 8776 0), azaz elhanyagolható.