K+q*k=q*i Ezt szeretném q-ra kifejezni. Mi a menete?

2019. jún. 10. 07:28
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem is tudom, talán osztasz i-vel...
2019. jún. 10. 07:53
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

K+q*k=q*i

Rendezd egy oldalra a q-s tagokat.

K=q*i-q*k kiemelsz q-t

K=q*(i-k) leosztasz (i-k)-val feltéve hogy i-k nem nulla azaz i nem egyenlő k-val

K/(i-k)=q

2019. jún. 10. 08:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet osztani már elején az i-vel:


K/i+q*k/i=q


Kiemelés: K/i=q*(1-k/i) Ebből pedig


q=K/i*(1-k/i) adódik, ami ugyanaz mint a #2 eredménye. Ez az alak akkor előnyös, ha a k/i valamilyen jellegzetes arányszám, és e függvényében szeretnénk a képletet tovább elemezni.


Pl. ha k<<i, akkor a k/i arány jó közelítéssel zérus (k/i &# 8776 0), azaz elhanyagolható.

2019. jún. 10. 11:09
 4/4 anonim ***** válasza:

folytatás: k/i ≈ 0, azaz


q ≈ K/i

2019. jún. 10. 11:10